TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Криминалната коалиција Заев – Мијалков прават циркус од државата, доста е!

Алфа - 23.02.2021

Жестоката реакција на јавноста спречи обвинетиот Сашо Мијалков да избега од лицето на правдата, вели претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. По пресвртот во случајот со Мијалков, кој доцна попладнево сам се појави пред Обвинителството, ...

За Мицкоски целата работа со Мијалков била циркус

Независен

Мицкоски за „враќањето“ на Мијалков: Јасно е дека се е договорено

360 степени

Тодоров: Мицкоски за претседател на ВМРО-ДПМНЕ беше поставен токму од Сашо Мијалков

iPortal

ВО ЖИВО I Изјава на Христијан Мицкоски по појавувањето на Сашо Мијалков во ЈО

Слободен Печат

Мицкоски ќе одржи прес-конференција откако Мијалков се појави во Обвинителството

Press24

ВМРО-ДПМНЕ побара интерпелација на Владата

Р.С.Европа

+инфо Република Фактор Centar Денешен PressingTV Нетпрес PressingTV

Мицкоски: Заев и Мијалков можеби имаат температура, ама граѓаните немаат

365 - 23.02.2021

„Ова е веќе циркус , направија циркус од државата. Заев доста е. Доста е со навреди на интелигенцијата на народот, човекот ве гледа во очи и ве лаже, мака нема. Си играат мајтап, додека мафијата царува“, обвинува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ – Христијан ...

Направен е договор со Мијалков, а завршниот чин ќе го видиме в петок, изјави Мицкоски

ММС

Мицкоски: Конечна правда ќе има кога Заев и Мијалков ќе бидат во затвор

Фокус

Мицкоски: Направија циркус од држава – вечерва недостасуваше уште да му се извинат

Press24

Мицкоски: Од државатa направија циркус, Заев доста е!

Курир

Мицкоски: Вечерва недостасуваше уште да му се извинат на Мијалков

Скопје1

Мицкоски: Конечна правда ќе има кога Заев и Мијалков ќе бидат во затвор

Press24

Слободен Печат Сител еМагазин Вечер Прес Сител МКД

Мицковски: Закани врз семејство, најмалку од страна на премиер, не би требало да се случуваат

Република - 23.02.2021

За кој и да се работи, експлицитни или имплицитни закани врз семејство, од страна на никого, најмалку од страна на премиер, не би требало да се случуваат. Секој човек одговара за себе, пишува Ивор Мицковски, откако вечерва на прес-конференција ...

Мицковски: Сега сте тотално соголени, цело време глуматате, а ништо не работите

Република

Ако Мијалков не биде пронајден, одговорност се презема веднаш

Република

Мицкоски: Оставка на Владата, експертска влада до локалните, кога би се одржале и парламентарни избори

ТВ21 - 23.02.2021

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција побара оставка на Владата, по бегството на нивниот поранешен функционер обвинет во неколку случаи и поранешен прв човек на УБК Сашо Мијалков.

Мицкоски бара оставка на Владата, експертска влада и парламентарни избори заедно со локалните

МКД

Мицкоски: Постои коалиција на криминалот Заев, Мијалков се договорија да избега, мафијата мора да падне, оставка на Спасовски веднаш

Алфа

Мицкоски за иницијаторите за вонреден конгрес: Тоа се купче уценувачи и криминалци

Скопско Ехо

Не е доволна само оставка од Спасовски, туку од цела Влада, нови избори со локалните, бара Мицкоски

Скопско Ехо

Мицкоски бара оставка од Владата

Алсат-М

Мицкоски побара оставка од Владата

Тера

Сител Слободен Печат MakPress Денешен CivilMedia Тера +инфо 360 степени

Костадинов: Одговорност за бегството на Мијалков мора да има и секако ќе има

Канал5 - 23.02.2021

Граѓаните бараат правда и правдата мора да се обезбеди, рече Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ. Очекуваме надлежните институции да го пронајдат Сашо Мијалков и да постапат по судската наредба.

Костадинов: Мицкоски е дете на Груевски и Мијалков, тие го поставија за да ги брани нивните криминали, одговорност ќе има

Press24

Мицкоски е дете на Груевски и Мијалков, тие го поставија за да ги брани нивните криминали, одговорност ќе има

24Инфо

СДСМ: Мицкоски е дете на Груевски и Мијалков, тие го поставија за да ги брани нивните криминали, одговорност ќе има

Скопје1

Костадинов: Мицкоски е дете на Груевски и Мијалков, тие го поставија за да ги брани нивните криминали

Сител

Костадинов: Мицкоски е дете на Груевски и Мијалков, тие го поставија за да ги брани нивните криминали

Локално

Костадинов: Мицкоски е дете на Груевски и Мијалков

Frontline

365 iPortal

Лидерот на опозицијата Хриситјан Мицкоски најави гласање за недоверба на владата

Алсат-М - 23.02.2021

ВМРО ДПМНЕ ќе покрене иницијатива за недоверба на Владата. Сепак, лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски вели дека по ова дејствување треба да се мисли за следните чекори. Мицкоски, кој досега најавуваше ново парламентарно мнозинство, сега бара ...

Мицкоски до сите партии во парламентот: Зачувајте ја вашата чест, изгласајте недоверба на оваа влада

Опсервер

Мицкоски до сите партии во парламентот: Зачувајте ја вашата чест, изгласајте недоверба на оваа влада

Press24

Мицкоски до сите партии во парламентот: Зачувајте ја вашата чест, изгласајте недоверба на оваа влада

Курир

Мицкоски до сите партии во парламентот: Зачувајте ја вашата чест, изгласајте недоверба на оваа влада

Скопје1

Мицкоски до сите партии во парламентот: Зачувајте ја вашата чест, изгласајте недоверба на оваа влада

24Инфо

Мицкоски до партиите во парламентот: Зачувајте ја вашата чест, изгласајте недоверба на оваа влада

Нетпрес

MakPress Тера PressingTV Република

(ВИДЕО) Мицкоски: Криминалната коалиција Заев-Мијалков прават циркус од државата

Опсервер - 23.02.2021

Ова е веќе циркус , направија циркус од државата. Заев доста е. Доста е со навреди на интелигенцијата на народот, човекот ве гледа во очи и ве лаже мака нема. Си играат мајтап, додека мафијата царува.

(ВИДЕО) Мицкоски: Криминалната коалиција Заев-Мијалков прават циркус од државата

Либертас

Мицкоски: Криминалната коалиција Заев-Мијалков прават циркус од државата

24Инфо

Мицкоски: Постои коалиција на криминалот Заев, Мијалков, се договорија да избега

Канал5 - 23.02.2021

Постои коалиција на криминалот Заев, Мијалков, се договорија да избега, мафијата и владата мора да падне, оставка на Спасовски веднаш . Правда во Македонија нема, затоа што си имаме работа со МАФИЈА.

Мицкоски: Постои коалиција на криминалот Заев, Мијалков, се договорија да избега, мафијата мора да падне, оставка на Спасовски веднаш

Курир

(ВИДЕО) Мицкоски: Постои коалиција на криминалот Заев, Мијалков, се договорија да избега, мафијата и владата мора да падне, оставка на Спасовски веднаш

Опсервер

Правда во Македонија нема, затоа што си имаме работа со мафија, денес криминалците и власта се едно

PressingTV

Мицкоски: Постои коалиција на криминалот Заев- Мијалков, се договорија да избега

Press24

Мицкоски: Постои коалиција на криминалот Заев, Мијалков, се договорија да избега, мафијата и владата мора да падне

Скопје1

Мицкоски: Постои коалиција на криминалот Заев, Мијалков, се договорија да избега

Акцент

СДСМ: Мицкоски да ги повика на одговорност сите обвинети од ВМРО-ДПМНЕ, поранешни и сегашни функционери

ТВ21 - 23.02.2021

Од СДСМ со соопштение го повикаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, да ги повика сите сегашни и поранешни членови на партијата, да понесат одговорност. „Откако ги призна сите криминални злодела на ВМРО-ДПМНЕ предводена од неговите ментори ...

СДСМ: Мицкоски да ги повика на одговорност сите обвинети од ВМРО ДПМЕ, поранешни и сегашни функционери

Бриф

СДСМ: Мицкоски да ги повика на одговорност сите обвинети од ВМРО ДПМЕ

Канал5

СДСМ: Мицкоски да ги повика на одговорност сите обвинети од ВМРО-ДПМНЕ

Сител

Мицкоски да ги повика на одговорност сите обвинети од ВМРО ДПМЕ, поранешни и сегашни функционери

24Инфо

СДСМ: Мицкоски да ги повика на одговорност сите обвинети од ВМРО-ДПМНЕ

360 степени

СДСМ повика сите обвинети од ВМРО-ДПМНЕ да одлежат затвор а не да бегаат

Фактор

Фокус Република Слободен Печат +инфо iPortal Frontline Скопје инфо Опсервер

Што е навистина циркусот?

Окно - 23.02.2021

Репрезентацијата на циркусот во популарната култура и имагинариумот кој се врзува со самиот циркус е темелен на чудесното, магијата, необичните изведувачи/чки, гротеската, илузијата, неверојатните трикови и способности, но пред сѐ на спектакуларната ...

СДСМ: Николовски и Мицкоски ги признаа сите криминални злодела на ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 22.02.2021

Христијан Мицкоски и Александар Николовски ги признаа сите криминални злодела на ВМРО-ДПМНЕ во минатото, меѓу кои и за случајот „Таргет – Тврдина". Мицкоски и Николовски, признаваат се, вклучително и тоа дека ВМРО-ДПМНЕ предводена од нивните ментори ...

СДСМ: Николовски и Мицкоски ги признаа сите криминални злодела на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Груевски и Мијалков

Сител

СДСМ: Николоски и Мицкоски ги признаа сите криминални злодела на ВМРО-ДПМНЕ предводена од нивните ментори Груевски и Мијалков

iPortal

СДСМ: Николоски и Мицкоски ги признаа сите криминални злодела на ВМРО-ДПМНЕ предводена од нивните ментори Груевски и Мијалков

Граѓански збор

СДСМ: Николовски и Мицкоски ги признаа сите криминални злодела на ДПМНЕ предводена од нивните ментори Груевски и Мијалков

24Инфо

СДСМ: Заканите на нервозниот Мицкоски кон професори покажува колку е уплашен и потврдува дека е дел од режимската ...

24Инфо - 22.02.2021

И по шест порази од граѓаните, докажаниот губитник Христијан Мицкоски не ја научи лекцијата. Неговите закани кон професори кои јавно посочуваат дека партиското собирање потписи против пописот е „егзибиционизам кој нема правна основа” покажува дека ...

СДСМ: Секој што мисли различно од Мицкоски е предмет на омаловажување

Нетпрес

СДСМ: Заканите на нервозниот Мицкоски кон професори покажува колку е уплашен и потврдува дека е дел од режимската матрица

iPortal

СДСМ: Мицкоски им се заканува на професори оти е уплашен

+инфо

Мицкоски: Заев, доста беше, не се резили повеќе

Press24 - 22.02.2021

Опозицискиот лидер Христијан Мицкоски на социјалните мрежи ја коментираше изјавата на премиерот Заев дека жали што побегнал Мијалков. „ Заев, доста беше, кога ти си разочаран Македонија глава ја боли...

Мицкоски: Заев, не резили се, давај си оставка

360 степени

Мицкоски: Заев бил разочаран што избега Мијалков – Доста беше, не се резили дополнително

Република

Мицкоски до Заев: Не се резили, доста беше, дај си оставка

PressingTV

Ивор Мицковски: Се случи уште едно бегство… Се случи…

Република - 22.02.2021

Колумнистот Ивор Мицковски кусо коментираше на социјалните мрежи: Се случи уште едно бегство… Се случи… ...