TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопјанец купил малолетничка за да ја ожени - Едвај се спасила од силување

Press24 - 12.07.2019

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје достави Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело – Трговија со дете од член 418-г став 1 во врска со ...

Македонец купил 15-годишна невеста за 1.600 евра, обвинет за трговија со дете

Слободен Печат - 12.07.2019

За обвинетиот до судија на претходна постапка побарано е продолжување на притворот, извести ОЈО. Јавното обвинителство поднесе обвинителен акт против маж од Скопје кој е обвинет за кривично дело трговија со дете.

Обвинение за насилникот кој од малолетник купил 15-годишно девојче за да го ожени

24Инфо - 12.07.2019

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје достави обвинение против едно лице осомничено за сторено кривично дело трговија со дете од член 418-г став 1 во врска ...

Момче за 1.600 евра си ја продало малолетната роднина да биде невеста

+инфо - 12.07.2019

Обвинителството за гонење организиран криминал поднесе обвиниение за македонски државјанин за трговија со дете зошто си купувал невеста. „Обвинетиот, македонски државјанин, во април годинава со намера да се ожени, ја купил петнаесетгодишната жртва ...

Со намера да се ожени, ја купил 15 годишна жртва за сума од 1600 евра од нејзиниот малолетен роднина

Скопје1 - 12.07.2019

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје достави Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело – Трговија со дете од член 418-г став 1 во врска со ...

Младоженец купил невеста за 1.600 евра во Скопје

Република - 12.07.2019

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје доставил обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело трговија со дете, а до Советот за деца при Основниот ...

Обвинение за мажот кој купи малолетна невеста за 1.600 евра

Макфакс - 12.07.2019

Обвинителството поднесе обвинение против мажот кој во април годинава со намера да се ожени, купил петнаесетгодишно девојче за сума од 1.600 евра. Девојчето било пронадено од страна на нејзиниот малолетен роднина.

Скопјанец купил малолетничка за да ја ожени - едвај се спасила од силување

Скопје инфо - 12.07.2019

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје достави Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело – Трговија со дете од член 418-г став 1 во врска со ...

Обвинителен акт за трговија со дете, младоженец купил невеста за 1.600 евра

1tv - 12.07.2019

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје доставил обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело трговија со дете, а до Советот за деца при Основниот ...

Обвинителен акт за трговија со дете, младоженец купил невеста за 1.600 евра

24 Вести - 12.07.2019

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје доставил обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело трговија со дете, а до Советот за деца при Основниот ...

Македонски државјанин купил 15-годишна невеста за 1.600 евра, обвинет за трговија со дете

Сител - 12.07.2019

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје доставил обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело трговија со дете, а до Советот за деца при Основниот ...

За 1.600 евра радовишанец купил 15-годишно девојче од нејзин малолетен роднина со намера да ја ожени

Фокус - 12.07.2019

Против радовишанец е поднесен обвинителен акт за кривично дело „трговија со дете“, бидејќи купил 15-годишно девојче за сума од 1.600 евра, со намера да ја ожени. Да биде бизарноста поголема, девојчето било продадено од нејзин роднина, кој нема ниту ...

Македонец купил 15- годишно девојче за 1.600 евра, еве ги деталите

Курир - 12.07.2019

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје доставил обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело трговија со дете, а до Советот за деца при Основниот ...

Обвинителен акт за трговија со дете, младоженец купил невеста за 1.600 евра

Локално - 12.07.2019

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје доставил обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело трговија со дете, а до Советот за деца при Основниот ...

Поднесено е обвинение за „Трговија со дете“ – жртвата е 15 годишно девојче

Нова ТВ - 12.07.2019

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје достави Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело – Трговија со дете.

Обвинителен акт за трговија со дете, младоженец купил невеста за 1.600 евра

ММС - 12.07.2019

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје доставил обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело трговија со дете, а до Советот за деца при Основниот ...

Обвинение за трговија со дете, младоженец купил невеста за 1.600 евра

А1 On - 12.07.2019

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје доставил обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело трговија со дете, а до Советот за деца при Основниот ...

За колку пари се купува невеста во Македонија?

Пулс24 - 12.07.2019

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје доставил обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело трговија со дете, а до Советот за деца при Основниот ...

Oбвинет за трговија со дете – употребувајќи физичка сила, психолошко насилство и обид за силување го повел со себе ...

Либертас - 12.07.2019

Обвинителството за гонење организиран криминал поднесе обвиниение за македонски државјанин за трговија со дете зошто си купувал невеста. „Обвинетиот, македонски државјанин, во април годинава со намера да се ожени, ја купил петнаесетгодишната жртва ...

Обвинителен акт за трговија со дете, младоженец купил невеста за 1.600 евра

Опсервер - 12.07.2019

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје доставил обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело трговија со дете, а до Советот за деца при Основниот ...

Со намера да се ожени купил петнаесетгодишно девојче за 1.600 евра, обвинет за трговија со дете

МКД - 12.07.2019

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје доставил обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело трговија со дете, а до Советот за деца при Основниот ...

За 1.600 евра радовишанец купил 15-годишно девојче од нејзин малолетен роднина со намера да ја ожени

iPortal - 12.07.2019

Против радовишанец е поднесен обвинителен акт за кривично дело „трговија со дете“, бидејќи купил 15-годишно девојче за сума од 1.600 евра, со намера да ја ожени. Да биде бизарноста поголема, девојчето било продадено од нејзин роднина, кој нема ниту ...

„Младоженец“ купил малолетна невеста за 1.600 евра и се обидел да ја обљуби

MakPress - 12.07.2019

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје доставил обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело трговија со дете, а до Советот за деца при Основниот ...

Младоженец купил невеста за 1.600 евра

Независен - 12.07.2019

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје доставил обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело трговија со дете, а до Советот за деца при Основниот ...

Обвинителен акт за трговија со дете: Младоженец купил невеста за 1.600 евра

ТВ21 - 12.07.2019

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје доставил обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело трговија со дете, а до Советот за деца при Основниот ...

Младоженец купил невеста за 1.600 евра- ОЈО со обвинителен акт за трговија со дете

PressingTV - 12.07.2019

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје доставил обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело трговија со дете, а до Советот за деца при Основниот ...

ЈА ОМАЖИЛЕ ЗА ПАРИ: Малолетно девојче продадено за 1600 евра – траума која ќе ја памети цел живот

Магазин - 12.07.2019

Неодамна одекна веста дека за 1.600 евра беше принудено малолетно девојче да стапи во брак со полнолетен маж, оваа вест ја згрози цела македонската јавност. ОЈО спроведен обвинителен акт за трговија со дете.

Скопјанец купил малолетничка за да ја ожени – Едвај се спасила од силување

Centar - 12.07.2019

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд Скопје достави Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело – Трговија со дете од член 418-г став 1 во врска со ...