TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Луѓето родени на овие датуми ги очекува среќа: Доаѓаат големи промени кои ќе им го одбележат животот во следните 12 ...

Слободен Печат - 14.05.2024

По 12 години Јупитер се влегува во знакот Близнаци, што со себе носи огромни промени, а особено подложни на нив ќе бидат луѓето родени во неколку периоди. Јупитер, планетата на просперитетот, богатството, радоста, среќата и великодушноста, на 26 ...

Конфликтите се неизбежни: Кои со кои хороскопски знаци никогаш нема да се разберат!

Еспресо - 14.05.2024

Според астролозите атмосферата во тимот зависи од вработените, односно кои со какви хороскопски знаци соработува. Добро е ако сте опкружени со луѓе кои се компатибилни од астролошка гледна точка, но многу е лошо кога во близина има такви со кои ...

Таква среќа се случува еднаш на 12 години! Хороскопот носи вести што ќе го натераат секој знак да „лета“

Независен - 14.05.2024

Астрологијата открива што ни носи Јупитер во Близнаци од 27 мај 2024 година. Јупитер, планетата на среќата се сели во Близнаци и тоа е најдобриот подарок на хороскопот, истакнуваат астролозите.

Од денеска доаѓа големо олеснување за три хороскопски знаци: Меркур ќе излезе од сенката

Слободен Печат - 13.05.2024

Меркур ја напушти својата ретроградна положба на 25 април, но на 13 мај и официјално ќе излезе од постретроградната сенка. Со убавиот и силен Меркур на космичкото небо, можеме да се чувствуваме сигурни во потпишувањето договори, правењето долгорочни ...

Среќата конечно им тропна на врата: Три хороскопски знаци се ослободуваат од товарот по 13 мај

Женски магазин - 13.05.2024

Меркур ја напушти ретроградната положба на 25 април, но на 13 мај официјално ќе излезе од својата пост-ретроградна сенка, на големо олеснување на следните знаци - проверете дали сте меѓу нив Со Меркур на космичкото небо, можеме да се чувствуваме ...

Овие хороскопски знаци имаат најголеми шанси да добијат на лотарија! Среќата е на нивна страна

Во Центар - 13.05.2024

На прво место се Рибите, кои минатата година на лотаријата освоија повеќе награди од кој било друг знак – 11,6 отсто од сите добивки на лотарија отидоа кај луѓето родени во овој хороскопски знак.

Почнувајќи од денеска: Пристигнува огромно олеснување за три хороскопски знаци – ќе се ослободат од голем товар, ...

Вечер Прес - 14.05.2024

Со Меркур на космичкото небо, можеме да се чувствуваме сигурни во потпишување договори, правење долгорочни планови и преземање обврски. Меркур ја напушти својата ретроградна позиција на 25 април, но на 13 мај официјално ќе излезе од својата ...

Таква среќа се случува само еднаш во животот: Универзумот има посебен дар за родените во три хороскопски знаци

Вечер Прес - 15.05.2024

Јупитер, планетата на среќата се сели во Близнаци и тоа е најдобриот подарок на хороскопот, истакнуваат астролозите. Како што знаете, Јупитер е најголемата планета во Сончевиот систем, а во астрологијата игра една од најважните улоги што ја одредува ...