TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Го прекрши кралскиот протокол: Принцот Вилијам ја бакна славната пејачка (ФОТО)

Курир - 14.11.2019

Војводата од Кембриџ синоќа присуствувал на хуманитарната вечер на која имал средба која многу го ...

Никогаш не сме го виделе вака близок со Кејт: Принцот Вилијамс го прекрши протоколот за да ја бакне пејачката!

Попара - 14.11.2019

Иако неговата сопруга Кејт Мидлтон никогаш не покажува љубов во јавноста поради строгите протоколи и правила на кралското семејство, принцот Вилијам, идниот крал на Велика Британија, не можеше да одолее кога ја виде Рита Ора.

Принцот Вилијам не можел да ѝ одолее - ја бакнал пејачката и го прекршил кралскиот протокол

Точка - 14.11.2019

Војводата од Кембриџ синоќа присуствувал на хуманитарната вечер на која имал средба која многу го израдувала. Иако кон сопругата Кејт Мидлтон речиси никогаш не покажува нежност во јавноста поради строгиот протокол и правила на кралското семејство, ...

Јавноста е шокирана, принцот Вилијам ги прекрши правилата: Ја бакна Рита Ора пред очите на сите! (ФОТО)

Слободен Печат - 14.11.2019

Го прекршил правилото на поздравување, според кое не е дозволено бакнување или прегрнување со кралското семејство. Принцот Вилијам синоќа присуствувал на добротворна вечера и се сретнал со пејачката Рита Ора, со која се поздравил со бакнеж.

(Фото) Принцот Вилијам го прекрши протоколот бакнувајќи ја Рита Ора

Репортер - 14.11.2019

Војводата од Кембриџ синоќа за време на добротворна вечера се прегрнал и бакнал со пејачката Рита Ора. Неговиот потег кој бил снимен од папараците, наиде на различни реакции на социјалните мрежи.

Принц Вилијам ја гушкал и бакнувал пејачката пред сите: Јавноста шокирана, ги прекршил сите правила!

Убавина и Здравје - 14.11.2019

Војводата од Кембриџ не го криел задоволството што ја гледа пејачката, а ни таа не останала рамнодушна Принц Вилијам синоќа присуствувал на хуманитарна вечера и во таа прилика ја сретнал пејачката Рита Ора со која се поздравил со бакнеж! Војводата ...

Принцот Вилијам не можел да ѝ одолее- Поради Рита Ора го прекрши кралскиот протокол

Press24 - 14.11.2019

Војводата од Кембриџ синоќа присуствувал на хуманитарната вечер на која имал средба која многу го израдувала. Иако кон сопругата Кејт Мидлтон речиси никогаш не покажува нежност во јавноста поради строгиот протокол и правила на кралското семејство, ...

Принц Вилијам ја бакна Рита Ора пред сите и го прекрши протоколот

+инфо - 14.11.2019

Додека едни се радуваат поради тоа што принцот бил спонтан други сметаат дека тој го прекршил протоколот. Војводата од Кембриџ синоќа присуствувал на хуманитарната вечер на која имал средба која многу го израдувала.