TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Словачка ќе и испрати на Украина aвиони МиГ-29

Бизнис Вести - 17.03.2023

Словачкиот премиер Едуард Хегер денеска соопшти дека неговата Влада го одобрила планот на Украина да и испрати борбени авиони МиГ-29. Хегер истакна дека Владата едногласно одлучила да му испрати на Киев авиони од советската ера кои веќе не ги ...

Словачка ќе и испрати на Украина aвиони МиГ-29

Опсервер

Словачка ќе ѝ испрати на Украина aвиони МиГ-29

MakPress

Словачка ќе и испрати на Украина aвиони МиГ-29

Сител

Словачка ќе и испрати на Украина aвиони МиГ-29

Либертас

Словачка ќе и испрати на Украина aвиони МиГ-29

Курир

Словачка ќе и испрати на Украина aвиони МиГ-29

Нетпрес

Кајгана Канал5

Откриено која членка на НАТО прва ќе испрати борбени авиони во Украина

Локално - 17.03.2023

Одлуката на Полска да испрати борбени авиони МиГ-29 во Украина е „суверена одлука“ на таа земја, која нема да го охрабри американскиот претседател Џо Бајден да ги испрати своите борбени авиони Ф-16 во Украина, соопшти Белата куќа.

Белата куќа: Одлуката на Полска да испрати авиони нема да не поттикне да го правиме истото

Макфакс

Полска е првата членка на НАТО која праќа авиони во Украина, Америка нема да го следи примерот

Кајгана

Белата куќа: Одлуката на Полска да испрати авиони нема да не поттикне да го правиме истото

24Инфо

Белата куќа: Одлуката на Полска да испрати авиони нема да не поттикне да го правиме истото

Точка

Белата куќа: Одлуката на Полска да испрати авиони нема да не поттикне да го правиме истото

MTM

Белата куќа: Одлуката на Полска да испрати авиони нема да не поттикне да го правиме истото

Скопје1

А1 On MakPress Опсервер Frontline Слободен Печат Канал5