TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Домашна пита со печурки и праз: Вкусен оброк во две варијанти

Gotvi.mk - 14.03.2018

Било да постите или не, во оваа пита сигурно ќе уживате… Состојки: 1 пакување кори од хељда 1 дл масло 1 дл кисела вода 2.5 дл јогурт 1 лажичка сода бикарбона Состојки за фил: 2 главици кромид 2 главици црвен кромид 1 праз сув зачин по вкус 400 гр ...

Царска пита

Репортер - 09.05.2018

Потребни состојки: 100 гр пченкарно брашно 100 гр лебно брашно 1 прашок за печиво 3 јајца 200 мл јогурт 100 мл масло сол 200 гр шунка 1 црвена пиперка 3-4 кисели краставички Начин на подготовка: Јајцата разматете ги со жица, додајте ги сите наведени ...

РЕЦЕПТ: Пченкарен леб

Женски магазин - 14.03.2018

Овој леб е нешто слично на проја. Одличен за појадок со чаша јогурт или кефир. А за да го приготвите потребни ви се: 2 шолја од 250мл Пченкарно брашно 1 шолја Цело-зрно брашно од спелта 1 шолја Маслиново масло 1 ½ шолја јогурт ½ шолја Кисела вода 1 ...