TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Супер трансфер: Агим Ибраими потпиша за Шкендија

Екипа - 18.01.2019

Актуелниот македонски првак Шкендија добива големо засилување. Агим Ибраими потпиша договор со тетовскиот клуб и се враќа во матичната средина каде и ја почна кариерата. Трансферот треба многу брзо и официјално да го потврдат од клубот.

Тетовци добиваат големо засилувње: Агим Ибраими се враќа во Шкендија

Sport 1 - 18.01.2019

Поранешниот македонски репрезентативец Агим Ибраими се договорил со Шкендија за да го засили макеоднскиот шампион во овој зимски преоден рок, објавија медиуми на албански јазик, посочувајќи дека левоногото крило и тетовци се договориле за соработка ...

„Бомбата“ пукна: Агим и официјално во Шкендија!

SportMedia - 18.01.2019

Она што беше најавено се оствари. Агим Ибраими е нов фудбалер на Шкендија Ибраими се враќа во матичниот клуб по десет години поминати во странство. Македонскиот репрезентативец го напушти Домжале откако му истече договорот, а сега и официјално е нов ...