TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каратистот на Макпетрол, Стефан Стојановиќ освои сребрен медал на Светската карате лига во Венеција

Телма - 08.12.2023

Каратистот на Макпетрол, Стефан Стојановиќ продолжува да реди успеси на меѓународната сцена откако денеска се закити со сребрениот медал на последниот сезонски тутнир во Светската карате младинска лига што се одржува во Венеција, Италија.

Сребрен медал за Стефан на Светската карате лига во Италија

Sport M - 08.12.2023

Каратистот на “ Макпетрол ” Стефан Стојанович +84 кг , го освои сребрениот медал од најмасовната и најквалитетна Светска карате лига за помлади сениори У21. Стефан влезе во финалето во највозрасната категорија на помлади сениори (У21), со четири ...

Стефан Стојановиќ е во финалето на Карате 1 Младинска лига во Венеција

IPON - 07.12.2023

Стефан Стојановиќ е во финалето на Карате 1 Младинска лига во Венеција 07/12/2023 8 Стефан Стојановиќ од Макпетрол е во финалето на Карате 1 Младинска лига во Венеција, Италија. Стојановиќ за златниот медал ќе се бори со Данил Касијанов од Украина.

Тимот на „Макпетрол” ќе учествува на светската младинска карате лига во Венеција

Фокус - 06.12.2023

Италијанскиот град Венеција од 7 до 10 декември ќе биде домаќин на турнир од Светската младинска карате лига на којшто ќе учествуваат членови на тимот на „Макпетрол“. На последниот собир годинава од ова реномирано меѓународно натпреварување од ...

Тимот на „Макпетрол” ќе учествува на светската младинска карате лига во Венеција

Дерби - 07.12.2023

Италијанскиот град Венеција од 7 до 10 декември ќе биде домаќин на турнир од Светската младинска карате лига на којшто ќе учествуваат членови на тимот на „Макпетрол“. На последниот собир годинава од ова реномирано меѓународно натпреварување од ...

Сребрен медал за Стефан Стојановиќ на Младинската светска карате лига во Венеција (ФОТО)

IPON - 08.12.2023

Сребрен медал за Стефан Стојановиќ на Младинската светска карате лига во Венеција (ФОТО) 08/12/2023 3 Каратистот на Макпетрол Стефан Стојановиќ го освои сребрениот медал Карате 1 Младинска лига во Венеција, Италија .

Стефан Стојановиќ го освои сребрениот медал на Светската карате лига во Венеција

Слободен Печат - 08.12.2023

Во периодот од 7 до 10 декември година во Венеција, Италија се одржува последниот турнир од серијата турнири на Светската младинска карате лига . На овој престижен турнир Македонија ја преставуваше и зема учество и еден дел од младинскиот тим на ...

Каратистот Стојановиќ освои сребро на Светската карате лига (У21)

SportSport - 08.12.2023

Каратистот на “Макпетрол”, Стефан Стојановиќ во категоријата над 84 кг, го освои сребрениот медал во најмасовната и најквалитетна Светска карате лига за помлади сениори У21. Стефан влезе во финалето во највозрасната категорија на помлади сениори ...