TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милвоки го победи Бруклин во одличен натпревар и намали на 2-1

Sport M - 11.06.2021

Кошаркарскиот тим на Милвоки Бакс синоќа во одлична партија го победи Бруклин Нетс со 86-83 и успеа да намали на 2-1 во серија. Нетс беа одлични на првите два натпревари и успеаја да поведат со 2-0 без застој и се чинеше дека имаат лесна работа ...

НБА плејоф: Јута го зголеми водството, Милвоки го намали

Нетпрес - 11.06.2021

Кошаркарите на Јута Џез поведоа со 2-0 во победи против Лос Анџелес Клиперс во полуфиналето во доигрувањето во Запдната конференција на НБА лигата откако во вториот дуел на својот паркет славеа со 117:111, додека Милвоки Бакс во третиот дуел од ...

Мичел и донесе победа на Јута, Мидлтон и Адетокумбо незапирливи (ВИДЕО)

Вечер Прес - 11.06.2021

Кошаркарите на Јута поведоа со 2-0 во победи против Лос Анџелес Клиперс во полуфиналето од плејофот на Западната конференција во НБА-лигата, откако славеа на вториот натпревар на свој терен со 117:111.

Мичел одново имаше свое шоу против Клиперси, Јанис и Милдтон го оставија Милвоки во игра (Видео)

Дерби - 11.06.2021

Јута Џез направи сериозен чекор и поведе со 2:0 во серијата со Лос Анџелес Клиперс, пред се благодарение на супер инспирираниот Донован Мичел кој одново имаше свое шоу на домашен терен (117:111).

Драма во Милвоки, Бакс намалија на 2-1 против Бруклин

Точка - 11.06.2021

Кошаркарите на Милвоки Бакс, во драматичен натпревар, ги победија Бруклин Нетс со 86:83 и го намалија резултатот во оваа полу-финална серија на Истокот, на 2-1. Во тврд и неефикасен натпревар, во кој играчите на двата тима промашија многу отворени ...

Мичел ги растури Клиперси, Јута води 2-0

Точка - 11.06.2021

Јута Џез максимално ја искористија предноста на домашниот терен против ЛА Клиперс. Јута во серијата водат со 2-0, вториот меч го добија со 117:111. Џезерите, како и во првиот меч ги предводеше Донован Мичел.

Мичел повторно блескаше против Клиперс, Милвоки намали против Бруклин (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.06.2021

Донован Мичел втор натпревар по ред е незадржлив за Лос Анџелес клиперс и повторно ја предводеше Јута до победа овој пат со 117-111 за водство од 2-0 во полуфиналето во Западната конференција во НБА.

ВИДЕО: Мичел донесе втора победа за Јута, Милвоки остана „жив“ против Бруклин

Gol.mk - 11.06.2021

Изминатата вечер се одиграа два натпревари од НБА плеј-офот, на кој победите ги однесоа домашните екипи. Јута Џез стигна до предност од 2-0 во серијата против Лос Анџелес Клиперс (117-111).

Мидлтон и Адетокумбо го урнаа Бруклин, втора победа на Јута над Клиперс (ВИДЕО)

МКД - 11.06.2021

Милвоки намали на 2-1 во серијата против Бруклин откако во меч со малку поени победија со 86-83, Јута со 117-111 го совлада Клиперс и го зголеми водството на 2-0. Милвоки постигна 86 поени но и тие беа доволни за да се победи Бруклин, интересно дури ...

ВИДЕО: Мидлтон блескаше за Милвоки, Јута повторно подобра од Клиперс

Дриблинг - 11.06.2021

Кошаркарите на Милвоки ја запишаа првата победа во третиот натпревар против Бруклин во НБА разигрувањето откако славеа со 86:83. Ова беше своевремена симултанка на двајцата најдобри во победничкиот тим.

ВИДЕО: Јута ита кон финале, Мидлтон и Јанис постигнаа 68 од 86 поени за Милвоки

Слободен Печат - 11.06.2021

Кошаркарите на Милвоки после два убеливи порази, успеаја на свој терен да го совладаат Бруклин со 86:83 и така намалат на 2:1 во серијата во НБА конференциското полуфинале на Истокот. Тандемот Крис Мидлтон – Јанис Адетокунбо блескаше во Милвоки, тие ...

Милвоки во одличен натпревар славеше против Бруклин и намали на 2:1

Спортски - 11.06.2021

Кошаркарите на Милвоки успеаа во одличен натпревар да го победат Бруклин со 86:83 и така да намалат на 2:1 во серијата. Нетси во првите два натпревари беа одлични и без проблеми славеа со 2:0 и изгледаше дека ќе имаат лесна работа со Бакси.

НБА: Нов триумф на „џезерите“, Милвоки ја преполови предноста на Бруклин (видео)

OhridNews - 11.06.2021

Кошаркарите на Јута Џез поведоа со 2-0 во победи во дуелот со Лос Анџелес Клиперс, триумфирајќи во вториот натпревар од серијата, овој пат со 117-111. Екипата на Милвоки, пак, ја преполови предноста на Бруклин на 2-1, победувајќи во третиот меч со ...

Милвоки го возврати ударот, Јута поведе со 2-0

Екипа - 11.06.2021

По поразите во првите две средби од полуфиналето на Источната конференција помеѓу Милвоки и Бруклин, Бакс стигнаа и до првата победа откако славеа со 86-83. Крис Меделтон и Јанис Адетокумпо беа предводниците на „зелено-белите“ со по 35 поени на кои ...

(ВИДЕО) Бруклин застана пред целта, Бакс уште се живи

Спортклуб - 11.06.2021

Екипата на Милвоки остана во игра во полуфиналето од Источната конференција, откако славеше во третиот дуел со Бруклин. Иако Бакс водеа во поголемиот дел од мечот, гостите имаа шанса да поведат со 3-0 затоа што на минута пред крајот имаа предност од ...

Милвоки покажа заби, Јанис и Мидлтон направија нешто што не беше видено во НБА (Видео)

Спортманија - 11.06.2021

Елените со одлична одбрана, а во нападот предводени од своето дуо, го победија Бруклин. Милвоки бакс го запре Бруклин нетс на само 83 поени, и го победи за намалување на 1-2 во нивната плејоф серија во полуфиналето на источната конференција во НБА ...

Јута и вторпат ги „преслуша“ ЛА Клиперс, Милвоки со прва победа над Бруклин (ВИДЕО)

SportMedia - 11.06.2021

Во синоќешните два натпревари од второто коло во плејофот во НБА лигата, Милвоки го искористи домашниот паркет и успеа да ја оствари прват апобеда над Бруклин со 86:83 со што успеа да намали на 2:1 во серијата до четири победи, додека во вториот ...

Навивачите во Милвоки скандираа навредливи зборови кон Дурант (видео)

Опсервер - 11.06.2021

– Навивачите на Милвоки бакс упатија навредливи зборови кон лидерот на Бруклин нетс, Кевин Дурант, ноќеска на мечот број 3 од полуфиналната серија на Источната конференција. Во арената во Милвоки кон Дурант се скандираше: „Е..

Милвоки конечно го сруши одличниот Бруклин и се врати во игра за полуфинале

Кајгана - 11.06.2021

Кошаркарите на Милвоки Бакс намалија на 1-2 во четвртфиналната серија од НБА плеј-офот против Бруклин Нетс откако ноќеска конечно славеа во својата „Фајсерв Форам“ арена. За победата на домаќините пресудна беше првата четвртина во која Милвоки ...

Навивачите во Милвоки скандираа навредливи зборови кон Дурант (ВИДЕО)

Курир - 11.06.2021

Навивачите на Милвоки бакс упатија навредливи зборови кон лидерот на Бруклин нетс, Кевин Дурант, ноќеска на мечот број 3 од полуфиналната серија на Источната конференција. Во арената во Милвоки кон Дурант се скандираше: „Е..

НБА: Навивачите во Милвоки скандираа навредливи зборови кон Дурант

Денешен - 11.06.2021

Навивачите на Милвоки бакс упатија навредливи зборови кон лидерот на Бруклин нетс, Кевин Дурант, ноќеска на мечот број 3 од полуфиналната серија на Источната конференција. Во арената во Милвоки кон Дурант се скандираше: „Е..

Навивачите во Милвоки скандираа навредливи зборови кон Дурант | ВИДЕО

Сител - 11.06.2021

Навивачите на Милвоки бакс упатија навредливи зборови кон лидерот на Бруклин нетс, Кевин Дурант, ноќеска на мечот број 3 од полуфиналната серија на Источната конференција. Во арената во Милвоки кон Дурант се скандираше: „Е.. се КД“.

Милвоки го победи Бруклин во одличен натпревар и намали на 2-1

Zoom - 11.06.2021

Кошаркарскиот тим на Милвоки Бакс синоќа во одлична партија го победи Бруклин Нетс со 86-83 и успеа да намали на 2-1 во серија. Нетс беа одлични на првите два натпревари и успеаја да поведат со 2-0 без застој и се чинеше дека имаат лесна работа ...

Навивачите во Милвоки скандираа навредливи зборови кон Дурант

MakPress - 11.06.2021

Навивачите на Милвоки бакс упатија навредливи зборови кон лидерот на Бруклин нетс, Кевин Дурант, ноќеска на мечот број 3 од полуфиналната серија на Источната конференција. Во арената во Милвоки кон Дурант се скандираше: „Е..

НБА: Феникс го растури Денвер, „сонцата“ ја дуплираа предноста (видео)

OhridNews - 10.06.2021

Кошаркарите на Феникс Санс ја забележаа втората победа во пресметка со Денвер Нагетс, триумфирајќи во натпреварот број два со 123-98. „Сонцата“ со новиот триумф поведоа со 2-0 и се најдоа на половина пат од пласман во финалето од западната ...