TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русин и Португалец ќе го засилат Вардар!?

СуперСпорт - 20.05.2022

Македонскиот шампион Вардар почна да мисли на следната сезона и ќе има поголеми амбиции во Лигата на шампиони (ЛШ), која ја освои двапати во својата историја. Како нови засилувања на „црвено-црните“ се најавуваат двајца ракометари, и тоа еден ...

Португалец и Русин го засилуваат Вардар, тренерот Дејвис на излезна врата?!

Sport 1 - 20.05.2022

Португалскиот репрезентативен бек Жилберто Дуарте и рускиот пивот Павел Андреев ќе го засилат најтрофејниот македонски клуб Вардар за следната сезона, откако црвено-црните веќе донесоа две нови имиња во составот, но најверојатно актуелниот кормилар ...

Русинот Павел Андреев ќе биде нов пикер на Вардар

TopSport - 20.05.2022

Ракометниот првак Вардар е на прагот да ја потврди двојната круна оваа сезона, а раководството полека го оформува ростер за идната година. После Цехте, Анѓелиќ и Дуарте, четврто засилување за Вардар треба да рускиот репрезентативен кружен напаѓач ...

Нов пивот во Вардар – доаѓа Русинот Павел Андреев

24 Ракомет - 20.05.2022

Тимот на Вардар полека го комплетира играчкиот ростер за наредната сезона, а по Цехте, Анѓелиќ и Дуарте, четврто засилување ќе биде рускиот репрезентативен кружен напаѓач Павел Андреев. Андреев има 29-години (194/105), доаѓа од рускиот шампион ...

Португалски репрезентативец го засилува Вардар

24 Ракомет - 19.05.2022

Македонскиот шампион Вардар веќе го составува тимот за наредната сезона, а веќе е најавено и третото засилување. Станува збор за португалскиот репрезентативец Жилберто Дуарте. Левиот бек доаѓа од францускиот Монпелје, каде што му завршува договорот ...

Ново име во првакот: Руски пивот пред портите на Вардар

Gol.mk - 19.05.2022

Екипата на Вардар 1961 почна со формирање на ростерот за следната сезона. Повеќе желби постојат, а голема е веројатноста од нив две нови имиња да гледаме во Скопје. Покрај Португалецот Жилберто Дуарте од Монпелје, „црвено-црните“ водат финални ...