TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Малку возбудувања и реми без голови на Уругвај и Јужна Кореја

Слободен Печат - 24.11.2022

Со големото искуство кое го имаат во своите редови Уругвајците не успеаа да го стартуваат со победа Мундијалот во Катар. Во нивниот прв натпревар денес против Јужна Кореја ремизираа 0:0. Селекторот на Уругвај одлучи на ова Светско првенство да се ...

Мрежите во Катар мируваа и на мечот меѓу Уругвај и Јужна Кореја, суша за голови на СП (ВИДЕО)

МКД - 24.11.2022

Уште не е комплетирано првото коло од Светското првенство, а веќе четврти натпревар има без голови, денеска таков беше резултатот на мечот меѓу Уругвај и Јужна Кореја. На Светското првенство во Русија кое се одигра пред четири години, само еден ...

ВИДЕО: Уругвај и Кореја не шутнаа во гол, стативата се стресе во 90. минута

Gol.mk - 24.11.2022

Фудбалските репрезентации на Уругвај и Јужна Кореја одиграа реми без голови во рамки на Групата Х на Светското првенство (СП) и го чекаат исходот од дуелот меѓу Португалија и Гана кој се игра попладнево.

Стативите го спречија Уругвај да ја победи Кореа

Спортски - 24.11.2022

Уругвај и Јужна Кореа одиграа реми без голови во нивнит прв меч на Мундијалот, а за ремито повеќе треба да жали репрезентацијата на Уругвај. Јужнокорејците подобро го отворија мечот и во првите минути неколку пати се заканија по голот на Уругвај.

Уругвај и Јужна Кореја одиграа реми без голови

Екипа - 24.11.2022

Првиот натпревар од групата „Х“ на Светското првенство во Катар во кој силите си ги одмерија Уругвај и Јужна Кореја заврши со реми без голови. Во натпреварот без многу атракции Уругвајците беа поблиску до затресување на мрежата во првото полувреме ...

Реми без голови и по бод за Уругвај и Ј. Кореја

SportMedia - 24.11.2022

Уругвај – Ј.Кореја 0:0 е епилогот од вториот меч денеска на СП во Катар. Репрезентацијата од Ј. Америка беше голем фаворит, ако се знае дека за нејзе играа(т) играчи како Суарез, Нуњез, Кавани, Валверде, но сепак Уругвај не успеа да стартува со ...

Стативата ги спаси Корејците од пораз против Уругвај

TopSport - 24.11.2022

Уругвај и Јужна Кореја одиграа без голови, во првиот натпревар во Х-групата на Светското првенство во Катар. Бавно темпо, мал број на шанси и само 16 прекршоци, тоа е лајт-мотивот од пресмeтката Уругвај-Јужна Кореја.

Корејците и Уругвај премногу внимателни (ВИДЕО)

МакФудбал - 24.11.2022

Репрезентациите на Кореја и на Уругвај не понудија премногу возбудувања и допадлив фудбал во меѓусебниот меч на Светското првенство. Напротив, беа премногу внимателни и дури во финишот се обидоа да стигнат до евентуален триумф.

Стартните 11 за Јужна Кореа со италијански коментатор

Оff.net - 24.11.2022

Мечот Уругвај - Јужна Кореа е еден од последните во првото коло на Мундијалот во Катар. За коментаторите малку потежок во однос на изговорот. Италијанскиот коментарот се реши за читање по брза ...

Уругвај во првиот дел не најде „лек“ за одбраната составена од петтемина Ким

Спортманија - 24.11.2022

Уругвај и Јужна Кореја играат досадни 0:0 по првиот дел на Светското првентво во Катар. Уругвајците имаа една голема шанса, кога Диего Годин со глава ја погоди стативата. Една добра шанса имаше и Јужна Кореја, но мрежите мируваа.

СТАРТНИ СОСТАВИ: Пелистри е изненадувањето на Уругвај, Сон стартува за Јужна Кореја!

Gol.mk - 24.11.2022

Еден час по завршувањето на првиот натпревар од денешната програма меѓу Швајцарија и Камерун, во „Едукејшн Стадиум“ во Доха селекциите на Уругвај и Јужна Кореја ќе го одиграат воведниот дуел од групата Х од Светското првенство.

Тешко на коментаторите: Цела одбрана и голманот на Ј. Кореја се со исто презиме

SportMedia - 24.11.2022

Непосредно пред стартот на денешниот втор меч на СП во Катар стигнаа и стартните состави за селекциите на Уругвај и Ј. Кореја. Не е необично кај Корејците да има по неколку фудбалери со исто презиме, но денеска е вистински раритет.

Амбициозните Уругвајци удираат на Сон и Корејците за старт на Мундијалот

Gol.mk - 24.11.2022

Фудбалската репрезентација на Уругвај ќе тргне на Светското првенство со амбиции да се мине групната фаза, а потоа да се запише и што е можно подобар пласман. Во првата рунда оваа селекција ќе се судри со Јужна Кореја, што ќе биде сериозен тест за ...

Селекторот на некогашниот двократен светски првак е убеден дека неговиот тим е најдобар

Спортманија - 23.11.2022

Низ историјата на Светските првенства, репрезентацијата на Уругвај двапати била на планетарниот трон и заедно со Аргентина и Бразил се единствените селекции кои не доаѓаат од Европа, а биле најдобри во светот.

Селекторот на Уругвај: Моите играчи се најдобри во светот

Sport M - 23.11.2022

Селекторот на фудбалската репрезентација на Уругвај, Диего Алонсо денеска изјави дека неговите играчи се „најдобри на светот“, додавајќи дека тоа го кажува „без ароганција“. „Кога велам дека играчите на Уругвај се најдобри во светот, тоа го велам ...

Суша за голови на СП во Катар, мрежите мируваа и на мечот меѓу Уругвај и Јужна Кореја

24Фудбал - 24.11.2022

Уште не е комплетирано првото коло од Светското првенство, а веќе четврти натпревар има без голови, денеска таков беше резултатот на мечот меѓу Уругвај и Јужна Кореја. На Светското првенство во Русија кое се одигра пред четири години, само еден ...