TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најмалку 20 ученици повредени во пукотница на Флорида (ВИДЕО)

Канал5 - 14.02.2018

Во средно училиште во Флорида се повредени најмалку 20 ученици . Напаѓачот , чиј идентитет не е познат се уште е на слобода . На самото место се бројни возила на итна помош и полициски единици .

(Видео) Најмалку 20 ранети при напад во училиште во Флорида

Макфакс - 14.02.2018

Полицијата во Паркленд, Флорида, добила дојава за пукање во едно тамошно училиште. Пукањето се случило во средното училиште „Стоунмен Даглас“, само неколку минути по завршувањето на наставата, пишуваат американските медиуми.

Отворен оган врз средно училиште на Флорида, најмалку 50 повредени

Слободен Печат - 14.02.2018

Во средно школо во Паркленд, Флорида, се случи вооружен напад при кој се повредени најмалку 50 лица. Полицијата не пушта никој да влезе, ниту да излезе од имотот на училиштето. На местото на настанот освен полицијата, се наоѓаат и неколку возила на ...

Неколку лица повредени во пукање во училиште во Флорида

А1 On - 14.02.2018

Неколку лица се повредени во пукање кое што се случило пред улилиште во Паркленд во американската сојузна држава Флорида. Според локалните медиуми неколку луѓе со амбулантни возила биле пренесени во болници, а од полицијата преку социјалните мрежи ...

(Видео) Најмалку 20 ранети при напад во училиште во Флорида

Вечер - 14.02.2018

Полицијата во Паркленд, Флорида, добила дојава за пукање во едно тамошно училиште. Пукањето се случило во средното училиште „Стоунмен Даглас“, само неколку минути по завршувањето на наставата, пишуваат американските медиуми.

Најмалку 20 ранети при напад во училиште во Флорида (видео)

Република - 14.02.2018

Полицијата во Паркленд, Флорида, добила дојава за пукање во едно тамошно училиште. Пукањето се случило во средното училиште „Стоунмен Даглас“, само неколку минути по завршувањето на наставата, пишуваат американските медиуми.