TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кремљ: Лондон има право да побара да ги испраша осомничените за труењето во Велика Британија

А1 On - 14.09.2018

Русија е подготвена да го разгледа барањето од британските истражни органи да пристигнат и да ги испитаат двајцата мажи, обвинети за труењето на поранешниот руски шпион во Солсбери, изјави портпаролот на Кремљ.

Кремљ ќе го разгледа британското барање за труењето на Скрипал

Р.С.Европа - 14.09.2018

Кремљ соопшти дека ќе го проучи секое британско барање за испрашување на двете лица, кои Лондон ги осомничи за обид за убиство на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија, во строга согласност со рускиот закон.

Британија: Тие се агенти на ГРУ, приказната за Русите е навреда за интелигенцијата на јавноста

МКД - 14.09.2018

Двајцата Руси што личат на луѓето што Велика Британија ги обвини дека дошле во Англија за да го отрујат поранешниот руски шпион, вчера рекоа дека се обични туристи што таму биле за забава и дека го посетиле Солзбери за да ја видат познатата ...

ГРУ – големиот Путинов чекан за убивање и хакирање

МКД - 14.09.2018

Приказната за случајот со труењето на руско-битанскиот шпион и неговата ќерка изгледа како од шпионските трилери. Двајца агенти дошле, наводно, на налог од Москва во мирно англиско гратче и се обиделе да ги убијат Сергеј Скрипаљ и неговата ќерка со ...

ВИДЕО: Русија објави интервју со осомничените за труењето на Скрипал, Хант го оцени како лажно

А1 On - 13.09.2018

Британскиот министер за надворешни работи Џереми Хант изјави дека телевизиската изјава на двајцата Руси, кои наликуваат на мажите обвинети од Лондон за труењето во Солсбери, е измама. „Време е да се стави крај на лажните телевизиски изјави – светот ...

ГРУ- тајна шпионска служба што работи за Путин

Канал5 - 13.09.2018

Британската премиерка Треза Меј денеска до детали раскажа дека двајцата наводни руски туристи се припадници на воено –шпионска служба која хакира и убива за Путин. Според деталите двајцата Руси , Александар Петров и Руслан Боширов имаат лажен ...

Обвинетите во случајот Скрипал: Сакавме само да го видиме Стоунхеџ, а сега животот ни виси на конец

Кајгана - 13.09.2018

Русите осомничени од Британија дека биле испртени да ги отрујат поранешниот агент Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија со „новичок“, го прекинаа молкот и рекоа дека биле само обични туристи кои разгледувале катедрали во Салсбери бидејќи не успеале ...

Русите осомничени за труењето во Англија: „Ние сме само туристи“ (ВИДЕО)

МКД - 13.09.2018

Двајцата руски државјани кои Велика Британија ги сомничи за обидот за убиство на поранешниот двоен руски шпион Сергеј Скрипаљ и неговата ќерка Јулија со нервниот отров новичок дадоа интервју за руската државна телевизија РТ.

Русите осомничени во аферата Скрипал велат дека во Британија биле туристички

А1 On - 13.09.2018

Двајцата Руси кои Лондон ги идентификува и ги обвини дека се одговорни за труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка, денеска рекоа дека во март туристички биле во Солзбери.

Кремљ: Лондон има право да побара да ги испраша осомничените за труењето во Велика Британија

1tv - 14.09.2018

Русија е подготвена да го разгледа барањето од британските истражни органи да пристигнат и да ги испитаат двајцата мажи, обвинети за труењето на поранешниот руски шпион во Солсбери, изјави портпаролот на Кремљ.

Двајцата осомничени за труењето на Скрипал се појавија на телевизија: Бевме во Англија како туристи

Точка - 13.09.2018

За рускиот пребегнат шпион слушнале од медиумите, а признаваат дека „можеби се приближиле“ до неговата ќерка Јулија Скрипал. Мажите кои што тврдат дека се токму тие „двајца Руси“ за кои што Велика Британија бара нивно апсење и екстрадирање поради ...

Хант: Светот е свесен дека Русија стои зад труењето во Солсбери

Н.Македонија - 13.09.2018

Британскиот министер за надворешни работи Џереми Хант изјави дека телевизиската изјава на двајцата Руси, кои наликуваат на мажите обвинети од Лондон за труењето во Солсбери, е измама. „Време е да се стави крај на лажните телевизиски изјави – светот ...

Русите осомничени во аферата Скрипал велат дека во Британија биле туристички

Либертас - 13.09.2018

Двајцата Руси кои Лондон ги идентификува и ги обвини дека се одговорни за труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка, денеска рекоа дека во март туристички биле во Солзбери.

Русија подготвена да му дозволи на Лондон да ги испраша осомничените за труењето во Велика Британија

Н.Македонија - 14.09.2018

Русија е подготвена да го разгледа барањето од британските истражни органи да пристигнат и да ги испитаат двајцата мажи, обвинети за труењето на поранешниот руски шпион во Солсбери, изјави портпаролот на Кремљ.

Хант го оквалификува како измама интервјуто на двајцата осомничени Руси за труењето со Солсбери

Вечер - 13.09.2018

Британскиот министер за надворешни работи Џереми Хант изјави дека телевизиската изјава на двајцата Руси, кои наликуваат на мажите обвинети од Лондон за труењето во Солсбери, е измама. „Време е да се стави крај на лажните телевизиски изјави – светот ...

Русите осомничени во аферата Скрипал велат дека во Британија биле туристички

+инфо - 13.09.2018

Британија наведе дека Боширов и Петров се агенти на воената разузнавачка служба. Двајцата Руси кои Лондон ги идентификува и ги обвини дека се одговорни за труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка, денеска рекоа дека во ...

Кремљ Лондон има право да побара да ги испраша осомничените за труењето во Велика Британија

Либертас - 14.09.2018

Русија е подготвена да го разгледа барањето од британските истражни органи да пристигнат и да ги испитаат двајцата мажи, обвинети за труењето на поранешниот руски шпион во Солсбери, изјави портпаролот на Кремљ.

Хант го оквалификува како измама интервјуто на двајцата осомничени Руси за труењето во Солсбери

Либертас - 13.09.2018

– Британскиот министер за надворешни работи Џереми Хант изјави дека телевизиската изјава на двајцата Руси, кои наликуваат на мажите обвинети од Лондон за труењето во Солсбери, е измама. „Време е да се стави крај на лажните телевизиски изјави – ...

„Не сме агенти!“, тврдат осомничените во случајот со Скрипал

Макфакс - 13.09.2018

Двајцата Руси што Лондон ги идентификува и ги обвини дека се одговорни за труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка во ексклузивно интервју за „Раша тудеј“ се обидоа да објаснат дека во Лондон биле како туристи и дека не се ...

Кремљ Лондон има право да побара да ги испраша осомничените за труењето во Велика Британија

Вечер - 14.09.2018

Русија е подготвена да го разгледа барањето од британските истражни органи да пристигнат и да ги испитаат двајцата мажи, обвинети за труењето на поранешниот руски шпион во Солсбери, изјави портпаролот на Кремљ.

Хант го оквалификува како измама интервјуто на двајцата осомничени Руси за труењето со Солсбери

Локално - 14.09.2018

Британскиот министер за надворешни работи Џереми Хант изјави дека телевизиската изјава на двајцата Руси, кои наликуваат на мажите обвинети од Лондон за труењето во Солсбери, е измама. „Време е да се стави крај на лажните телевизиски изјави – светот ...

Афера Скрипал: Осомничените Руси во Британији биле туристи

Денешен - 13.09.2018

Двајцата Руси кои Лондон ги идентификува и ги обвини дека се одговорни за труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка, денеска рекоа дека во март туристички биле во Солзбери.

Кремљ: Лондон има право да побара да ги испраша осомничените за труењето во Велика Британија

Алфа - 14.09.2018

Русија е подготвена да го разгледа барањето од британските истражни органи да пристигнат и да ги испитаат двајцата мажи, обвинети за труењето на поранешниот руски шпион во Солсбери, изјави портпаролот на Кремљ.

Русите осомничени во аферата Скрипал велат дека во Британија биле туристички

Алфа - 13.09.2018

Двајцата Руси кои Лондон ги идентификува и ги обвини дека се одговорни за труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка, денеска рекоа дека во март туристички биле во Солзбери.