TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Двајца скопјани се степале на плац во населба Хром

Република - 03.10.2022

Вчера било пријавено дека на плац во населба Хром, физички се пресметале двајца Скопјани. Случајот бил пријавен во Полициската станица Ѓорче Петров. се вели во соопштението на МВР. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Двајца скопјани се степале на плац во населба Хром

Скопје инфо - 03.10.2022

Вчера било пријавено дека на плац во населба Хром, физички се пресметале двајца Скопјани. Имено, случајот бил пријавен во Полициската станица Ѓорче Петров. -На 02.10.2022 околу 09.30 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека на ...

Наместо зеленило и градинки, ќе никнат нови згради во Хром и Дексион

Кајгана - 03.10.2022

Политичката партија Левица алармира дека широката коалиција ДМНЕ И СДСМ заедно работат на уништување на Општина Ѓорче Петров, со градење нови згради во Хром, Дексион и кај Реонскиот парк. На последната седница на Советот на Општината - кога ...

Тепачка на плац во Хром

Курир - 03.10.2022

На 02.10.2022 околу 09:30 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека на плац во населба Хром, Скопје, по претходно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Т.М.(55) и М.Д.(58), двајцата од Скопје.

Тепачка на плац во Хром

Нетпрес - 03.10.2022

На 02.10.2022 околу 09:30 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека на плац во населба Хром, Скопје, по претходно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Т.М.(55) и М.Д.(58), двајцата од Скопје.