TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По подршката на Македонија од страна на Турција се огласи поранешниот министер Пангалос! Еве што тој им порача на ...

Бизнис Вести - 14.02.2018

Поранешниот грчки министер за надворешни работи Теодорос Пангалос предизвика бура од коментари откако изјави дека „добар Турчин е мртов Турчин“ во радио-интервју утринава, пишува Експрес .

Пангалос со навредлив коментар за Турците

А1 On - 13.02.2018

Поранешниот грчки министер за надворешни работи Теодорос Пангалос во радио интервју ја употреби фразата „единствениот добар Турчин е мртов Турчин“, објави онлајн изданието „Екатимерини“. Во интервју за радиото Скај, Пангалос нагласи дека Грција се ...

Пангалос со навредлив коментар за Турците

CivilMedia - 13.02.2018

Поранешниот грчки министер за надворешни работи Теодорос Пангалос во радио интервју ја употреби фразата „единствениот добар Турчин е мртов Турчин“, објави онлајн изданието „Екатимерини“. Во интервју за радиото Скај, Пангалос нагласи дека Грција се ...

Пангалос со навредлив коментар за Турците

Сител - 13.02.2018

Поранешниот грчки министер за надворешни работи Теодорос Пангалос во радио интервју ја употреби фразата „единствениот добар Турчин е мртов Турчин“, објави онлајн изданието „Екатимерини“. Во интервју за радиото Скај, Пангалос нагласи дека Грција се ...

Пангалос: Единствениот добар Турчин е мртов Турчин

+инфо - 13.02.2018

Пангалос, кој беше министер за надворешни работи од 1996 до 1999 година, е познат по неговите контроверзни изјави, потсетува „Екатимерини“. Поранешниот грчки министер за надворешни работи Теодорос Пангалос во радио интервју ја употреби фразата ...

Пангалос: Единствениот добар Турчин е мртов Турчин

Слободен Печат - 13.02.2018

Поранешниот грчки министер за надворешни работи Теодорос Пангалос во радио интервју ја употреби фразата „единствениот добар Турчин е мртов Турчин“, објави онлајн изданието „Екатимерини“. Во интервју за радиото Скај, Пангалос нагласи дека Грција се ...

Пангалос: Единствениот добар Турчин е мртов Турчин

Либертас - 13.02.2018

Во интервју за радиото Скај, Пангалос нагласи дека Грција се „соочува“ со голем проблем со Турција. – Непријателот е немилосрден и нема да биде надминат, без разлика на тоа колку добра волја ќе покажеме – рече тој.

Пангалос: Единствениот добар Турчин е мртов Турчин

Република - 13.02.2018

Поранешниот грчки министер за надворешни работи Теодорос Пангалос во радио интервју ја употреби фразата „единствениот добар Турчин е мртов Турчин“, објави онлајн изданието „Екатимерини“. Во интервју за радиото Скај, Пангалос нагласи дека Грција се ...