TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

О’Саливен е чудо: Вчера докажа дека нема рамен!

Sport M - 15.08.2020

Рони О’Саливен напредуваше во финалето на Светскиот куп во Шефилд. „The Rocket“ го совлада Марк Селби во неверојатен натпревар вечерва со 17:16 во рамки и стигна до финалето. Рони се врати од „мртвите“ на овој натпревар.

Историска драма во „Крусибл“: Максимален број фрејмови во двете полуфиналиња, О’Саливен го „преживеа“ Селби

Дерби - 15.08.2020

Рони О’Саливен и Кајрин Вилсон се финалисти на Светското првенство во снукер, кое денеска донесе неверојатна драма во последните сесии на двете полуфинални серии. Ентони МекГил го почна подобо дуелот со Вилсон и водеше со 8:5, но во продолжение ...

Ова го може само „ракетата“ Рони, против Селби од 14-16 до 17-16 и ново финале на СП

Спортманија - 14.08.2020

О`Саливен после шест години, пак е во финале на СП во снукер и оди по шестата титула. Легендата на снукерот, Рони О`Саливен, на чудесен начин се пласираше во финале на Светското првенство, откако со 17-16 го доби Марк Селби, иако губеше со 14-16 во ...

Полуфиналето на СП го одлучи неверојатен среќен шут по кој победникот се извини (Видео)

Спортманија - 14.08.2020

Невидена драма во последниот ревашачки 33-ти фрејм од полуфиналето помеѓу Вилсон и Мек Гил. Кајрен Вилсон за првпат во кариерата ќе игра финале на Светско првенство во снукер, откако вечерва во голема драма го совлада Ентони Мек Гил со 17-16 во ...