TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кој е махерот кој им го „смести“ на Боки, Зоки и Кате?

еМагазин - 16.07.2019

Не престануваат реакциите во македонската јавност по вчерашното апсење на Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милевски – Кичеец на кои им е одреден триесетдневен притвор поради сомнение за изнудување пари.

(видео) Ќе се конфискува имотот на Боки 13 и Зоки Кичеец ?

Магазин - 16.07.2019

За цeл имот што го поседува било кој од ocoмничeните што нeмa да можат да дokaжат од каде им е, oбвинитeлcтвoтo доколку пokpeне oбвинитeлeн akт ќе бара oдзeмaњe на тој имот. Но тоа е, што би рекле, ‘oтoм-пoтoм’“ – изјави вечерва по зaвpшyвaњe на ...

За Боки 13 и за Кичеец има аудио и видео снимки како доказ

Expres - 16.07.2019

По завршувањето на распитот на Бојан Јовановски и на Зоран Милевски-Кичеец кои добија по 30 дена притвор, обвинителката Вилма Русковска изјави дека ОЈО располага со аудио и видео снимки. Тие се осомничени дека од еден познат бизнисмен изнудувале ...

За случајот со Боки13 и Зоран Милески, Обвинителството има аудио и видео снимки

еМагазин - 16.07.2019

Јавното обвинителство (ОЈО) за случајот со Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милевски-Кичеец поседува аудио и видео снимки, информираше јавната обвинителка Вилма Русковска по завршувањето на нивниот распит во Кривичниот суд.

Притвор од 30 дена за Боки 13 и Зоран Кичеец

еМагазин - 16.07.2019

Кривичниот суд синоќа им одреди 30 дневен притвор на Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милевски-Кичеец . Јовановски и Милевски од страна на Јавното обвинителство се сомничат дека сториле кривично дело „примање награда за противзаконито влијание“, а ...

30 дена притвор за Кичеец, Боки 13 се уште на распит

Телма - 15.07.2019

Судија на претходна постапка му определи 30 дневен притвор на Зоран Милевски Кичеец. Како што беше донесен така и излезе од судот, со полициска придружба. Во тек е сослушувањето за првоосомничениот Бојан Јовановски познат како Боки 13.

Заврши распитот на Кичеец, во тек е распитот на Боки 13

Канал5 - 15.07.2019

Пред околу половина час заврши распитот на втроосомничениот во случајот, Зоран Милевски – Кичеец. Повеќе информации во ...

Боки 13 и зоки Кичеец на распит, судот одлучува по барањето за притвор

Сакам да кажам - 15.07.2019

Бојан Јовановски – Боки 13 кој денеска беше уапсен на граничниот премин „Богородица“ вечерва беше донесен на распит пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд. Попладнето во судот со полициска придружба беше спроведен и второосомничениот ...

(ВИДЕО) Боки 13 заврши во 30-дневен притвор

А1 On - 16.07.2019

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, доцна вечерва од судија на претходна постапка во Кривичниот суд доби 30 дневен притвор како осомничен во истрагата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција.

Зоран Милевски – Кичеец доби 30 дена притвор

Нова ТВ - 15.07.2019

Заврши распитот на Зоран Милевски Кичеец во Кривичниот суд и тој е спроведен во истражниот затвор во Шутка. Тој денеска беше приведен во еден скопски ресторан. Кичеец е второосомничен во случајот во кој Бојан Јовановски познат како Боки 13 се товари ...

Обвинителството бара притвор за Боки 13 и за Зоки Кичеец

Алсат-М - 15.07.2019

Бојан Јовановски познат како Боки 13 и Зоран Милевски – Кичеец се под сомнение дека зеле 1,5 милиони евра од бизнисмен за ја стопираат истрагата против него. Обвинителството за организиран криминал соопшти дека за да изнудат пари, двајцата ветувале ...

Зоки Кичеец доби 30 дена притвор

+инфо - 15.07.2019

Бизнисменот Зоран Милевски познат како Кичеец доби 30 дена притвор. Заменик директорот на Истражен затвор Скопје, Садуш Арифи ова го потврди за ТВ21. Како што информираат од истражниот затвор, Кичеец веќе е донесен со полициска придружба.

30 дена притвор за Зоран Милески Кичеец

А1 On - 15.07.2019

Второосомничениот во случајот на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, за противзаконито влијание, Зоран Милески, познат како Кичеец, доби 30 дневен притвор од судија на претходна постапка, дознава „А1 он“.

Триесет дена притвор за Зоран Милевски Кичеец

Press24 - 15.07.2019

Бизнисменот Зоран Милески Кичеец доби 30 дена притвор неофицијално дознава Сител од извори во Судот. Одлуката се очекува судијата на претходна постапка да ја објави во писмено соопштение по забршувањето на соте истражни дејства.

Познатиот бизнисмен вечерва заработи 30 дена притвор

Centar - 15.07.2019

Триесетдневен притвор заработи Зоран Милевски познат како Зоки Кичеец од страна на Судија на претходна постапка. Кичеец со полициска придружба вечерва е однесен да ја отслужи мерката притвор.

30 дена притвор за Зоран Милевски викан Кичеец

AKO - 15.07.2019

Заменик директорот на Истражен затвор Скопје, Садуш Арифи за ТВ21 потврдува дека е одреден притвор за Зоран Милевски со прекар Кичеец. Како што информираат од истражниот затвор, Кичеец веќе е донесен со полициска придружба.

Бојан Јовановски и Зоран Милески – Кичеец осомничени за рекет

IRL - 15.07.2019

Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на денешната прес конференција објави дека е отворена истрага против двајца осомничени за случај во кој се инволвирани сопственик на телевизија, бизнисмен, политичар и јавен обвинител.

Заврши распитот на Кичеец

+инфо - 15.07.2019

Заврши распитот на второобвинетиот Зоран Милевски Кичеец. Тој со полициска придружба е изнесен од Кривичниот суд и ставен во полициско комбе. Нема информации каква е одлуката на судот. Обвинителството денеска побара притвор за него и за Боки ...

КРИВИЧЕН ПРЕСЕЧЕ: Триесет дена притвор за Зоран Милевски Кичеец!

Магазин - 15.07.2019

Зоран Милески Кичеец второ осомничениот за рекет од 1,5 милиони евра, доби 30 дена притвор неофицијално дознава Сител од извори во Судот. Вечерва се очекува одлуката судијата на претходна постапка, да ја објави во писмено соопштение по завршувањето ...

Уште една обвинителка од СЈО на информативен разговор, одреден притвор за Кичеец

ММС - 15.07.2019

Обвинителка од СЈО била повикана на информативен разговор, се неофицијалните информации што ги објавија некои од медиумите. За осомничениот во истрагата што денеска ја објави Обвинителството за гонење на органзиран криминал и корупција Зоран ...

Кичеец однесен во Шутка, одреден му е 30 дневен притвор

24Инфо - 15.07.2019

Бизнисменот Зоран Милески Кичеец доби 30 дена притвор, а тој веќе бил префрлен во Истраѓниот затвор „Скопје“ во Шутка, дознава ТВ 21. Информацијата им ја потврдил заменик директорот на затворот, Садуш Арифи.

Триесетдневен притвор за Зоки Кичеец

Слободен Печат - 15.07.2019

Бизнисменот Зоран Милевски Кичеец доби 30 дена притвор неофицијално дознаваме од извори на затворот. Одлуката се очекува судијата за претходна постапка да ја објави во писмено соопштение по завршувањето на сите истражни дејства.

Tриесет дена притвор за Зоран Милевски Кичеец

Локално - 15.07.2019

Одреден е 30-дневен притвор за бизнисменот Зоран Милевски Кичеец, второосомничен за изнуда на поари, во истрагата што денеска ја отвори Обвинителството. Информацијата за ТВ21 ја потврди Садуш Арифи, заменик-директор на затворот „Скопје“ во Шутка.

30-дневен притвор за Боки 13 (ВИДЕО)

Кумановски м. - 16.07.2019

Бојан Јовановски познат на јавноста како Боки 13 доцна вечерва околу полноќ заработи 30-дневен притвор од судија на претходна постапка, како осоминчен во истрагата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, јавува порталот А1он .

ВИДЕО: 30 дневен притвор за Зоран Милевски Кичеец

ТВ21 - 15.07.2019

Заменик директорот на „Шутка“ Садуш Арифи за ТВ21 потврдува дека одреден е притвор за Зоран Милевски Кичеец. Како што информираат од истражниот затвор, Кичеец веќе е донесен со полициска придружба.

И Боки 13 доби 30 дена притвор

Денешен - 16.07.2019

Според последните информации, на Бојан Јовановски познат како Боки 13 му бил одреден 30 дневен притвор по што е спроведен во истражниот зaтвор Шутка. Претходно заменик директорот на „Шутка“ Садуш Арифи за ТВ21 потврди дека одреден е притвор за Зоран ...

Кичеец излезе од судот со полициска придружба (ВИДЕО)

Слободен Печат - 15.07.2019

Со полициска придружба Зоран Милевски Кичеец е изнесен од Кривичниот суд и ставен во полициско комбе. Се уште нема информација дали му е доделен притвор. Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на ...

ВИДЕО: Кичеец излезе од судот со полициска придружбa

ТВ21 - 15.07.2019

Второобвинетиот Зоран Милевски Кичеец со полициска придружба е изнесен од Кривичниот суд и ставен во полициско комбе. Каква е одлуката на судот се уште нема информации, јавува репортерот на ...

Кичеец изнесен од Кривичен суд со полициска придружба (ВИДЕО)

PressingTV - 15.07.2019

Второобвинетиот во случајот на ОЈО за рекет и перење пари, Зоран Милески Кичеец со полициска придружба предмалку беше изнесен од Кривичниот суд и ставен во полициско комбе. Засега нема информации дали му е доделен притвор.

(ВИДЕО) 30 дневен притвор за Кичеец

Скопје1 - 15.07.2019

Бизнисменот Зоран Милески Кичеец со полициска придружба беше изнесен од Кривичниот суд и ставен во полициско комбе. Тој доби 30 дневен притвор Зоки Кичеец е второосмничен во случајот во кој Бојан Јовановски познат како Боки 13 се товари за рекет од ...

Кичеец доведен во суд, се чека и Боки 13

24Инфо - 15.07.2019

Бизнисменот Зоран Милевски, познат како Зоки Кичеец, е приведен и донесен на распит во Кривичниот суд во Скопје, каде пристигна и обвинителката Вилма Рускоска, па се чека само да биде донесен и Бојан Јовановски, познат како Боки 13 кој е обвинет ...

Зоран Милевски Кичеец со лисици на раце изведен пред истражен судија на распит!

Магазин - 15.07.2019

Зоран Милевски Кичеец вечерва е изведен пред истражен судија и дава исказ за случајот по пријавата на ОЈО. Зоран Милевски Кичеец со лисици на раце вечерва е спроведен на распит пред истражен судија. Милевски денеска е уапсен во еден скопски ресторан.

Зоки Кичеец спроведен во Кривичниот суд

+инфо - 15.07.2019

Бизнисменот Зоран Милевски познат како Зоки Кичеец е приведен и донесен на распит во Кривичниот суд во Скопје. Според информациите тој веќе еден час е на распит во судот. Кичеец се товари за примање награда за противзаконско влијание.

ВИДЕО: Зоки Кичеец донесен на распит во Кривичниот суд

А1 On - 15.07.2019

Бизнисменот Зоран Милевски Кичеец, попладнево е уапсен и донесен на распит во Кривичниот суд. Според шпекулациите во јавноста Кичеец е второосомничен за делото „Примање награда за противзаконско влијание“ од страна на ОЈО за гонење на организиран ...

Од судот во комбе – Кичеец излезе со полициска придружба

Република - 15.07.2019

Второобвинетиот во случајот на ОЈО за рекет и перење пари Зоран Милески Кичеец со полициска придружба предмалку беше изнесен од Кривичниот суд и ставен во полициско комбе. Засега нема информации дали му е доделен притвор.

Приведени бизнисменот Зоки Кичеец и Боки 13

OhridNews - 15.07.2019

Бизнисменот Зоран Милевски, познат како Зоки Кичеец е донесен пред судија на претходна постапка, а се очекува тоа да се случи и со Бојан Јовановски, познат како Боки 13. Двајцата се приведени деенска- Боки 13 на граничниот премин Богородица, а Зоран ...

Боки 13 вечерва спроведен да даде исказ во Кривичниот суд (ФОТО)

Expres - 15.07.2019

Бојан Јовановски вечерва е спроведен од полицијата во Кривичниот суд Скопје каде пред истражен судија ќе дава исказ за случајот по пријавата на ОЈО по што судија на претходна постапка ќе одлучи дали за него ќе има притвор или не, јави „Слободен ...

Зоки Кичеец изведен пред истражен судија на распит

Слободен Печат - 15.07.2019

Милевски денеска е уапсен во еден скопски ресторан. Зоран Милевски Кичеец е изведен пред истражен судија и дава исказ за случајот по пријавата на ОЈО по што судија на претходна постапка ќе одлучи дали за него ќе има притвор или не.

Зоран Милевски-Кичеец донесен во Кривичниот суд на распит

Точка - 15.07.2019

Бизнисменот Зоран Милевски, познат како Зоки Кичеец, е приведен и донесен на распит во Кривичниот суд во Скопје. Според шпекулациите во јавноста, Кичеец е второосомничен за примање награда за противзаконско влијание од страна на ОЈО за гонење на ...

Уапсен Бојан Јовановски, сопственикот на 1 ТВ

Фокус - 15.07.2019

Бојан Јовановски, сопственикот на 1ТВ, денеска е упасен по барање на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција. Според неофицијалните информации, приведен е и бизнисменот Зоран Милески познат како Зоки Кичеец.

Русковска бара притвор за Боки 13 и Зоки Кичеец

А1 On - 15.07.2019

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал, Вилма Русковска, бара од Кривичниот суд да изрече мерка притвор за Бојан Јовановски познат како Боки 13 и Зоран Милевски познат како Зоки Кичеец.

Рускоска побара притвор за Боки 13 и Зоки Кичеец

Слободен Печат - 15.07.2019

Рускоска истакна дека доставено е детално образложение за определување на притворот. Вилма Рускоска побара од Кривичниот суд да изрече мерка притвор за Бојан Јовановски познат како Боки 13 и Зоран Милевски познат како Зоки Кичеец.

Приведен е и Зоки Кичеец

Либертас - 15.07.2019

Бизнисменот Зоран Милевски, попознат како Зоки Кичеец е приведен денеска во познат скопски ресторан, објави „ 360 Степени “. Неофицијалните информации говорат дека неговото приведувањето е поврзано со задржувањето на Бојан Јовановски (Боки 13) на ...

Од Орце Камчев „Боки 13“ барал 8 милиони евра

Expres - 15.07.2019

Јордан (Орце) Камчев бил мета на рекет од страна на Бојан Јовановски познат како Боки 13 и Зоран Милевски познат како Кичеец – дознава Лидер од извори на истрагата. Бизнисменот кој е сопственик на Орка Холдинг, Аџибадем Систина, ЗК Пелагонија и уште ...

Биле користени и ПИ-мерки: За Боки 13 и Зоран Кичеец се водела предистражна постапка од 2 мај

еМагазин - 15.07.2019

За лицата Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милевски-Кичеец , кои од страна на Јавното обвинителство се сомничат дека сториле кривично дело „примање награда за противзаконито влијание“, а Јовановски и за кривично дело „перење пари и други приноси ...

Боки 13 и Кичеец барале рекет за стопирање на „Империја“, случаи кои ги води обвинителството на Јанева

Скопје1 - 15.07.2019

Катица Јанева е обвинителот која ги водела случаите за бизнисменот од кого Бојан Јовановски познат како Боки 13 и Зоран Милевски познат како Зоки Кичеец изнудувале рекет од 8 милиони евра.

Боки 13 и Зоки Кичеец барале 8 милиони евра за да запрат истражна постапка против бизнисмен

Скопје1 - 15.07.2019

Сопственикот на 1ТВ, Бојан Јовановски, користејќи ја блискоста со јавен обвинител ветувал на познат бизнисмен дека ако му плати 8 милиони евра, ќе ја запре истражната постапка која се водела против него.

Со лисици на раце, Зоки Кичеец пренесен во Кривичен суд

Република - 15.07.2019

Бизнисменот Зоран Милески – Кичеец откако денеска е приведен во еден познат скопски ресторан донесен во кривичниот суд. Според Јавното обвинителство Зоран Милески заедно со Бојан Јовановски, познат како Боки 13, се осомничени за кривично делo ...

Обвинителство ги повика жртвите на Боки 13 и Зоки Кичеец да пријават рекет

Република - 15.07.2019

Обвинителството на денешната прес-конференција, оддржана по приведувањето на Бојан Јовановски, познат како Боки 13 и Зоран Милески, или Зоки Кичеец, како што јавноста го знае, упати апел сите оние кои биле изложени на рекет од страна на овие лица ...

Обвинителството бара притвор за Боки 13 и Зоки Кичеец, барале 8, а зеле 1,5 милиони евра од бизнисмен за да се запре ...

PressingTV - 15.07.2019

Обвинителството од Кривичниот суд бара да изрече мерка притвор за Бојан Јобановски -Боки 13 и Зоран Милески-Зоки Кичеец.Според обвинителката Вилма Рускоска доставен е образложен предлог за определување на притворот.