TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп сака Бразил да стане членка на НАТО

Р.С.Европа - 20.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп силно го поддржа бразилскиот претседател Жаир Болсонаро и ја спомна можноста за влегување на Бразил во НАТО. „Имам намера да му дадам на Бразил статус на водечки сојузник кој не член на НАТО или е можно да ...

Трамп сака Бразил да стане членка на НАТО

МКД - 19.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп се сретна со новиот бразилски десничарски претседател Жаир Болсонаро, кој е во повеќедневна посета на Соединетите Американски Држави, јавуваат агенциите.

Трамп си размени дрес со ,,тропскиот Трамп”

Канал5 - 19.03.2019

Американскито претседател Доналд Трамп во Белата куќа ја имаше првата средба со претседателот на Бразил , Жаир Болсонаро , кого го викаат ,,тропски Трамп” . Претседателот Доналд Трамп му даде силна поддршка на бразилскиот колега , Жаир Болсонаро , ...

Болсонаро ја поддржува имиграциската политика на Трамп

Нетпрес - 19.03.2019

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро ја поддржа имиграциската политика на американскиот претседател Доналд Трамп во пресрет на нивната средба во Белата куќа, истакнувајќи дека го поддржува ѕидот на американско-мексиканската граница и оти повеќе ...

Трамп: Бразил би можел да стане членка на НАТО

24Инфо - 19.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека го смета Бразил за главен сојузник на САД надвор од НАТО, па затоа оваа јужноамериканска држава дури би можела да стане и членка на Алијансата.

Трамп се среќава со бразилскиот претседател денес во Белата куќа

Глас на Америка - 19.03.2019

Двајцата лидери се очекува да зборуваат за подобрување на трговијата и унапредување на дипломатските врски ВАШИНГТОН — Претседателот на САД Доналд Трамп ќе го пречека бразилскиот претседател Жаир Болсонаро денес во Белата куќа.

Трамп: Бразил би можел да стане членка на НАТО

А1 On - 19.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека го смета Бразил за главен сојузник на САД надвор од НАТО, па затоа оваа јужноамериканска држава дури би можела да стане и членка на Алијансата.

Трамп: Бразил би можел да стане членка на НАТО

+инфо - 19.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека го смета Бразил за главен сојузник на САД надвор од НАТО, па затоа оваа јужноамериканска држава дури би можела да стане и членка на Алијансата.

Трамп: Бразил би можел да стане членка на НАТО

Нова ТВ - 19.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека го смета Бразил за главен сојузник на САД надвор од НАТО, па затоа оваа јужноамериканска држава дури би можела да стане и членка на Алијансата.

Трамп: Бразил би можел да стане членка на НАТО

MTM - 19.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека го смета Бразил за главен сојузник на САД надвор од НАТО, па затоа оваа јужноамериканска држава дури би можела да стане и членка на Алијансата.

Трамп: Бразил би можел да стане членка на НАТО

Локално - 19.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека го смета Бразил за главен сојузник на САД надвор од НАТО, па затоа оваа јужноамериканска држава дури би можела да стане и членка на Алијансата.

Трамп: Бразил може да стане членка на НАТО

Курир - 19.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека го смета Бразил за главен сојузник на САД надвор од НАТО, па затоа оваа јужноамериканска држава дури би можела да стане и членка на Алијансата.

Трамп: Бразил би можел да стане членка на НАТО

Н.Македонија - 19.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека го смета Бразил за главен сојузник на САД надвор од НАТО, па затоа оваа јужноамериканска држава дури би можела да стане и членка на Алијансата.

Трамп: Бразил би можел да стане членка на НАТО

Фокус - 19.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека го смета Бразил за главен сојузник на САД надвор од НАТО, па затоа оваа јужноамериканска држава дури би можела да стане и членка на Алијансата.

Трамп: Бразил би можел да стане членка на НАТО

Опсервер - 20.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека го смета Бразил за главен сојузник на САД надвор од НАТО, па затоа оваа јужноамериканска држава дури би можела да стане и членка на Алијансата.