TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Општина Чешиново-Облешево не работи - зградата целосно се дезинфицира

Сител - 08.04.2020

Зградата на локалната самоуправа на Чешиново-Облешево од денеска под клуч и целосно ќе биде дезинфицирана, зашто вчера се утврди дека градоначалникот на општината Горанчо Крстев е позитивен на Ковид 19.

ЧЕШИНОВО – ОБЛЕШЕВО ПОД КЛУЧ, а градоначалникот во карантин

Пулс24 - 08.04.2020

Од денеска па во следните 14 дена е администрацијата на општина Чешиново-Облешево ќе биде под клуч, откако нејзиниот градоначалник Горанчо Крстев синоќа обзнани дека е заразен со коронавирус.

Горанчо Крстев е првиот функционер кој е позитивен на Ковид 19

Телма - 08.04.2020

Градоначалникот на Општина Чешиново- Облешево, Горанчо Крстев е првиот функционер кој е позитивен на Ковид 19. Во телофонски разговор за Телма изјави дека откако дознал дека неговиот фризер е позитивен веднаш со сопругата направиле тестирање, првиот ...

Општината Чешиново-Облешево под клуч – градоначалникот во карантин, позитивен на коронавирус

24 Вести - 08.04.2020

Под клуч, од денеска, па во следните 14 дена е администрацијата на општина Чешиново-Облешево, откако нејзиниот градоначалник Горанчо Крстев синоќа дозна дека е заразен со коронавирус. Не работат ниту државните служби, чии простории се наоѓаат во ...

Крстев: Се чувствува добро и немам симптоми

Канал5 - 08.04.2020

Градоначалникот на Чешиново-Облешево Горанчо Крстев е првиот функционер во Македонија кој е позитивен на коронавирусот. Тој за Канал 5 вели дека се чувствува добро и е без симптоми. Иста е состојбата и со неговата сопруга.

Општина Чешиново – Облешево под клуч, градоначалникот без симптоми во карантин

Алфа - 08.04.2020

Сите 19 вработени во локалната самоуправа во Чешиново-Облешево се во самоизолација. Зградата е затворена и целосно дезинфицирана, откако градоначалникот Горанчо Крстев и неговата сопруга се позитивни на Ковид 19.

Општина Чешиново-Облешево не работи

Република - 08.04.2020

Вработените во Општина Чешиново-Облешево денеска не се на работните места откако вчера официјално беше соопштено дека градоначалникот Горанчо Крстев е позитивен на коронавирусот. Зградата на локалната самоуправа е затворена и во текот на денот екипи ...

Градоначалникот на Чешиново-Облешево е заразен со коронавирус

Пулс24 - 07.04.2020

Градоначалникот на Општина Чешиново – Облешево, Горанчо Крстев, е позитивен на тестот за коронавирус. Tој тврди дека се заразил откако бил да се шиша кај сега починатиот фризер од Кочани на 23 март.

Градоначалникот на Чешиново-Облешево е позитивен на коронавирус

360 степени - 07.04.2020

Градоначалникот на Општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев, е позитивен на новиот коронавирус. Информацијата дека некој е позитивен на ковид-19 во општинската зграда на социјалните мрежи ја објави лекарка повикувајќи ги жителите на Чешиново и ...

Градоначалникот на Чешиново Облешево позитивен на тестот за коронавирус

ТВ21 - 07.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев, е позитивен на тестот за коронавирус. Имено, тој истакнал дека на 23 март бил на фризер кај сегапочинатиот од Кочани, а откако дознал дека истиот е заразен со коронавирус, веднаш закажал ...

Градоначалникот на Чешиново-Облешево позитивен на коронавирус

Опсервер - 07.04.2020

Кочани, 7 април 2019 () – Градоначалникот на општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев денеска добил известување дека е позитивен на коронавирус, откако заедно со сопругата направил две тестирања на приватните клиники „Систина“ и „Филип Втори“ во ...

Градоначалникот на Чешиново Облешево позитивен на новиот корона вирус

Телма - 07.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново Облешево Горанчо Крстев е позитивен на коронавирус. Tој тврди дека се заразил откако бил да се шиша кај сега починатиот фризер од Кочани на 23 март. Откако дознал дека фризерот е позитивен на коронавирус, Крстев ...

Градоначалник на мала општина заразен со Ковид 19

Фактор - 07.04.2020

Градоначалникот на Општина Чешиново Облешево, Горанчо Крстев е позитивен на коронавирус. Тој за Слободен печат вели дека на 23 март бил да се потстрижува кај фризер од Кочани кој вчера го загуби животот.

Градоначалникот Горанчо Крстев позитивен на тестирањето: Не сум контактирал со политичари повеќе од еден месец

Скопје24 - 07.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново Облешево Горанчо Крстев е позитивен на заболувањето. Тој за Слободен печат вели дека на 23 март бил да се шиша кај фризер од Кочани кој за жал вчера го загуби животот.

Градоначалникот на Чешиново Облешево позитивен на коронавирус.

Либертас - 07.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново Облешево Горанчо Крстев е позитивен на коронавирус. Тој за Слободен печат вели дека бил да се шиша кај сега починатиот фризер од Кочани на 23 март. Откако дознал дека фризерот е позитивен на коронавирус, веднаш ...

Прв градоначалник од Македонија заразен со коронавирус

Курир - 07.04.2020

Корона вирусот зема силен замав во нашата држава, а имуни на тоа воопшто не се ниту политичарите. Прв градоначалник во нашата земја кој е позитивен на корона вирусот е Горанчо Крстев, градоначалникот на општина Чешиново-Облешево.

Градоначалникот Горанчо Крстев позитивен на Ковид 19: Не сум контактирал со политичари повеќе од еден месец!

Слободен Печат - 07.04.2020

Откако дознал дека фризерот е позитивен на коронавирус, веднаш закажал два термини за тестирање, најнапред во приватната клиника Систина, а потоа во приватната клиника Филип ...

Докторка од Чешиново-Облешево: Сите кои имале контакт со градоначалникот да се јават кај матичниот лекар

Press24 - 07.04.2020

Матичната докторка на градоначалникот на Чешиново-Облешево, Јасминка Ајтовска преку статус на својот Фејсбук профил апелираше до своите сограѓаните кои биле во контакт со градоначалникот да се јават кај своите матични лекари, бидејќи вработени во ...

Лекарка со повик до жителите на Чешиново-Облешево да одат на матичен лекар ако контактирале со градоначалникот

+инфо - 07.04.2020

Лекарката Јасминка Ајтовска од Кочани на својот Фејсбук профил апелира до жителите на Општината Чешиново-Облешево да се јават кај матичните лекари ако во изминатите 10 дена биле во контакт со градоначалникот или со некој од вработените во Општината.

Градоначалникот на Општина Чешиново-Облешево позититвен на Ковид-19?

Нетпрес - 07.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев и неговата сопруга се позитивени на тестирањето за коронавирус, направено во приватна клиника во Скопје. Од денеска и админситративната зграда на општината е затворена, објави Инфомакс.

Горанчо Крстев е првиот градоначалник заболен од коронавирус

Република - 07.04.2020

Корона вирусот зема силен замав во нашата држава, а имуни на тоа воопшто не се ниту политичарите. Прв градоначалник во нашата земја кој е позитивен на корона вирусот е Горанчо Крстев, градоначалникот на општина Чешиново-Облешево.

Градоначалникот на општина Чешиново Облешево позитивен на корона вирусот

Независен - 07.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново Облешево Горанчо Крстев е позитивен на коронавирус. Тој за Слободен печат вели дека бил да се шиша кај сега починатиот фризер од Кочани на 23 март. Откако дознал дека фризерот е позитивен на коронавирус, веднаш ...

Градоначалникот Горанчо Крстев позитивен на Ковид 19: Не сум контактирал со политичари повеќе од еден месец!

iPortal - 07.04.2020

Откако дознал дека фризерот е позитивен на коронавирус, веднаш закажал два термини за тестирање, најнапред во приватната клиника Систина, а потоа во приватната клиника Филип Втори. Градоначалникот на општина Чешиново Облешево Горанчо Крстев е ...

Градоначалникот на Чешиново Облешево позитивен на Ковид 19

Локално - 07.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново Облешево Горанчо Крстев е позитивен на коронавирус. Тој за „Слободен печат“ вели дека бил да се шиша кај сега починатиот фризер од Кочани на 23 март. Откако дознал дека фризерот е позитивен на коронавирус, веднаш ...

Градоначалникот на Чешиново Облешево позитивен на коронавирус

Вечер - 07.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново Облешево Горанчо Крстев е позитивен на коронавирус, објави Слободен печат . Според изјавата на Крстев, тој бил да се шиша кај сега починатиот фризер од Кочани на 23 март.

Градоначалник од Македонија заразен со коронавирус

Скопје1 - 07.04.2020

Корона вирусот земасе поголем замав. Прв градоначалник во земјава кој е позитивен на корона вирусот е Горанчо Крстев, градоначалникот на општина Чешиново-Облешево. На својот профил, лекарката Јасмина Ајтовска денеска напиша: -Почитувани сограѓани на ...

Градоначалникот на Чешиново Облешево има корона вирус: Сабајле дојдоа резултатите, немам никакви симптоми

Фокус - 07.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново Облешево, Горанчо Крстев, испадна позитивен на Ковид 19, откако на 23 март бил да се шиша кај фризер од Кочани, кој вчера го загуби животот. -Многу луѓе таму си одиме на шишање со години.

Градоначалникот на Чешиново Облешево позитивен на новиот коронавирус

24Инфо - 07.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново Облешево Горанчо Крстев е позитивен на коронавирус. Tој тврди дека се заразил откако бил да се шиша кај сега починатиот фризер од Кочани на 23 март.Крстев засега нема никакви симптоми и се чувствува добро.

Градоначалникот на општина Чешиново Облешево позитивен на корона вирус

Сител - 07.04.2020

Горанчо Крстев градоначалникот на општина Чешиново Облешево е позитивен на коронавирус, откако на 23 март бил да се шиша кај фризер од Кочани, кој вчера го загуби животот. - Многу луѓе таму си одиме на шишање со години.

Градоначалникот на Чешиново-Облешево позитивен на коронавирус

+инфо - 07.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев денеска добил известување дека е позитивен на коронавирус, откако заедно со сопругата направил две тестирања на приватните клиники „Систина“ и „Филип Втори“ во Скопје.

Градоначалникот на Чешиново-Облешево позитивен на коронавирус

А1 On - 07.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев денеска добил известување дека е позитивен на коронавирус, откако заедно со сопругата направил две тестирања на приватните клиники „Систина“ и „Филип Втори“ во Скопје.

Градоначалникот на Чешиново-Облешево позитивен на коронавирус

ММС - 07.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев денеска добил известување дека е позитивен на коронавирус, откако заедно со сопругата направил две тестирања на приватните клиники „Систина” и „Филип Втори” во Скопје.

Градоначалникот на Чешиново-Облешево позитивен на корона вирус

Frontline - 07.04.2020

Од 1 април сум во самоизолација, а ги известив и вработените во Општината да ја применат истата мерка. Во моментот немам никакви симптоми за нарушена здравствена состојба, но ќе видиме како ќе биде во наредните денови, вели Крстев.

Градоначалникот на Чешиново-Облешево позитивен на коронавирус, се тестирал откако неговиот фризер починал на инфективна

MakPress - 07.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев денеска добил известување дека е позитивен на коронавирус, откако заедно со сопругата направил две тестирања на приватните клиники „Систина“ и „Филип Втори“ во Скопје.

Градоначалникот на Чешиново-Облешево позитивен на коронавирус

Канал5 - 07.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев денеска добил известување дека е позитивен на коронавирус, откако заедно со сопругата направил две тестирања на приватните клиники „Систина“ и „Филип Втори“ во Скопје.

Градоначалникот на Чешиново-Облешево позитивен на коронавирус

Press24 - 07.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев денеска добил известување дека е позитивен на коронавирус, откако заедно со сопругата направил две тестирања на приватните клиники „Систина“ и „Филип Втори“ во Скопје.

Градоначалникот на општина Чешиново Облешево позитивен на корона вирус

4NEWS - 07.04.2020

Горанчо Крстев градоначалникот на општина Чешиново Облешево е позитивен на коронавирус, откако на 23 март бил да се шиша кај фризер од Кочани, кој вчера го загуби животот. – Многу луѓе таму си одиме на шишање со години.

Градоначалникот на општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев позитивен на коронавирус

МКД - 07.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев денеска добил известување дека е позитивен на коронавирус, откако заедно со сопругата направил две тестирања на приватните клиники „Систина" и „Филип Втори" во Скопје.

ОПШТИНА ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО: Позитивен на Ковид-19 и градоначалникот Горанчо Крстев

Денешен - 08.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев денеска добил известување дека е позитивен на коронавирус, откако заедно со сопругата направил две тестирања на приватните клиники „Систина“ и „Филип Втори“ во Скопје.

Градоначалникот на Чешиново-Облешево позитивен на коронавирус

Бриф - 08.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев денеска добил известување дека е позитивен на коронавирус, откако заедно со сопругата направил две тестирања на приватните клиники „Систина“ и „Филип Втори“ во Скопје.

Градоначалникот на Чешиново Облешево позитивен на тестот за коронавирус

4NEWS - 08.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев, е позитивен на тестот за коронавирус. Имено, тој истакнал дека на 23 март бил на фризер кај сегапочинатиот од Кочани, а откако дознал дека истиот е заразен со коронавирус, веднаш закажал ...

Градоначалникот на Чешиново-Облешево позитивен на коронавирус

24 Вести - 08.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев денеска добил известување дека е позитивен на коронавирус, откако заедно со сопругата направил две тестирања на приватните клиники „Систина“ и „Филип Втори“ во Скопје.

Прв функционер во Македонија: Градоначалникот на Чешиново-Облешево позитивен на коронавирус

еМагазин - 08.04.2020

Градоначалникот на општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев вчера добил известување дека е позитивен на коронавирусот, откако заедно со сопругата направил две тестирања на приватните клиники „Систина“ и „Филип Втори“ во Скопје.

Градоначалникот на чешиново-облешево има коронавирус, се заразил од починатиот фризер од Кочани

Сакам да кажам - 08.04.2020

Градоначалникот на Општина Чешиново-Облешево Горанчо Крстев добил известување дека е позитивен на коронавирус, откако заедно со сопругата направил две тестирања на приватните клиники „Систина“ и „Филип Втори“ во Скопје, потврди тој доцна синоќа за ...

Општина Чешиново-Облешево не работи - градоначалникот заразен со коронавирус

Press24 - 08.04.2020

работените во Општина Чешиново-Облешево денеска не се на работните места откако вчера официјално беше соопштено дека градоначалникот Горанчо Крстев е позитивен на коронавирусот. Зградата на локалната самоуправа е затворена и во текот на денот екипи ...

Општина Чешиново-Облешево не работи

Опсервер - 08.04.2020

Кочани, 8 април 2020 () – Вработените во Општина Чешиново-Облешево денеска не се на работните места откако вчера официјално беше соопштено дека градоначалникот Горанчо Крстев е позитивен на коронавирусот.

Општина Чешиново-Облешево не работи

Вечер - 08.04.2020

Вработените во Општина Чешиново-Облешево денеска не се на работните места откако вчера официјално беше соопштено дека градоначалникот Горанчо Крстев е позитивен на коронавирусот. Зградата на локалната самоуправа е затворена и во текот на денот екипи ...

Градоначалникот позитивен на вирусот, Општина Чешиново-Облешево не работи

ММС - 08.04.2020

Вработените во Општина Чешиново-Облешево денеска не се на работните места откако вчера официјално беше соопштено дека градоначалникот Горанчо Крстев е позитивен на коронавирусот. Зградата на локалната самоуправа е затворена и во текот на денот екипи ...

Општина Чешиново-Облешево не работи откако беше соопштено дека градоначалникот е позитивен на коронавирусот

Либертас - 08.04.2020

– Вработените во Општина Чешиново-Облешево денеска не се на работните места откако вчера официјално беше соопштено дека градоначалникот Горанчо Крстев е позитивен на коронавирусот. Зградата на локалната самоуправа е затворена и во текот на денот ...

Општина Чешиново-Облешево не работи

Скопје инфо - 08.04.2020

Вработените во Општина Чешиново-Облешево денеска не се на работните места откако вчера официјално беше соопштено дека градоначалникот Горанчо Крстев е позитивен на коронавирусот. Зградата на локалната самоуправа е затворена и во текот на денот екипи ...