TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Малолетничка сведок на убиството на Саздовски во судница се покри со капа, ќе сведочи без присуство на јавноста

МКД - 09.11.2018

Малолетна девојка која е сведок во постапка за убиството на Никола Саздовски во судница на денешното рочиште се покри со капата од дуксерот што го носеше. Таа беше видно вознемирена и во судница рече дека нема да ја извади капата.

Потресно сведочење на девојката на Саздо, стравува за својот живот

Фактор - 09.11.2018

Девојката на навивачот кој бешпе претепан до смрт Никола Саздовски сведочепе денеска во Кривичниот суд, но поради видна вознемиреност кај малолетничката, беше решено да се исклучи јавноста, односно да дава исказ без присуство на медиуми.

Закани за сведочењето за убиството на девојката на Саздо

Сител - 09.11.2018

Прашана од судијката Даниела Алексовска Стафановски дали имала закани во однос на сведочњете за настанот, девојката на Никола Саздовски одговорила позитивно. -Ми се јавија на телефон во училиште, не знам кој ми се јави.

Малолетната девојка на Саздо преплашена во судница - добивала закани за да не сведочи

Press24 - 09.11.2018

Малолетната девојка на Никола Саздовски која е сведок на случајот, во судница на денешното рочиште се покри со капата од дуксерот што го носеше. Таа беше видно вознемирена и во судница рече дека нема да ја извади капата, па Судот одлучи таа да ...

Девојката на Саздовски ќе сведочи без присуство на јавноста

А1 On - 09.11.2018

Судот по барање на обвинителството и адвокатот на семејството на Саздовски, Ванчо Шехтански одлучи да ја исклучи јавноста за време на сведочењето на девојката на Саздовски за нападот врз 20-годишниот член на навивачката група Комити кој поради ...

Девојката на Саздовски имала закани за сведочењето за убиството

А1 On - 09.11.2018

Прв сведок кој треба да даде исказ за убиството на Никола Саздовски е неговата девојка Вероника Богдановска која била присутна на лице место кога се случил нападот. Богдановска запрашана од судијката Даниела Алексовска Стефановски дали имала закани ...

Новинарите отстранети од судницата додека сведочи малолетниот сведок за убиството на Саздовски

24Инфо - 09.11.2018

Судот одлучи главниот сведок на судењето за убиството на Никола Саздовски, малолетната В.Б. да сведочи без присиство на јавност. Новинарите и новинарските екипи се отстранети од судницата.

Закани кон главниот сведок на судењето за Саздовски

24Инфо - 09.11.2018

Закани кон главниот сведок на судењето за убиството на Никола Саздвски кон малолетната В.Б. од страна на обвинетите. Сведокот кој во судницата беше во придружба на нејзината мајка ја покри главата со качулка од дуксер.

Почнува судскиот процес за убиството на младиот навивач

Независен - 09.11.2018

Двајцата обвинети за смртта на младиот навивач Никола Саздовски кои се во притвор во затворот во Шутка, денеска треба да се појават во Кривичниот суд каде треба да почне судскиот процес против нив.

Девојката на Саздовски ќе сведочи без присуство на јавноста

Макфакс - 09.11.2018

Судот по барање на обвинителството и адвокатот на семејството на Саздовски, Ванчо Шехтански одлучи да ја исклучи јавноста за време на сведочењето на девојката на Никола Саздовски за нападот врз 20-годишниот член на навивачката група „Комити“ кој ...

Почнува судскиот процес за убиството на Саздовски, нови рочишта за „Тендери“ и „Транспортер“

ТВ21 - 09.11.2018

Денеска во Кривичниот суд најавени се неколку рочишта. Денеска почнува судскиот процес за убиството на младиот Никола Саздовски кој беше физички нападнат и претепан во населбата Автокоманда, а неколку дена подоцна во болница им подлегна на повредите.

Почнува судењето за смртта на Никола Саздовски

CivilMedia - 09.11.2018

Во Основниот суд Скопје 1 денеска ќе започне судењето за убиството на Никола Саздовски, 20 годишниот член на навивачката група „Комити“. Саздовски на 29 јуни беше претепан на автобуската станица во Автокоманда, а по десетина дена борба за живот, тој ...

Пандора Апостолоска Саздовска и Сашо Саздовски со самостојни изложби во Дубаи

Кајгана - 08.11.2018

Самостојната изложба слики, цртежи и инсталации „Утопија“ на визуелната уметница Пандора Апостолоска Саздовска и поставката скулптури и цртежи „Објекти“ на скулпторот Сашо Саздовски ќе бидат поставени во Галеријата за современа уметност Арт Хаб ОАЕ ...

Почнува судењето за убиството на Никола Саздовски

Курир - 08.11.2018

Во Кривичниот суд денеска почнува судењето на обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски. Судскиот процес ќе го води судијката Даниела Алексовска Стојановска. Дваесетгодишниот Никола Саздовски почина на 9 јули годинава, откако ...

Утре почнува судењето за убиството на Саздо

Press24 - 08.11.2018

Судењето на обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски почнува утре. Судскиот процес ќе го води судијката Даниела Алексовска Стојановска. Дваесетгодишниот Никола Саздовски почина на 9 јули годинава, откако беше крвнички претепан ...

Утре почнува судењето за свирепото убиство на Никола Саздовски

Република - 08.11.2018

Саздо За утре во Основниот суд Скопје 1 закажано првото судско рочиште за свирепото убиство на Никола Саздовски-Саздо. Процесот ќе го води судијката Даниела Алексовска Стефановски. На обвинителна клупа ќе седнат Бесир Б. и Скендер Р.

Закани за сведочењето за убиството на девојката на Саздо

МК News - 09.11.2018

Прашана од судијката Даниела Алексовска Стафановски дали имала закани во однос на сведочњете за настанот, девојката на Никола Саздовски одговорила позитивно. -Ми се јавија на телефон во училиште, не знам кој ми се јави.

Девојката на Саздовски имала закани за сведочењето за убиството

Макфакс - 09.11.2018

Прв сведок кој треба да даде исказ за убиството на Никола Саздовски е неговата девојка, Вероника Богдановска која била присутна на лице место кога се случил нападот. Богдановска запрашана од судијката Даниела Алексовска Стефановски дали имала закани ...

Денеска започнува судењето за младиот навивач Саздо

iPortal - 09.11.2018

Двајцата обвинети за смртта на младиот навивач Никола Саздовски кои се во притвор во затворот во Шутка, денеска треба да се појават во Кривичниот суд каде треба да почне судскиот процес против нив.

Денеска започнува судењето за смртта на Никола Саздовски

А1 On - 09.11.2018

Со воведни зборови денеска ќе започне првото рочиште од судењето за убиството на 20-годишниот член на навивачката група „Комити“, Никола Саздовски. Обвинети за смртта на Саздовски се Бесир Б. и Скендер Р.

Почнува судскиот процес за убиството на Саздовски

Фокус - 09.11.2018

Денеска почнува судскиот процес за убиството на младиот Никола Саздовски кој беше физички нападнат и претепан во населбата Автокоманда, а неколку дена подоцна во болница им подлегна на повредите.

Утре почнува судењето за свирепото убиство на Никола Саздовски - Саздо

Скопје инфо - 08.11.2018

Судењето на обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски почнува утре. Судскиот процес ќе го води судијката Даниела Алексовска Стојановска. Дваесетгодишниот Никола Саздовски почина на 9 јули годинава, откако беше крвнички претепан ...

Судењето за свирепото убиство на Никола Саздовски почнува утре

Пулс24 - 08.11.2018

Во Основниот суд Скопје 1 за утре е закажано првото судско рочиште за свирепото убиство на Никола Саздовски-Саздо. Судијка во процесот е Даниела Алексовска Стефановски, а на обвинителна клупа ќе седнат Бесир Б. и Скендер Р. кои се во притвор.

Девојката на Саздо добила закани за сведочењето за неговото убиство

Курир - 09.11.2018

Во Кривичниот суд денес започна судењето за убиството на младиот Никола Саздовски – Саздо. Прашана од судијката Даниела Алексовска Стафановски дали имала закани во однос на сведочењете за настанот, девојката на Никола Саздовски одговорила позитивно.

Девојката на Саздовски имала закани за сведочењето за убиството

Centar - 09.11.2018

Прв сведок кој треба да даде исказ за убиството на Никола Саздовски е неговата девојка која била присутна на лице место кога се случил нападот. Девојката запрашана од судијката Даниела Алексовска-Стефановски дали имала закани од некого во однос на ...

Почнува судењето за убиство на Никола Саздовски

Н.Македонија - 09.11.2018

Со воведни зборови денеска ќе почне првото рочиште од судењето за убиството на 20-годишниот член на навивачката група „Комити“, Никола Саздовски. Обвинети за смртта на Саздовски се Бесир Б. и Скендер Р.

СУДЕЊЕ ЗА СВИРЕПОТО УБИСТВО НА САЗДО: Судот утре закажа првото рочиште, МВР уште го бара третиот напаѓач на младото ...

Денешен - 08.11.2018

Утре почнува судењето на тројцата обвинети за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски Саздо, од кои едниот се уште е во бегство. Судскиот процес ќе го води судијката Даниела Алексовска Стојановска.

Девојката на Саздо добила закани за сведочењето за неговото убиство

Скопје инфо - 09.11.2018

Во Кривичниот суд денес започна судењето за убиството на младиот Никола Саздовски – Саздо. Прашана од судијката Даниела Алексовска Стафановски дали имала закани во однос на сведочењете за настанот, девојката на Никола Саздовски одговорила позитивно.

Почнува судењето за смртта на Никола Саздовски

Скопје инфо - 09.11.2018

Со воведни зборови денеска ќе почне првото рочиште од судењето за убиството на 20-годишниот член на навивачката група „Комити“, Никола Саздовски. Обвинети за смртта на Саздовски се Бесир Б. и Скендер Р.

Утре почнува судењето за свирепото убиство на Никола Саздовски- Саздо

24Инфо - 08.11.2018

Утре почнува судењето за свирепото убиство на Никола Саздовски- Саздо Судењето на обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски почнува утре. Судскиот процес ќе го води судијката Даниела Алексовска Стојановска.

Девојката на Саздо се појави со капа на главата на сведочењето за убиството

Курир - 09.11.2018

Во Кривичниот суд денес започна судењето за убиството на младиот Никола Саздовски – Саздо. По него почна да сведочи малолетничката В.Б. Таа дојде капа на главата и кажа дека добивала закани.

Почнува судењето за смртта на Никола Саздовски

Република - 09.11.2018

Денеска во Кривичниот суд во Скопје ќе почне првото рочиште од судењето за убиството на 20-годишниот член на навивачката група „Комити“, Никола Саздовски. Обвинети за смртта на Саздовски се Бесир Б. и Скендер Р.

Утре почнува судењето за свирепото убиство на Никола Саздовски

Алсат-М - 08.11.2018

Дваесетгодишниот Никола Саздовски почина на 9 јули годинава, откако беше крвнички претепан на автобуската постојка на булевар „Александар Македонски“ во Автокоманда на 29 јуни годинава околу 17:30 часот од Б.Б.(20), С.Д.(21) и Ј.Љ.

Девојката на Саздо добила закани за сведочењето за неговото убиство

Република - 09.11.2018

Прашана од судијката Даниела Алексовска Стафановски дали имала закани во однос на сведочњете за настанот, девојката на Никола Саздовски одговорила позитивно. -Ми се јавија на телефон во училиште, не знам кој ми се јави-рекла таа.

Почнува судењето за смртта на Никола Саздовски

Centar - 09.11.2018

Со воведни зборови денеска ќе почне првото рочиште од судењето за убиството на 20-годишниот член на навивачката група „Комити“, Никола Саздовски. Обвинети за смртта на Саздовски се Бесир Б. и Скендер Р.

Денеска почнува судењето за убиството на Никола Саздовски

МКД - 09.11.2018

Во Кривичниот суд денеска почнува судењето на обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски. Судскиот процес ќе го води судијката Даниела Алексовска Стојановска. Дваесетгодишниот Никола Саздовски почина на 9 јули годинава, откако ...

По пет месеци - почнува судењето за убиството на младиот Саздо

Press24 - 09.11.2018

Во Кривичниот суд денеска почнува судењето на обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски. Судскиот процес ќе го води судијката Даниела Алексовска Стојановска. Дваесетгодишниот Никола Саздовски почина на 9 јули годинава, откако ...

Почнува судењето за убиството на младиот Никола Саздовски, кој беше претепан до смрт

еМагазин - 09.11.2018

Во Кривичниот суд денеска почнува судењето на обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски. Судскиот процес ќе го води судијката Даниела Алексовска Стојановска. Дваесетгодишниот Никола Саздовски почина на 9 јули годинава, откако ...

Почнува судењето за убиството на Никола Саздовски

Кајгана - 09.11.2018

Скопје, 9 ноември 2018 (МИА) – Во Кривичниот суд денеска почнува судењето на обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски. Судскиот процес ќе го води судијката Даниела Алексовска Стојановска.

Почнува судењето за убиството на Никола Саздовски-Саздо

Нова ТВ - 09.11.2018

Во Кривичниот суд денеска почнува судењето на обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски. Судскиот процес ќе го води судијката Даниела Алексовска Стојановска. Дваесетгодишниот Никола Саздовски почина на 9 јули годинава, откако ...

Почнува судењето за убиството на Никола Саздовски

Локално - 09.11.2018

Во Кривичниот суд денеска почнува судењето на обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски. Судскиот процес ќе го води судијката Даниела Алексовска Стојановска. Дваесетгодишниот Никола Саздовски почина на 9 јули годинава, откако ...

Почнува судењето за убиството на Никола Саздовски

Сител - 09.11.2018

Во Кривичниот суд денеска почнува судењето на обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски. Судскиот процес ќе го води судијката Даниела Алексовска Стојановска. Дваесетгодишниот Никола Саздовски почина на 9 јули годинава, откако ...

Почнува судењето за убиството на Никола Саздовски

+инфо - 09.11.2018

Во Кривичниот суд денеска почнува судењето на обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски. Судскиот процес ќе го води судијката Даниела Алексовска Стојановска. Дваесетгодишниот Никола Саздовски почина на 9.

Почнува судењето за убиството на Никола Саздовски

Канал5 - 09.11.2018

Во Кривичниот суд денеска почнува судењето на обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски. Судскиот процес ќе го води судијката Даниела Алексовска Стојановска. Дваесетгодишниот Никола Саздовски почина на 9 јули годинава, откако ...

Политиката го сокри главниот осомичен за убиството на Саздовски

Нетпрес - 09.11.2018

Во Кривичниот суд денеска почнува судењето на обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски. Судскиот процес ќе го води судијката Даниела Алексовска Стојановска. Дваесетгодишниот Никола Саздовски почина на 9 јули годинава, откако ...

Почнува судењето за убиството на Никола Саздовски

Независен - 09.11.2018

Во Кривичниот суд денеска почнува судењето на обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски. Судскиот процес ќе го води судијката Даниела Алексовска Стојановска. Дваесетгодишниот Никола Саздовски почина на 9 јули годинава, откако ...

Во Кривичниот суд почнува судењето за убиството на Саздо

Слободен Печат - 09.11.2018

Во Кривичниот суд денеска почнува судењето на обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски. Судскиот процес ќе го води судијката Даниела Алексовска Стојановска. Дваесетгодишниот Никола Саздовски почина на 9 јули годинава, откако ...

Почнува судењето за убиството на Никола Саздовски

Стандард - 09.11.2018

Во Кривичниот суд денеска почнува судењето на обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски. Судскиот процес ќе го води судијката Даниела Алексовска Стојановска. Дваесетгодишниот Никола Саздовски почина на 9 јули годинава, откако ...

Почнува судењето за убиството на Никола Саздовски

Вечер - 09.11.2018

Денеска во Кривичниот суд почнува судењето на обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски. Судскиот процес ќе го води судијката Даниела Алексовска Стојановска. Двајцата од напаѓачите на Саздовски ќе бидат донесени од затворот ...

Почна судењето за убиството на Никола Саздовски

24Инфо - 09.11.2018

Во Кривичниот суд почна судењето на обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски. Дваесетгодишниот Никола Саздовски почина на 9 јули годинава, откако беше крвнички претепан на автобуската постојка на булевар „Александар ...