TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нема попуст за никого: Откриено зошто селекторот на Србија го отпиша Теодосиќ

Спортски - 10.08.2022

После 15 години Милош Теодосиќ завчера беше отпишан од репрезентацијата на Србија затоа што не доби повик од Светислав Пешиќ за претстојното Европско првенство. Српски „Курир“ сега објавува детали зошто Теодосиќ е изоставен.

Теодосиќ бил избркан од српската репрезентација поради - ненавремено легнување!?

Sport 1 - 10.08.2022

Српскиот плејмејкер Милош Теодосиќ кој после 15 години беше пречкртан завчера од селекторот Светислав Пешиќ за претстојниот Евробаскет, поради нарушување на дисциплината е избркан од националниот тим, откри српскиот весник „Курир“.

Ете зошто е “пречкртан“: Теодосиќ за време на задолжителен одмор бил надвор од хотелот!

SportMedia - 10.08.2022

Веќе неколку денови главна тема на овие балкански простори, а посебно во Србија, е отстранувањето на капитенот од репрезентацијата на таа земја, Милош Теодосиќ. Тоа значи декла најдобриот плејмејкер во Европа, нема да игра на ЕП за својата земја.

Откриена бизарната причина зошто Теодосиќ е избришан од списокот на Србија за Евробаскетот

Екипа - 10.08.2022

Бришењето на Милош Теодосиќ од списокот на српската репрезентација за настап на Европското првенство предизвика вистински шок во кошаркарската јавност. И, не само во Србија. По неколкудневен молк од таборот на српската репрезентација и КСС, српски ...

„Курир“ пишува за бизарната причина поради која Теодосиќ нема да игра на ЕП

Gol.mk - 10.08.2022

Отстранувањето на Милош Теодосиќ од српската репрезентација која ќе настапи на Европското првенство предизвика шок во кошаркарската јавност. Искусниот плејмејкер не е во плановите на селекторот Светислав Пешиќ.

Теодосиќ со песна и порака се прости од репрезентација

Оff.net - 10.08.2022

И покрај тоа што не е престарен и на 35 години игра на високо ниво во Виртус Болоња, Милош Теодосиќ не влезе во конечниот список на селектор на Србија, Светислав Пешиќ за Европското во кошарка кое стартува на 1 септември.

Теодосиќ со песна се прости од репрезентацијата: „Еден ден, ќе жалат...“ (ВИДЕО)

Gol.mk - 10.08.2022

Милош Теодосиќ не доби повик за претстојниот Евробаскет и нема да ја предводи селекцијата на Србија. Селекторот Светислав Пешиќ ја изненади јавноста и го отфрли капитенот на репрезентацијата од финалниот список, а тоа предизвика неверојатни реакции ...

Србите открија зошто Теодосиќ бил исфрлен од репрезентацијата на Србија!

СуперСпорт - 10.08.2022

Селекторот на српската кошаркарска репрезентација Светислав Пешиќ го отпиша капитенот Милош Теодосиќ и ги изненади сите во Србија. Српските медиуми откриваат дека плејмејкерот ги напуштил подготовките и нема да биде во конкуренција за ...

Еден е Теодосиќ: Цела репрезентација и Тео со песна „еден ден ќе жалат сите што повеќе ме нема…“ (ВИДЕО)

Екипа - 09.08.2022

Милош Теодосиќ неочекувано е избришан од списокот на Србија за Евробаскетот, што покрена лавина полемика и критики во српската спортска јавност. Се уште се очекува официјално соопштение, затоа што ниту КСС ниту селекторот Светислав Пешиќ не се ...

Теодосиќ се прости од Србија со кафанска журка и јасна порака (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.08.2022

Долгогодишниот капитен на кошаркарската селекција на Србија, Милош Теодосиќ после 15 години во националниот тим вчера беше пречкртан од селекторот Светислав Пешиќ за претстојниот Евробаскет, па тој со кафанска журка се збогува од селекцијата со ...

(ВИДЕО) Испраќање со стил: Соиграчите во кафеана се простија од Теодосиќ

Спортклуб - 09.08.2022

Легендата на српската кошарка Милош Теодосиќ најверојатно повеќе нема да го облече дресот на националниот тим откако вчера добил информација од селекторот Светислав Пешиќ дека нема да биде дел од екипата на Европското првенство.

Тежок удар за Србија: Најдобриот кошаркар од квалификациите ќе го пропушти Евробаскетот

Sport 1 - 09.08.2022

Српската репрезентација доби катастрофални вести на помалку од еден месец од почетокот на Евробаскетот затоа што најдобриот кошаркар од квалификациите за Мундијалот, Алекса Аврамовиќ се повреди.

Србија остана без уште еден плејмејкер за Евробаскет

Екипа - 09.08.2022

Србија се соочи со нов проблем на дваесетина дена пред стартот на Евробаскет откако Алекса Аврамовиќ заработи тешка повреда поради која плејмејкерот на Партизан ќе мора да го пропушти претстојниот европски шампионат.