TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хакирана јапонската менувачница за криптовалути, загуба од 32 милиони долари

Денар - 12.07.2019

Jапонската менувачница за криптовалути Remixpoint објави дека поради хакирање загубила вертуелни пари во вредност од 3,5 милијарди јени или 32 милиони долари. Компанијата Remixpoint со седиште во Токио која раководи и со криптоменувачницата ...

Трамп објаснил: Не сум фан на криптовалутите! А ако Фејсбук сака да биде и банка, вака ќе направиме!

Точка - 12.07.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп порачал дека не е фан на криптовалутите и дека на Фејсбук можеби ќе му биде потребна банкарска дозвола ако таа компанија сака да лансира сопствен дигитален токен.

Трамп: Криптовалутите не се пари

Локално - 12.07.2019

Доналд Трамп изрази недоверба кон криптовалутите и додаде дека мора да ги почитуваат правилата, објави Франс прес. „Не сум фан на криптовалутите кои не се пари, чија вредност е многу варијабилна и не се потпира на ништо“, напиша на Твитер ...