TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали и каква одговорност треба да понесе спикерот Џафери?

Сител - 13.05.2022

Мобинг или само една жестока реакција во афект? Експертите поделени за снимката на која се слуша како претседателот на Собранието вика по вработени од обезбедувањето во Законодавниот дом. Аријанит Џафери смета дека оставка е најмалку што спикерот ...

Со навреди и понижување не се разговара ни со животни: Однесувањето на Џафери ја отслукува реалноста на властодршците во Македонија

Курир

Талат Џафери вулгарно кон собраниските службеници

24 Вести

Закани наместо извинување – Талат Џафери бара казни за собраниските службеници

Алфа

Иванов за снимката со Џафери: Некоректно е, треба да се сочуваат нервите

Локално

Се бара оставка на Џафери: Недостоен е да го води Собранието!

Слободен Печат

Алијанса за скандалот на Џафери: Типично однесување на режим кој функционира само со страв и закани

Слободен Печат

Независен Слободен Печат Н.Македонија PressingTV 4NEWS Слободен Печат 24 Вести Република

Скандалозна снимка со Талат Џафери, од неговиот кабинет без објаснување, премиерот нема коментар

ТВ21 - 13.05.2022

-Сите службеници, конкретно од седниците, веднаш кај мене. Освен од седниците,сите што седат таму, сите, до последниот. Вие што земате плата и си играте тука. Ајде бегај, бегај таму, бегај…ќути, да ти….Што бараш овде? Ајде бегај, надвор!, ова се ...

Пцости кон обичните вработени во Собрание- скандалозното однесување на Талат Џафери не е новина

Алфа

Талат Џафери со пцости и навреди во Собранието, опозицијата бара оставка

Канал5

Премиерот не ги коментира пцовките на Талат, не знае кому се упатени

Телма

Нема извинување од кабинетот на Талат Џафери за пцостите

Алсат-М

Остри реакции за собранискиот спикер Џафери

Телма

Спикерот Талат Џафери вика и пцуе по собраниските службеници, по пуштената снимка, ВМРО-ДПМНЕ бара оставка веднаш

Телма

360 степени Либертас Мак. Весник Денешен Нетпрес Lider Антропол Фокус

Ковачевски ја видел снимката од Џафери, но не ја коментира оти не се гледа кој со кого зборува

А1 On - 13.05.2022

Премиерот Димитар Ковачевски ја видел снимката на која се слуша гласот на претседателот на Собранието Талат Џафери, но не сакаше да ја коментира. Одговарајќи на новинарско прашање за снимката, премиерот Ковачевски рече дека не може да даде конкретен ...

Ковачевски за скандалозната снимка на Џафери: Не можам да коментирам, на снимката не се гледа кој со кого зборува

Курир

Ковачевски за снимката со Талат Џефери: Не се гледа кој зборува и со кого

Фактор

Ковачевски не сака да ја коментира снимката од Џафери: „Не се гледа кој со кого разговара“

Локално

Ковачевски: Снимката со Џафери ја слушнав, но не можам да ја коментирам зашто не се гледа со кого разговара

Макфакс

Ковачевски: Не можам да коментирам, на снимката не се гледа кој со кого зборува

Канал5

Ковачевски за скандалозната снимка на Џафери: Не се гледа кој со кого зборува, не можам да коментирам!

Zoom

Либертас 24Инфо MakPress PressingTV Слободен Печат +инфо Опсервер Бриф

Стоилковски: Оставка заради примитивизмот на Талат Џафери

MakPress - 13.05.2022

Погледнете го вистинското лице на власта и примитивизмот во практикувањето власта, недостојно за Собрание на Република Македонија! Не постои друг чекор по примитивизмот на Талат Џафери освен негова оставка! Талат Џафери, со сиот негов примитивизам ...

ВМРО-ДПМНЕ: Аудиоснимка покажува скандалозен однос на Џафери кон вработени во Собранието

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозен и примитивен е односот на Талат Џафери, пцовките и навредите за вработените се недозволиви, оставка веднаш!

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозен е односот на Талат Џафери, пцовките и навредите за вработените се недозволиви, оставка веднаш

Press24

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од Џафери поради скандалозен однос (АУДИО)

Локално

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од Џафери поради скандалозен однос

Zoom

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозен и примитивен е односот на Талат Џафери

А1 On

MTM +инфо МКД 24Инфо Канал5 Точка MakPress 4NEWS