TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јеро: Не можам да сменам за два дена тоа што се градеше две години

Макфакс - 13.06.2018

Фернандо Јеро се најде во незавидна ситуација да стане шпански селектор на еден ден пред стартот на Мундијалот во Русија и на два дена пред првиот меч од шампионатот во петок против Португалија.

На интернет кружи интересна фотографија од првиот тренинг на Јеро

Спортски - 13.06.2018

Новиот селектор на репрезентацијата на Шпанија, Фернандо Јеро денеска го одработи првиот тренинг со репрезентацијата. Добро познато е како Јеро го превзеде националниот тим на ден пред почетокот на првенството, но за тоа нема да зборуваме, туку за ...

Прва изјава на Јеро како селектор на Шпанија: Никој не може да го одземе нашиот сон

Спортски - 13.06.2018

Именувањето на Фернандо Јеро за нов селектор на Шпанија е веста на денот во фудбалскиот свет. Легендата на Реал Мадрид изненадувачки на клупата го наследи Јулиен Лопатеги кој експресно заработи отказ на еден ден пред почетокот на Светското првенство ...

Јеро: Имаме шанса да се бориме за трофејот и треба да ја искористиме

Стандард - 13.06.2018

Фернандо Јеро очекувано беше претпазлив во реториката при првото појавување пред медиумите, откако беше назначен за тренер на Шпанија за Светското првенство. Легендата на Реал Мадрид го замени Хулен Лопетеги, кој беше отпуштен поради одлуката да го ...

Јеро: Ова е голем предизвик за мене

Вечер - 13.06.2018

Именувањето на Фернандо Јеро за нов селектор на Шпанија е веста на денот во фудбалскиот свет. Легендата на Реал Мадрид изненадувачки на клупата го наследи Јулиен Лопатеги кој експресно заработи отказ на еден ден пред почетокот на Светското првенство ...

Фернандо Јеро ќе ја води шпанија на Светското првенство

24Фудбал - 13.06.2018

Легендата на Реал Мадрид, Фернандо Јеро е назначен за нов селектор на Шпанија откако Хулен Лопетеги доби шокантен отказ на ден пред почетокот на Светското првенство. Реал Мадрид вчера објави дека Хулен Лопетеги ќе им биде нов тренер откако ќе заврши ...

Фернандо Јеро ќе ја води Шпанија на СП

Макфакс - 13.06.2018

Фудбалскиот сојуз на Шпанија, претпладнево, му врачи отказ на селекторот Хулен Лопетеги, откако тој ден претходно ја прифати понудата на Реал, по завршувањето на Светското првенство да го наследи Зинедин Зидан.

Јеро нов селектор на „црвената фурија“

Спортклуб - 13.06.2018

Спортскиот директор на репрезентацијата на Шпанија Фернандо Јеро е новиот селектор на „црвената фурија“ соопштија од фудбалската федерација на Шпанија. Тој ќе го замени Лопатеги, кој вчера официјално стана тренер на европскиот првак Реал Мадрид.

Официјално: Јеро ќе ја води „Фуријата“

Локално - 13.06.2018

Легендата на Реал Мадрид, Фернандо Јеро официјално беше прогласен за тренер на Шпанија и ќе ја води „Фуријата“ на светското првенство. Засега, не е јасно колку долго ќе биде назначувањето, но се претпоставува дека е до крајот на Мундијалот.

Фернандо Јеро ќе ја води Шпанија на Светско првенство

Оff.net - 13.06.2018

Легендарниот капитен на Реал Мадрид кој неколку години работи во шпанската фудбалска федерација и официјално е назначен за заменик на сменетиот Хулен Лопетеги ...

Легендарниот дефанзивец Фернандо Јеро ќе ја води Шпанија на Мундијалот

24 Вести - 13.06.2018

Шпанија со нов селектор на Мундијалот во Русија, по отказот на Лопетеги. Официјално, Фернандо Јеро, некогашниот репрезентативец на „Фуријата“ и легенда на Реал Мадрид седнува на „жешкото“ столче.

Јеро ќе ја предводи Шпанија на СП

Канал5 - 13.06.2018

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и шпански репрезентативец Фернандо Јеро ќе ја врши селекторската функција за време на Мундијалот во Русија. Јеро доаѓа на клупата на Шпанија по денешното разрешување на Хуан Лопетеги кој тајно преговараше со Реал ...

Фернандо Јеро ќе ја предводи Шпанија на Мундијалот

Екипа - 13.06.2018

Легендата на Реал Мадрид, Фернандо Јеро, ќе биде селектор на фудбалската репрезентација на Шпанија на претстојното Светско првенство кое утре стартува во Русија. Тој ќе го замени Хулен Лопетеги, кој доби отказ поради објавениот договор со Реал ...

ОФИЦИЈАЛНО: Фернандо Јеро ќе ја води Шпанија на СП

Gol.mk - 13.06.2018

Репрезентацијата на Шпанија по отказот на Јулен Лопетеги официјално назначи нов селектор за Мундијалот, во Фернандо Јеро, некогашната фудбалска легенда на Реал Мадрид. Поранешниот дефанзивец на „кралевите“ беше спортски директор на репрезентацијата, ...

Сепак човек на Реал ќе ја води Шпанија

SportMedia - 13.06.2018

Еден од помошниците на Лопетеги и поранешен капитен на Реал Мадрид, ќе ги води Шпанците на СП. Како играч, даде 29 гола за Шпанија, иако беше централен дефанзивец Шокантните случувања околу шпанската фудбалска репрезнетација можеби се при крај, ...

Официјално: Познат наследникот на Лопетеги на селекторската позиција во Шпанија

Дерби - 13.06.2018

Од Шпанската фудбалска федерација штотуку објавија дека легендарниот поранешен фудбалер на Реал Мадрид, Фернандо Јеро ќе ја предводи репрезентацијата на Мундијалот во Русија. Досегашниот селектор на Шпанците, Хулен Лопетеги заработи отказ од оваа ...

Легенда на Реал нов селектор на Шпанија

Стандард - 13.06.2018

Спорниот директор на Шпанија, Фернандо Јеро е новиот тренер на Шпанија, официјално објавија од Кралската шпанска фудбалска федерација. Тој го замени отпуштениот порано Хулен Лопетеги. Легендата на Реал Мадрид ја презема позицијата само за Светското ...

Шпанија доби нов тренер

Курир - 13.06.2018

Поранешниот дефанзивец на Болтон, Фернандо Хиеро е новиот тренер на шпанската фудбалска репрезентација за Светското првенство во Русија, откако на 24 часа пред почетокот шпанската федерација го отпушти Хулен Лопетеги.

Легендата на Реал Мадрид, Фернандо Јеро ќе ја води Шпанија на СП

МКД - 13.06.2018

Легендата на Реал Мадрид, Фернандо Јеро е назначен за нов селектор на Шпанија откако Хулен Лопетеги доби шокантен отказ на ден пред почетокот на Светското првенство. Реал Мадрид вчера објави дека Хулен Лопетеги ќе им биде нов тренер откако ќе заврши ...

Фернандо Иеро ќе ја води Шпанија на Мундијалот во Русија

Република - 13.06.2018

Фудбалскиот сојуз на Шпанија денеска му врачи отказ на селекторот Хулен Лопетеги, откако беше објавено дека по завршувањето на Светското првенство тој ќе го наследи Зинедин Зидан на клупата на Реал М. – Бевме приморани да повлечеме ваков потег.

Познат новиот селектор на Шпанија откако Лопети ненадејно доби отказ

iPortal - 13.06.2018

Шпанија со нов селектор на Мундијалот во Русија, по отказот на Лопетеги. Официјално, Фернандо Јеро, некогашниот репрезентативец на „Фуријата“ и легенда на Реал Мадрид седнува на „жешкото“ столче.

Јеро ќе ја предводи Шпанија на СП

Слободен Печат - 13.06.2018

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и шпански репрезентативец Фернандо Јеро ќе ја врши селекторската функција за време на Мундијалот во Русија. Јеро доаѓа на клупата на Шпанија по денешното разрешување на Хуан Лопетеги, кој тајно преговараше со Реал ...

Официјално: Познат наследникот на Лопетеги на селекторската позиција во Шпанија

Точка - 13.06.2018

Од Шпанската фудбалска федерација штотуку објавија дека легендарниот поранешен фудбалер на Реал Мадрид, Фернандо Јеро ќе ја предводи репрезентацијата на Мундијалот во Русија. Досегашниот селектор на Шпанците, Хулен Лопетеги заработи отказ од оваа ...

Шпанија доби нов селектор

Вечер - 13.06.2018

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и шпански репрезентативец Фернандо Јеро ќе ја врши селекторската функција за време на Мундијалот во Русија. Јеро доаѓа на клупата на Шпанија по денешното разрешување на Хуан Лопетеги кој тајно преговараше со Реал ...

По разрешувањето на Хуан Лопетеги-Јеро ќе ја предводи Шпанија на СП

Независен - 13.06.2018

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и шпански репрезентативец Фернандо Јеро ќе ја врши селекторската функција за време на Мундијалот во Русија. Јеро доаѓа на клупата на Шпанија по денешното разрешување на Хуан Лопетеги кој тајно преговараше со Реал ...

Фернандо Јеро ќе ја предводи Шпанија на Мундијалот во Русија

AKO - 13.06.2018

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и шпански репрезентативец Фернандо Јеро ќе ја врши селекторската функција за време на Мундијалот во Русија. Јеро доаѓа на клупата на Шпанија по денешното разрешување на Хуан Лопетеги кој тајно преговараше со Реал ...

Шпанија брзо ја реши кризата - Јеро ќе ја води репрезентацијата на СП 2018

Кајгана - 13.06.2018

Сочи, 13 јуни 2018 (МИА) - Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и шпански репрезентативец Фернандо Јеро ќе ја врши селекторската функција за време на Мундијалот во Русија. Јеро доаѓа на клупата на Шпанија по денешното разрешување на Хулен Лопетеги ...