TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Волчицата“ ги растера „вештерките“ од Рим! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 18.10.2020

Вечерва на „Олимпискиот“ стадион во Рим екипата на Рома со убедлив резултат 5:2 триумфираше против екипата Беневенто во најсилната италијанска лига. „Вештерките“ први дојдоа во водство уште во петтата минута со голот на Капрари, а израмни ...

Перез со фантастична соло акција ја воодушеви Италија и ја потврди победата на Рома (Видео)

Дерби - 18.10.2020

По лошиот старт на сезоната, Рома успеа да врзе две победи во низа во Серија А, низа која стартуваше со Удинезе, а која продолжи вечерва и против Беневенто. Гостите предводени од Пипо Инѕаги долго одолеваа и беа во игра, но на крајот беа потопени во ...

„Волчицата“ петпати ги гризна пулените на Инзаги

TopSport - 18.10.2020

Иако во 55 минута израмнија на 2-2 на „Олимпико“ во Рим, фудбалерите на Беневенто на чело со голгетерската италијанска легенда – Пипо Инзаги си одат со „петарда“ во мрежата. Рома предмалку со 5-2 славеше над новиот прволигаш, иако мечот не ...

Рома го наполни Беневенто, Џеко стана четврт најдобар стрелец за Волчицата (видео)

Спортманија - 18.10.2020

Со два погодоци Босанецот брилјираше против екипата на Филипо Инѕаги Со двата погодоци во победата на Рома од 5-2 над Беневенто, Един Џеко се искачи до четвртото место на вечната листа на стрелци во историјата на Римската Волчица.

Седум голови на „Олимпико“: Рома го победи Беневенто (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.10.2020

Рома славеше со 5-2 против Беневенто во рамки на 5.коло во Серија А. Во возбудлив и интересен натпревар, домашниот тим одигра фуриозни последни 25 минути кога го реши победникот. Тимот на Филипо Инзаги се покажа како незгоден ривал па поведе со 0-1, ...

Џеко веќе е легенда на Рома, наскоро ќе влезе во топ-3

Спортклуб - 18.10.2020

Босанскиот репрезентативец Един Џеко може да биде горд на себе и на својот ефект во тимот на Рома откако е член на римскиот клуб. Искусниот напаѓач вечерва постигна два гола во победата на „волчицата“ против Беневенто со 5-2 и со тоа изби сам на ...

Седум гола на „Олимпико“ и втора победа на Рома (ВИДЕО)

SportMedia - 18.10.2020

Во интересен и богат со голови меч, фудбалерите на Рома го победија новајлијата во елитата Беневенто со 5:2 во последниот денешен меч од 4. коло на Серија А лигата. Гостите почнаа одлично и поведоа по само 5 минути игра со голот на Капрари.

ВИДЕО: Џеко чекори кон историја, Рома ги избрка „вештерките“ од Рим

Gol.mk - 18.10.2020

Рома продолжи со победите во италијанската Серија А и славеше над Беневенто (5-2) во рамки на 4. коло од калчото, со што врза два успеси по оној над Удинезе. „Волчицата“ лошо тргна во натпреварот, но брзо фати ритам и потоа се беше полесно.

Един Џеко руши рекорди… Рома со „петарда“ против Беневенто (ВИДЕО)

Екипа - 18.10.2020

Рома, и покрај тоа што сериозно се мачеше, со победа го заокружи четвртото коло од Серија триумфирајќи против Беневенто со 5-2 (2-1). Натпреварот мина во знакот на репрезентативецот на БиХ, Един Џеко кој постигна два од четири погодоци на ...

ВИДЕО: Деби гол на Педро за „Римската волчица“, Рома го прегази Беневенто

Дриблинг - 18.10.2020

Рома го совлада Беневенто со 5:2 во натпреварот од 4 коло во Серија А предводена од денеска расположениот Хенрих Михтарјан кој запиша две асистенции. Беневенто поведе по 5 минути преку Капрари, на ова следуваше деби голот на Педро за Рома во 31 ...

ВИДЕО: Беневенто по пет минути ја шокираше Рома среде Рим, погледнете го овој луд гол!

Sport M - 18.10.2020

На големо изненадување повратникот во Серие А, тимот на Беневенто води со 1:0 по пети минути игра против Рома во Рим. Голот го постигна Капрари, но со помош од еден од дефанзивците на домашниот тим, па го лобува голманот ...

„Волчицата“ петпати ги гризна пулените на Инзаги

Макфакс - 18.10.2020

Иако во 55 минута израмнија на 2-2 на „Олимпико“ во Рим, фудбалерите на Беневенто на чело со голгетерската италијанска легенда – Пипо Инзаги си одат со „петарда“ во мрежата. Рома предмалку со 5-2 славеше над новиот прволигаш, иако мечот не ...

„Волчицата“ петпати ги гризна пулените на Инзаги

Опсервер - 18.10.2020

Иако во 55 минута израмнија на 2-2 на „Олимпико“ во Рим, фудбалерите на Беневенто на чело со голгетерската италијанска легенда – Пипо Инзаги си одат со „петарда“ во мрежата. Рома предмалку со 5-2 славеше над новиот прволигаш, иако мечот не ...