TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: „Рекет“ е поддржан од Мицкоски

Фокус - 30.06.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашниот дуел со Христијан Мицкоски го обвини дека тој го поддржал случајот „Рекет“, каде според него, станува збор за класичен поткуп. -Законот за јавно обвинителство се блокираше томку поради случајот ...

Заев до Мицкоски: Парите за кампањата повторно ви се од Камчев и Груевски

Фокус - 30.06.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашната дебата со Христијан Мицкоски обвини дека ВМРО-ДПМНЕ изборната кампања ја финансира нелегално. -Не може Мицкоски да држи предавања за правото, кога се што правел со судии под нивна контрола било заради ...

Заев: Трети луѓе може да кажат за Заев што сакаат, ние слушаме како Мицкоски зборува за заштита на криминалците

Локално - 30.06.2020

„Трети луѓе може да кажат за Заев што сакаат, ние твојот глас го слушаме, ти зборуваш за заштита на криминалците. Комплетно се бориш за предметите да не завршат, закани имаше до пратениците да не го гласаат Законот за ЈО, кој беше услов од ЕУ за да ...

Заев: Парите од Камчев и Мијалков за ВМРО-ДПМНЕ се нелегални, никаде не се пријавени

Frontline - 30.06.2020

„Христијан Мицкоски тврдеше дека ако на некој начин бил инволвиран во „Рекет“ не морало да му се поднесе кривична пријава, туку сам директно ќе се пријавел во Шутка. Еве сега имаме докази дека се познавал со Милевски Кичеец, а тврдеше во јавноста ...

Заев до Мицкоски: Нема да го спасите Орце Камчев од Империја, колку и пари да сте земале, секој ќе одговара

Centar - 30.06.2020

Нема да има бегање од одговорноста, ќе одговара секој што прекршил закон, без разлика колку и пари да сте земале, колку и да му должите, нема да го спасите Орче Камчев од одговорност за предметот Империја, порача претседателот Зоран Заев во ...

Заев до Мицкоски: “Рекет” е организиран поткуп поддржан и од господинот Мицкоски кој требало да се спроведе преку Орце ...

iPortal - 30.06.2020

“Само Груевски е поголем финансиер на Мицковски од Орце Камчев” – вака поранешниот премиер Зоран Заев во денешниот дуел со лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, во “Отворено студио” на 24 телевизија, го коментираше случајот “Рекет” и ...

Заев за снимката на Мицкоски и Кичеец: Се работи за поткуп добро осмислен, организиран и поддржан од Мицкоски

Локално - 30.06.2020

Политиката тоа што го вети го испорача. Политиката е преку парламентот и преку Владата, законите се изготвени консултирани со европската делегација, усогласени со европското право, парламентот со целата мачнина на блокирање на сите овие процеси со ...

Заев на ТВ 24: Се работи за поткуп осмислен, организиран и поддржан од Мицкоски

Frontline - 30.06.2020

– Tоа што го ветивме го испорачавме политиката ја водевме преку парламентот и преку Владата, законите се изготвени и консултирани со европската делегација, усогласени со европското право. Парламентот со целата мачнотија на блокирање на сите овие ...

Заев: Мицкоски спроведувал поткуп преку Камчев, Кичеец, Боки 13 и Јанева

24Инфо - 30.06.2020

„ Спомнувајќи го Рекет, спомнувајќи го Поткуп сето тоа што го знаеме во тој период за да се блокира законот за ЈО беше заради Империја, заради пусти пари и сега веќе согледавме дека се работи за поткуп добро осмислен, организиран и поддржан од ...

Заев кон Мицкоски: 250 илјади евра за билборди ви се од Груевски и Камчев, така ли ќе се борите за правна држава?

Локално - 30.06.2020

„Водите партија која што должи 8 милиони евра ги кажувам вашите зборови, единствени финансиери сте вие, вашата сопруга Рози и вашиот татко на партијата. И сега со сите овие билборди од 250 илјади евра…Повторно од Орце Камчев и од Никола Груевски ги ...

Мијалков го финансирал митингот на ВМРО пред 2 години, но го нема во листата на донатори

Фокус - 30.06.2020

Поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков дал вкупно 10.000 евра за митингот на ВМРО-ДПМНЕ во 2018 година, што беше првиот поголем собир во организација на опозициската партија откако Христијан Мицкоски го замени Никола Груевски на ...

Кои „бомби“ имаат најмногу прегледи, тие за Заев, Мицкоски или Ден Дончев?

еМагазин - 30.06.2020

Деновиве македонската јавност е „бомбардирана“ со предизбори „бомби“, кои се пласираат секојдневно. Сепак општиот впечаток е дека главно јавноста е отрпната од слушање на нелегално снимени разговори, за што зборуваат и бројките на прегледите на ...

Мицкоски за Саше Политико: Никаде не реков дека Камчев ми дал пари, каде го слушнавте тоа?

365 - 29.06.2020

„Саше, вие сте секогаш инспиративен, но мора да ја говорите вистината“ – со ваква порака му се обрати лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на новинарот Саше Ивановски (алијас Политико) на забелешката дека во снимката наводно се слушало како ...

ВИДЕО: Камчев ми помогна, но никаде не велам дека ми дал пари

Либертас - 29.06.2020

Попладнево на средба со граѓани во Скопје на крај од настанот лидерот Мицковски беше прашан од новинарот Саше Ивановски да коментира дали е во ред како што во бомбата му кажува на Кичеец дека Камчев му ги покрил долговите на партијата а тој и ...

Нова “бомба”: Сашо Мијалков во 2018 бил донатор на ВМРО ДПМНЕ

24Инфо - 29.06.2020

Нова „бомба„ во која се слуша разговор на Зоран Милески Кичеец и претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски, е обајвена утрово на Јутјуб под корисничкото име Рекет . На јутјуб се појави нов детал од разговор на Христијан Мицкоски со осудениот ...

Нова аудио „бомба“ открива дека Мијалков бил донатор за партиски активности на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен Печат - 29.06.2020

На јутјуб утрово се појави нов детал од разговор на Христијан Мицкоски со осудениот во случајот „Рекет“ Зоран Кичеец, во која тој потврдува дека и Сашо Мијалков бил еден од донаторите на ВМРО-ДПМНЕ со донации од по 5 илјади евра за покривање трошоци ...

Нов дел од разговорите Мицкоски-Кичеец, Мијалков плаќал автобуси за митинг на ВМРО-ДПМНЕ

Мак. Весник - 29.06.2020

Во нова снимка која трае само 23 секунди, а во која се слуша нов сегмент од разговорите меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и осудениот во „Рекет“, Зоран Милески-Кичеец се зборува за начинот на кој биле платени автобусите ангажирани за ...

Нова „бомба“: И Мијалков донирал пари за ВМРО-ДПМНЕ

Независен - 29.06.2020

Нов дел од снимката од разговор меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и Зоран Милески – Кичеец, осуден во случајот „Рекет“, се појави на Јутјуб. Во новата снимка, Милески потврдува дека и Сашо Мијалков бил еден од донаторите на ВМРО-ДПМНЕ со ...

(АУДИО) Нова „бомба“: Сашо Мијалков во 2018 бил донатор на ВМРО ДПМНЕ?!

Бриф - 29.06.2020

Нова аудио снимка е објавена утрово на јутјуб-каналот „Рекет“, во која се слуша разговор на Кичеец и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во која тој потврдува дека Сашо Мијалков бил еден од донаторите на ВМРО-ДПМНЕ со донации од по 5 илјади ...

Нова “бомба”: Мијалков бил еден од донаторите на митинзите на ВМРО-ДПМНЕ

Бриф - 29.06.2020

Објавена е нова аудио снимка на Јутјуб во која наводно се слуша разговор на осудениот во случајот „Рекет“, Зоран Кичеец и претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски. Во разговорот на Мицкоски и Кичеец се потврдува дека и Сашо Мијалков бил еден ...

(АУДИО) Нова снимка на Мицкоски со Кичеец: Сашо даде донација двапати по 5. 000 евра за автобусите

iPortal - 29.06.2020

Нова аудиоснимка утрово е објавена на Јутуб каналот „Рекет“ во која се слушаат гласовите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и Зоран Милески – Кичеец, еден од осудените во „Рекет“.

Спасовски: За секоја „бомба“ мора да се постапи без оглед за кого се работи

А1 On - 29.06.2020

Премиерот Оливер Спасовски изјави дека не ја слушнал најновата „бомба“ која денеска беше објавена од разговор меѓу Христијан Мицкоски и Зоран Милески-Кичеец, но дека за секоја таква објава треба да има постапување од институциите без оглед за кого ...

Спасовски: За секоја „бомба“ мора да има постапување, без разлика за кого се однесува

Слободен Печат - 29.06.2020

Премиерот Оливер Спасовски изјави дека не ја слушнал најновата „бомба” која денеска беше објавена од разговор меѓу Христијан Мицкоски и Зоран Милески-Кичеец, но дека за секоја таква објава треба да има постапување од институциите без оглед за кого ...

Спасовски: За секоја „бомба“ мора да се постапи без оглед за кого се работи

+инфо - 29.06.2020

Премиерот Оливер Спасовски изјави дека не ја слушнал најновата „бомба“ која денеска беше објавена од разговор меѓу Христијан Мицкоски и Зоран Милески-Кичеец, но дека за секоја таква објава треба да има постапување од институциите без оглед за кого ...

Спасовски: За секоја „бомба” мора да се постапи без оглед за кого се работи

24Инфо - 29.06.2020

Премиерот Оливер Спасовски изјави дека не ја слушнал најновата „бомба” која денеска беше објавена од разговор меѓу Христијан Мицкоски и Зоран Милески-Кичеец, но дека за секоја таква објава треба да има постапување од институциите без оглед за кого ...

Се појави нова аудио-снимка од разговор меѓу Мицкоски и Кичеец, Спасовски вели - за секоја „бомба“ мора да се постапува

24 Вести - 29.06.2020

„Сашо никогаш не дојде во партија, скршен од мака“, му вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Зоран Милевски Кичеец, еден од осудените во случајот„Рекет“ во последната аудиоснимка што утрово е објавена на Јутуб каналот.

Сашо никогаш не дојде во партија: На Јутјуб нова аудиоснимка од разговор меѓу Мицкоски и Кичеец

Бизнис Вести - 29.06.2020

„Сашо никогаш не дојде во партија, скршен од мака”, му вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Зоран Милевски Кичеец, еден од осудените во случајот„Рекет” во последната аудиоснимка што утрово е објавена на Јутуб каналот.

Се огласи Спасовски за новата аудио „бомба” меѓу Мицкоски и Кичеец: Еве што порача

Бизнис Вести - 29.06.2020

Премиерот Оливер Спасовски изјави дека не ја слушнал најновата „бомба” која денеска беше објавена од разговор меѓу Христијан Мицкоски и Зоран Милески-Кичеец, но дека за секоја таква објава треба да има постапување од институциите без оглед за кого ...

Спасовски: За секоја „бомба“ мора да се постапи без оглед за кого се работи

iPortal - 29.06.2020

Премиерот Оливер Спасовски изјави дека не ја слушнал најновата „бомба“ која денеска беше објавена од разговор меѓу Христијан Мицкоски и Зоран Милески-Кичеец, но дека за секоја таква објава треба да има постапување од институциите без оглед за кого ...

Спасовски: За секоја „бомба“ мора да се постапи без оглед за кого се работи

Мак. Весник - 29.06.2020

Премиерот Оливер Спасовски изјави дека не ја слушнал најновата „бомба“ која денеска беше објавена од разговор меѓу Христијан Мицкоски и Зоран Милески-Кичеец, но дека за секоја таква објава треба да има постапување од институциите без оглед за кого ...

Спасовски: За секоја „бомба“ мора да се постапи без оглед за кого се работи

Либертас - 29.06.2020

Премиерот Оливер Спасовски изјави дека не ја слушнал најновата „бомба“ која денеска беше објавена од разговор меѓу Христијан Мицкоски и Зоран Милески-Кичеец, но дека за секоја таква објава треба да има постапување од институциите без оглед за кого ...

Спасовски не ја слушнал новата „бомба“, но порача дека за секоја снимка треба да се постапува

360 степени - 29.06.2020

Техничкиот премиер Оливер Спасовски не ја слушнал најновата „бомба“ која денеска беше објавена на Јутуб каналот „Рекет“ како извадок од разговор меѓу Христијан Мицкоски и Зоран Милески-Кичеец, но порача дека за секоја таква објава треба да има ...

Спасовски: : За секоја „бомба“ институциите треба да реагираат

Независен - 29.06.2020

Премиерот Оливер Спасовски изјави дека не ја слушнал најновата „бомба“ која денеска беше објавена од разговор меѓу Христијан Мицкоски и Зоран Милески-Кичеец, но дека за секоја таква објава треба да има постапување од институциите без оглед за кого ...

Спасовски: За секоја „бомба“ мора да се постапи без оглед за кого се работи

Локално - 29.06.2020

Премиерот Оливер Спасовски изјави дека не ја слушнал најновата „бомба“ која денеска беше објавена од разговор меѓу Христијан Мицкоски и Зоран Милески-Кичеец, но дека за секоја таква објава треба да има постапување од институциите без оглед за кого ...

Спасовски не ја слушнал најновата „бомба“ на Мицкоски и Кичеец, но порача дека институциите треба да постапуваат

Фокус - 29.06.2020

Техничкиот премиер Оливер Спасовски не ја слушнал најновата „бомба“ која денеска беше објавена на Јутуб каналот „Рекет“ како извадок од разговор меѓу Христијан Мицкоски и Зоран Милески-Кичеец, но порача дека за секоја таква објава треба да има ...

Нова “бомба”: Сашо Мијалков во 2018 бил донатор на ВМРО ДПМНЕ

Centar - 29.06.2020

Нова „бомба„ во која се слуша разговор на Зоран Милески Кичеец и претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски, е обајвена утрово на Јутјуб под корисничкото име Рекет . На јутјуб се појави нов детал од разговор на Христијан Мицкоски со осудениот ...

На Јутјуб нова аудиоснимка од разговор меѓу Мицкоски и Кичеец

Телма - 29.06.2020

„Сашо никогаш не дојде во партија, скршен од мака“, му вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Зоран Милевски Кичеец, еден од осудените во случајот„Рекет“ во последната аудиоснимка што утрово е објавена на Јутуб каналот.

Спасовски: : За секоја „бомба“ институциите треба да реагираат

Скопје инфо - 29.06.2020

Премиерот Оливер Спасовски изјави дека не ја слушнал најновата „бомба“ која денеска беше објавена од разговор меѓу Христијан Мицкоски и Зоран Милески-Кичеец, но дека за секоја таква објава треба да има постапување од институциите без оглед за кого ...

По Камчев, и Мијалков скриен финансиер на Мицкоски

24Инфо - 29.06.2020

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Мицкоски, признава дека еден од финансиерите на партијата е Сашо Мијалков. Оваа доверлива информација тој му ја соопштува на Зоран Милевски Кичеец на нивната средба чија содржина во делови периодов се појавува на интернет.

Спасовски: За секоја „бомба“ мора да се постапи без оглед за кого се работи

Република - 29.06.2020

Техничкиот премиер Оливер Спасовски изјави дека не ја слушнал најновата „бомба“ која денеска беше објавена од разговор меѓу Христијан Мицкоски и Зоран Милески-Кичеец, но дека за секоја таква објава треба да има постапување од институциите без оглед ...

Спасов: Кичеец за пратеник, Камчев за „Шпицен кандидат”за премиер

Локално - 29.06.2020

„Според порталот „Курир“ српски тајкун со руски пари го финансирал превратот во Црна Гора за да се спречи нејзиното членство во НАТО. А тој истиот тајкун, кој преживеал атентат врз него во Белград во декември минатата година и е кум на поранешниот ...

Мијалков соработува со Мицкоски и плаќа за партиски автобуси на ВМРО-ДПМНЕ?

Бриф - 29.06.2020

Денеска се појави ново продолжение од аудио-снимката, на која наводно се слушаат гласовите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и Зоран Милевски Кичеец, обвинет во случајот „Рекет“, а од содржината се дознава дека поранешниот директор на ...

Неспоредливо: Мицкоски зборува за пари и криминал, Заев за нешто што не го сторил

24Инфо - 29.06.2020

Има драстична разлика во содржината на аудијата кои се појавуваат во јавноста, а на кои се слушаат гласовите на Мицкоски и на Заев. Не може да се поистоветуваат снимки на кои се зборува за пари и криминал, со снимки на кои се зборува за постапки од ...

Заев: Мицкоски спроведувал поткуп преку Камчев, Кичеец, Боки 13 и Јанева

Centar - 30.06.2020

„ Спомнувајќи го Рекет, спомнувајќи го Поткуп сето тоа што го знаеме во тој период за да се блокира законот за ЈО беше заради Империја, заради пусти пари и сега веќе согледавме дека се работи за поткуп добро осмислен, организиран и поддржан од ...

Заев: Парите од Камчев и Мијалков за ВМРО ДПМНЕ се нелегални , никаде не се пријавени

Centar - 30.06.2020

„Христијан Мицкоски тврдеше дека ако на некој начин бил инволвиран во „Рекет“ не морало да му се поднесе кривична пријава, туку сам директно ќе се пријавел во Шутка. Еве сега имаме докази дека се познавал со Милевски Кичеец, а тврдеше во јавноста ...

Заев: Единствените идеали на ВМРО-ДПМНЕ остануват парите, власта, моќта – ниту правна држава, ниту татковината

Centar - 30.06.2020

Политиката тоа што го вети го испорача. Политиката е преку парламентот и преку Владата, законите се изготвени консултирани со европската делегација, усогласени со европското право, парламентот со целата мачнина на блокирање на сите овие процеси со ...

Заев за снимката на Мицкоски и Кичеец: Се работи за поткуп добро осмислен, организиран и поддржан од Мицкоски

24Инфо - 30.06.2020

Политиката тоа што го вети го испорача. Политиката е преку парламентот и преку Владата, законите се изготвени консултирани со европската делегација, усогласени со европското право, парламентот со целата мачнина на блокирање на сите овие процеси со ...

Заев до Мицкоски: Камчев и Груевски ја финансираат ВМРО-ДПМНЕ

Бриф - 30.06.2020

Во вечерашната дебата помеѓу лидерот на СДСМ, Зоран Заев, и лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, која се реализира на ТВ 24 вести, Заев го обвини Мицкоски дека води партија која што должи 8 милиони евра, а се рекламира на билборди за 250.000 ...

Објавени нови аудио – бомби за Мицкоски и Заев

Канал5 - 29.06.2020

Продолжува објавувањето на нелегално снимени аудио-снимки за лидерите на двете најголеми политички партии, Христијан Мицкоски и Зоран Заев. Нов, трет дел од разговорот на Зоран Милевски-Кичеец и лидерто на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски беше објавен ...

Објавени нови аудио – бомби за Мицкоски и Заев

Алсат-М - 29.06.2020

Нова „бомба“ од сетот прислушувани разговори помеѓу Зоран Милевски – Кичеец осуден во „Рекет“ и лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Снимка од 23 секунди е објавена на „Јутјуб“ каналот.