TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Apple Watch со поголема продажба од сите швајцарски часовници заедно

Иновативност - 14.02.2018

Во последниот квартал од минатата година – односно последната празнична сезона – повеќе луѓе го купиле паметниот часовник на Apple отколку некој од популарните марки на швајцарски часовници, а се работи на број од два милиони часовници, пишува ...

(Видео) Новата зграда на „Епл“ е строго чувана тајна, никој не може да влезе внатре

Макфакс - 14.02.2018

„Епл“ неодамна ја заврши изградбата на објектот вреден пет милијарди долари наречен „Епл Парк“ во Купертино, Калифорнија. Некои го нарекуваат објектот архитектонска знаменитост, но луѓето што не се вработени во компанијата нема да може да влезат во ...

“Јас знам како работиме, вие не знаете”: Тим Кук објасни зошто никој нема да стапне во зградата на Apple

Точка - 14.02.2018

Apple неодамна ја заврши изградбата на објектот вреден пет милијарди долари наречен Apple Park. Некои го нарекуваат архитектонска знаменитост, но сепак луѓето кои не се вработени во компанијата нема да можат да влезат во паркот, а Apple не ни ...

Apple Watch ги надмина сите швајцарски часовници со продажба

Телефони.мк - 14.02.2018

Apple го надмина рекордот во последното тримесејче од 2017 година, при што имал највисока продажба од сите швајцарски компании собрани на едно место. Замислете, Apple Watch ги победи Rolleks и Swatch, кои важат за швајцарски глобален бренд.

Епл ја престигна Швајцарија во продажбата на часовници

А1 On - 13.02.2018

Компанијата Епл во последниот квартал од 2017 година продаде повеќе часовници од сите швајцарски компании заедно. Ова е значителен успех, земајќи во предвид дека ги победиле брендовите како Ролекс и Своч.

Епл ја надмина Швајцарија во продажба на часовници

+инфо - 13.02.2018

Во посочениот период Епл продал околу осум милиони часовници, а вкупно во 2017 година околу 18 милиони. Епл ја надмина Швајцарија во продажба на часовници во последниот квартал од 2017 година.

Apple го менува начинот на ажурирање на iPhone и iPad

Стандард - 13.02.2018

Неодамна беше десетгодишнината од пуштањето на првиот iPhone, откако уште од самиот почеток Apple наметне строг распоред за ажурирање и подобрување на мобилниот оперативен систем iOS. Секоја година, компанијата нуди значајни промени, во врска со ...

Apple Watch може да ги препознае раните знаци на дијабетес со голема прецизност

Точка - 13.02.2018

Неодамна спроведеното истражување покажало дека паметниот часовник Apple Watch може да препознае рани знаци на дијабетес во дури 85% од случаевите. Иако првата верзија на паметниот часовник на Apple не воодушеви премногу, сепак факт е дека Apple ...

(Видео) Новата зграда на „Епл“ е строго чувана тајна, никој не може да влезе внатре

Вечер - 14.02.2018

„Епл“ неодамна ја заврши изградбата на објектот вреден пет милијарди долари наречен „Епл Парк“ во Купертино, Калифорнија. Некои го нарекуваат објектот архитектонска знаменитост, но луѓето што не се вработени во компанијата нема да може да влезат во ...

Само овој гигант го може тоа: Продадоа повеќе часовници од Швајцарија

Таратур - 14.02.2018

Кога станува збор за производството на брендирани и првокласни часновници, Швајцарија и нејзините компании од овој сектор се неприкосновен играч на светко ниво. Или барем така беше досега.

Епл ја надмина Швајцарија во продажба на часовници

Сител - 13.02.2018

Епл ја надмина Швајцарија во продажба на часовници во последниот квартал од 2017 година. Статистиката покажува дека „Епл воч“ сам продал повеќе часовници од сите швајцарски брендови заедно.

(Видео) Новата зграда на „Епл“ е строго чувана тајна, никој не може да влезе внатре

Sky - 14.02.2018

„Епл“ неодамна ја заврши изградбата на објектот вреден пет милијарди долари наречен „Епл парк“ во Купертино, Калифорнија. Некои го нарекуваат објектот архитектонска знаменитост, но луѓето што не се вработени во компанијата нема да може да влезат во ...

Apple Watch го надмина целиот пазар на швајцарски часовници

USB - 14.02.2018

Компанијата Apple во последниот квартал од 2017 година продаде повеќе часовници Apple Watch од сите швајцарски компании заедно. Ова е значителен успех, земајќи во предвид дека ги надминаа брендовите како Rolex и Swatch.

Епл ја надмина Швајцарија во продажба на часовници...

Н.Македонија - 13.02.2018

Епл ја надмина Швајцарија во продажба на часовници Епл ја надмина Швајцарија во продажба на часовници во последниот квартал од 2017 година. Статистиката покажува дека „Епл воч“ сам продал повеќе часовници од сите швајцарски брендови заедно.

Епл ја надмина Швајцарија во продажба на часовници

Алсат-М - 13.02.2018

Епл ја надмина Швајцарија во продажба на часовници во последниот квартал од 2017 година. Статистиката покажува дека „Епл воч“ сам продал повеќе часовници од сите швајцарски брендови заедно.