TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иванишевиќ: 97% од тенисерите ќе се повлечеа, но не и Ноле – тој е од друга планета!

Gol.mk - 30.01.2023

На прес-конференцијата по десеттата титула на Новак Ѓоковиќ на Австралија опен, неговиот тренер Горан Иванишевиќ зборуваше за соработката со светскиот рекет број еден, како и за повредата која што му правеше проблеми во текот на целиот турнир.

Можеби не знае да се однесува, но мора да се признае дека е од друга планета

Вечер Прес

Еве што се скрие зад врескањето на Ѓоковиќ кон Иванишевиќ: Србинот и Хрватот имаат договор за кој малку се знае (ВИДЕО)

Sport M

Новак и Горан, Србин и Хрват кои можат да бидат пријатели и соработници

Република

Иванишевиќ: Сум му рекол на Ноле, ако веќе ме пцуеш – мораш да победиш!

Екипа

НОЛЕ E СЕ ПОЛУД И ПОЛУД, НЕ Е ОД ОВАА ПЛАНЕТА! Шокантни зборови на Иванишевиќ: 97% од играчите ВЕДНАШ би се повлекле од ТУРНИРОТ!

Во Центар

Вербалната комуникација на Ѓоковиќ и Иванишевиќ на теренот во пет необични правила: „Зошто се смееш, Горане?“

Еспресо

Спортманија Sport M Екипа Спортклуб Независен

Тренерката на Ѓоковиќ со бројот 22 наскоро во продажба, цената е прифатлива за сите фанови на Новак

Спортманија - 30.01.2023

Производителот на спортска опрема „Лакост“, кој е спонзор на Новак Ѓоковиќ, најави дека наскоро ќе ја пушти во продажба тренерката со број 22, која српскиот тенисер ја носеше кога по десетти пат го крена шампионскиот пехар во Мелбурн.

Поради Ѓоковиќ…. Рафа Надал ќе добие – шамар!

Спортклуб

Посебната тренерка на „Лакост“ ќе имаат можност да ја купат само 22-ца во светот

Спортклуб

Другата страна на големиот шампион: Ѓоковиќ го одработи најдоброто интервју во Мелбурн (Видео)

Дерби

Пред Ѓоковиќ има уште шест предизвици по кои може мирно да се пензионира

Вечер Прес

Ѓоковиќ - тениска легенда со гребнатини

Deutsche Welle

Ѓоковиќ од Мелбурн: Во Европа ќе славам

Независен

Слободен Печат Спортски SportMedia Женски магазин Црнобело Сител СуперСпорт Алфа

Надал му честиташе на Ѓоковиќ: Неверојатно достигнување

Спортски - 30.01.2023

Рафаел Надал му честиташе на Новак Ѓоковиќ на освоената, рекордна, десетта титула на Австралија Опен. Србинот и Шпанецот имаат две титули повеќе од Роџер Федерер кој се пензионираше, а Надал на Инстаграм му честиташе на големиот ривал Ѓоковиќ.

Надал му испрати порака на Ѓоковиќ, откако го достигна по бројот на титули

Канал5

Надал и Федерер му го честитаа трофејот од Мелбурн на Ѓоковиќ

Gol.mk

И Надал му се поклони на шампионот: Ноле, уживај!

SportMedia

Надал попушти пред притисокот и му ја честита круната на Ѓоковиќ!

Sport 1

Надал конечно му честиташе на Новак, еден ден откако Србинот по десетти пат трумфира во Мелбурн

Спортманија

Федерер ептен штуро му честиташе на Ѓоковиќ, Надал, пак, сѐ уште – молчи!

Sport 1

Sport M Независен Фактор Спортманија Gol.mk Курир Пулс24 Нетпрес

Зошто младите тенисери уште не му можат ништо на Ѓоковиќ?

Кајгана - 30.01.2023

Набргу откако 35-годишниот Новак Ѓоковиќ нокаутираше уште еден многу помлад играч за да ја освои својата 22. Грен слем титула, неговиот тренер Горан Иванишевиќ беше прашан колку долго новиот шампион на Австралија опен може да остане на највисоко ...

„Неговиот мозок работи поинаку“: Зошто новата генерација не може да го победи Новак Ѓоковиќ

Фактор

ВИДЕО | Бојчев: Ѓоковиќ ја докажа големината

Слободен Печат

Порака од Ѓоковиќ за сите млади тенисери

Оff.net

СЦЕНА ЗА ПАМЕТЕЊЕ КОЈА МНОГУМИНА ЈА ПРОПУШТИЈА: Ноле погледна кон небото, па со ЧУДЕСНИ ЗБОРОВИ му изрази благодарност на Бога! (ВИДЕО)

Во Центар

Циципас му порача на Ѓоковиќ: Ти си најголемиот на сите времиња

Спортманија

Татко му “коси” додека Новак ја освојуваше титулата на АО во Малбурн: Еве како Срѓан Ѓоковиќ ја прослави победата на неговиот син (ВИДЕО)

Во Центар

Gol.mk Gol.mk Екипа Оff.net Дерби Дерби Сакам да кажам Спортски

(ФОТО) Јелена Ѓоковиќ споделила фотографија од Дијана и Новак: Оставила краток и јасен коментар за својата свекрва!

Екран - 30.01.2023

Новак Ѓоковиќ вчера постигна голем спортски успех Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ја освои десеттата титула на Австралија опен. Ако некој некогаш се сомневал, сега веќе нема место за тоа – Новак е најдобриот тенисер досега, бидејќи штотуку ...

Вистината за односот на сопругата и мајката на Новак Ѓоковиќ: Дијана призна дека постојат несогласувања, а Јелена го направи ОВА

Убавина и Здравје

Напиша само еден збор: Јелена Ѓоковиќ откри што навистина мисли за свекрвата (фото)

Вистина.мк

(ВИДЕО+ФОТО) „Таа ми е најголема поддршка“: Јелена и Новак Ѓоковиќ се заедно уште од тинејџерските денови

Екран

„Зедов се на мој грб за да го растеретам Новак“: Јелена Ѓоковиќ искрено за родителството

Локално

„Таа ми е најголем поддржувач“: Јелена и Новак Ѓоковиќ се заедно уште од тинејџерските денови

4NEWS

„Презедов сè врз мојот грб за да го растоварам Новак“: Јелена Ѓоковиќ искрено за родителството

Убавина и Здравје

Женски магазин

Надал му честиташе на Ѓоковиќ за израмнувањето на неговиот рекорд: Уживај, Ноле!

TopSport - 30.01.2023

Рафаел Надал му честиташе на својот вечен ривал, Новак Ѓоковиќ преку Инстаграм, откако Србинот се израмни со неговите 22 гренд слем титули по победата на Австралија опен. „Неверојатно остварување, Ноле, многу честитки до тебе и до твојот тим.

Надал му честиташе на Ѓоковиќ: Заслужено Ноле, уживај во триумфот

Екипа

Рафа не остана покус: Надал му се обрати на Ѓоковиќ (Фото)

Дерби

Ѓоковиќ доби директно прашање дали е најдобар играч во историјата по 10. титула во Мелбурн, одговорот наиде на голем поздрав (Видео)

Дерби

Федерер му симна капа на Ѓоковиќ!

SportMedia

Федерер го одбележа новиот неверојатен успех на Ѓоковиќ (Фото)

Дерби

Киргиос гледаше како Ѓоковиќ го освојува Мелбурн и објави пророчка порака

4NEWS

Дерби Дерби Република Точка Точка Макфакс Точка

Новак Ѓоковиќ со историски скок е повторно на врвот на АТП ранкингот!

Gol.mk - 30.01.2023

Новак Ѓоковиќ доминантно ја освои титулата на Австралија Опен, откако во финалето со 3-0 го совлада Стефанос Циципас. Грчкиот ас не можеше да му парира на расположениот Србин кој се израмни по бројот на Грен слем титули со Рафаел Надал.

Од денес и официјално: Ѓоковиќ повторно е најдобриот во светот!

Слободен Печат

Официјално: Ѓоковиќ повторно е најдобар во светот!

Спортски

Ѓоковиќ и официјално се врати на првото место на атп-листата по победата во Мелбурн

Сакам да кажам

Ѓоковиќ се врати на првото место на АТП ранкингот, најдобар пласман на Ивановски

Екипа

Ѓоковиќ и официјално е најдобар во светот, тргнува во лов по - рекордот на Штефи Граф!

Sport 1

Ѓоковиќ се врати на врвот на АТП-листата!

СуперСпорт

Фактор Спортклуб TopSport Во Центар Во Центар Слободен Печат Пулс24 Макфакс

Поенот кој го одбележа финалето во Мелбурн

Оff.net - 30.01.2023

Фото на денот Голема победа на Ѓоковиќ за 10-та титула во Австралија! Емотивна реакција, Новак се расплака по новата титула Ѓоковиќ и даде цвеќе со автограм на новинарката која го штипна на интервју Роденденски честитки за мајката и физиотерапевтот ...

Ѓоковиќ порача: Наскоро ќе објавам се!

Спортски

Се расплакав зашто доживеав емотивен колапс, кажа Ѓоковиќ по 10. триумф во Австралија

Сакам да кажам

Солзите кои ги виде цел свет – Ѓоковиќ објасни за причината поради која емотивно колабираше

Спортклуб

НИКОГАШ НЕ СМЕ ГО ВИДЕЛЕ ВАКА! Новак го обзедоа емоции, а потоа ја прегрна мајка си и го расплака ЦЕЛИОТ СТАДИОН!

Пулс24

Емотивна реакција, Новак се расплака по новата титула

Оff.net

Ноле ги пушти емоциите да излезат од него, заплака по десеттиот триумф во Мелбурн (Видео)

Спортманија

Во Центар Пулс24

Децата морале на училиште: Eве зошто Јелена не беше покрај Ноле во Австралија

Република - 30.01.2023

Во Австралија Новак немаше поддршка од семејството, но неговата сопруга секој натпревар на Новак го следеше од својот дом во друштво на Стефан и Тара. Јелена Ѓоковиќ поради обврските кон децата на училиште не можела да го придружува Новак до ...

СЕГА ВЕЌЕ СÈ Е ЈАСНО – еве зошто Јелена не го следеше финалето на сопругот од трибините, се огласи далеку од очите на сите! (ФОТО)

Курир

СЕГА ВЕЌЕ СÈ Е ЈАСНО – еве зошто Јелена не го следеше финалето на сопругот од трибините, се огласи далеку од очите на сите!

Пулс24

Ноле го прошета трофејот низ Мелбурн

Република - 30.01.2023

Еден ден по неговиот величенствен триумф во Род Лејвер Арената, Новак Ѓоковиќ го прошета трофејот низ Мелбурн. Српскиот ас по рекорден 10-ти пат во кариерата ја почести традиционалната фотосесија и прошетка со својот омилен „Norman Brooks Challenge ...

Ноле со трофејот се прошета низ Мелбурн (ФОТО)

PressingTV

ЕМОЦИИ: Солзите на Новак, солзите на најголемиот! (ВИДЕО)

SportMedia - 29.01.2023

Многу, екстра многу му значеше оваа победа, овој десетти пехар на АО и вкупно 22.Гренслем во својата кариера. Дека е така се виде веднаш по мечот кога Новак просто се расплака како мало дете, кога нег криеше своето емоции.