TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За нежна и свиленкаста кожа: Евтин пилинг од зелен чај

Убавина и Здравје - 14.06.2018

Вашата кожа ќе блеска по овој пилинг Пилингот е важен дел од секоја рутина за нега на кожа, бидејќи ги отстранува мртвите клетки на кожата, ја освежува кожата и прави да изгледа посветло и поздраво.

Направете си маска за мека и сјајна кожа

Женски магазин - 13.06.2018

Пилингот од зелен чај може да се користи на вашето лице и тело. Уште подобро е тоа што пилингот е евтин, а неговата подготовка трае 5 минути. Потребни состојки: - 1 голема лажичка рефус зелен чај - 1/2 шолја шеќер - 1 лажичка маслиново масло - 5-10 ...

За мека и свиленкава кожа: Евтин пилинг од зелен чај кој лесно се подготвува

Точка - 13.06.2018

Пилингот е важен дел од личната нега - тој ги отстранува мртвите клетки од кожата и ја прави да изгледа посветло и поздраво. Но, знаете ли што е чудесно за вашата кожа? Зелениот чај! Зелениот чај е полн со антиоксиданси и витамини кои ѝ помагаат на ...

Стомакот ми беше огромен и сите мислеа дека сум трудна: Со овој рецепт од 3 состојки буквално се преполовив

Скопје24 - 13.06.2018

Девојка од САД, која се мачела со вишок килограми сподели рецепт кој и помогнал да го симне стомакот за кој сите мислеле дека е бремена. Рецепт од само три состојки предизвика глобално лудило, бидејќи сите оние кои го пробале имаат да кажат само ...

Чај од три состојки што ќе направи чудо за вашиот организам и ќе ви го симне вишокот килограми

Убавина и Здравје - 12.06.2018

Овој рецепт за слабеење предизвикал вистинско „лудило“ ширум светот Оние кои го пробале имаат само пофални зборови за оваа комбинација. Сварете 800 милилитри вода, тргнете ја од шпорет, па додајте едно стапче цимет, три ловорови листови и рамна ...

За мека и свиленкава кожа: Евтин пилинг од зелен чај

Пулс24 - 14.06.2018

Пилингот е важен дел од личната нега – тој ги отстранува мртвите клетки од кожата и ја прави да изгледа посветло и поздраво. Но, знаете ли што е чудесно за вашата кожа? Зелениот чај! Зелениот чај е полн со антиоксиданси и витамини кои ѝ помагаат на ...

Чај од три состојки што ќе направи чудо за вашиот организам и ќе ви го симне вишокот килограми

Република - 12.06.2018

Оние кои го пробале имаат само пофални зборови за оваа комбинација. Потребни состојки: зелен чај цимет ловоров лист Начин на подготовка: Сварете 800 милилитри вода, тргнете ја од шпорет, па додајте едно стапче цимет, три ловорови листови и рамна ...