TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

Макфакс - 14.02.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, поради трговија со дрога. Тројцата, од почетокот на месецов, набавиле наркотична дрога марихуана, од која дел им била наменета за лична употреба, а дел за ...

Покренато обвинение против три лица за продажба на марихуана

Слободен Печат - 14.02.2020

Тројцата, од почетокот на месецов, набавиле наркотична дрога марихуана, од која дел им била наменета за лична употреба, а дел за препродажба на други лица на подрачјето на Гостивар и околните ...

Кај нив била пронајдена дрога - уапсени три лица во Скопје

Press24 - 14.02.2020

Тројца скопјани и еден кумановец биле уапсени откако при претрес кај нив била пронајдена дрога. Вчера во 12:00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Ѓорче Петров“ го лишиле од слобода 20-годишниот Г.Р.

Србин приведен во Куманово со марихуана

Кумановски м. - 14.02.2020

Српски државјанин кој привремено престојувал во Куманово е приведен поради поседување марихуана. -СВР Куманово поднесе кривична пријава против В.А.(36) од Р.Србија, со привремен престој во Куманово, поради постоење основи на сомнение дека сторил ...

Во домот на 61 годишен охриѓанец пронајдени хероин и марихуана

Скопје1 - 14.02.2020

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 61 годишен охриѓанец поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Уапсени А.Н.(28), Р.Б.(25) и И.А.(27), сите од Чегране

Опсервер - 14.02.2020

На 12.02.2020 околу 21.00 часот во с.Чегране, гостиварско, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода А.Н.(28), Р.Б.(25) и И.А.(27), сите од Чегране, затоа што при преглед кај нив била пронајдена ...

Во Гостивар и гостиварско уапсени наркодилери

МКД - 13.02.2020

Во гостиварското село Чегране синоќа околу 21.00 часот полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода А.Н.(28), Р.Б.(25) и И.А.(27), сите од Чегране, затоа што при преглед кај нив била пронајдена ...

Полицијата приведе три жители од Чегране поради пронајдена марихуана

А1 On - 13.02.2020

Во гостиварското село Чегране синоќа околу 21.00 часот полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гостивар изврши претрес по што се лишени од слобода лицата А.Н.(28), Р.Б.(25) и И.А.

Полициски службеници на СВР Тетово го привеле 44-годишниот З.С. од гостиварско Чегране

Опсервер - 13.02.2020

На 11.02.2020 околу 19.45 часот на ул.„Душко Поповиќ“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле 44-годишниот З.С. од гостиварско Чегране, осуден на затворска казна за сторени кривични дела ...

Уапсен К.М.(38) од с.Мислешево, струшко

Опсервер - 13.02.2020

На 11.02.2020 околу 18.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Струга на ул.„Пролетерски бригади“ во Струга го лишиле од слобода К.М.(38) од с.Мислешево, струшко, затоа што при преглед кај него биле пронајдени и одземени пет пакувања ...

Полицијата приведе три жители од Чегране откако кај нив била пронајдена дрога

Press24 - 13.02.2020

Во гостиварското село Чегране синоќа околу 21:00 часот полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гостивар изврши претрес по што се лишени од слобода лицата А.Н.(28), Р.Б.(25) и И.А.

Уапсени наркодилери во Гостивар и гостиварско

Сител - 13.02.2020

Во гостиварското село Чегране синоќа околу 21.00 часот полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода А.Н.(28), Р.Б.(25) и И.А.(27), сите од Чегране, затоа што при преглед кај нив била пронајдена ...

Лишени од слобода албанските државјани Љ.Ш.(28), Ф.Ј.(20) и Р.Б.(36)

Опсервер - 14.02.2020

На 13.02.2020 околу 01.10 часот, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода албанските државјани Љ.Ш.(28), Ф.Ј.(20) и Р.Б.(36). При претрес, извршен со судска наредба, во дом и помошни простории ...

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

Скопје1 - 14.02.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

Press24 - 14.02.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, поради трговија со дрога. Тројцата, од почетокот на месецов, набавиле наркотична дрога марихуана, од која дел им била наменета за лична употреба, а дел за ...

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

Локално - 14.02.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

А1 On - 14.02.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

ММС - 14.02.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

Frontline - 14.02.2020

При претрес во собата во која престојувале осомничените на 13 февруари, како што наведоа од ОЈО, полициските службеници пронашле околу 227 грама марихуана во повеќе најлонски пакувања, дигитала вага и дробилица.

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

Република - 14.02.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

Сител - 14.02.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

Нетпрес - 14.02.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

Опсервер - 14.02.2020

– Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

MakPress - 14.02.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Aлбански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

ТВ21 - 14.02.2020

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Х.(61) од Охрид

Опсервер - 15.02.2020

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Х.(61) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.