TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анализа: Бугарското собрание конструирано, Влада следната недела - Има ли надеж за решение на спорот?

Сител - 03.12.2021

Се ближи крајот на осуммесечното чекање за политичка влада во Бугарија. По денешното конституирање на бугарскиот парламент, ваква проценка даде Кирил Петков, еден од лидерите на победничката партија „Промените продолжуваат“, кој најави коалициски ...

Датум за датум - тоа е максимумот што Македонија ќе го добие во декември на Европскиот самит

24 Вести

Груби оптимист за датум во декември, Димитров предупредува на ново разочарување, аналитичарите песимисти

Алфа

ЕУ: Првите проекти од економскиот пакет за Западен Балкан кон крајот на декември

МКД

ЕУ да означи крај за игнорирањето на македонското малцинство во Бугарија

Н.Македонија

Румен Радев: Бугарската дипломатија мора да биде во рацете на професионалец

Вечер Прес

Радев очекува активен дијалог, МНР не открива ниту една точка

Слободен Печат

Н.Македонија PressingTV Нетпрес Точка Локално Бизнис Вести 24Инфо Бриф

Мицкоски: Немаме намера да почитуваме едностран договор со Бугарија потпишан од влада без кредибилитет

Курир - 03.12.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во изјавата после средбата која ја оствари заедно со градоначалникот на Прилеп Борче Јовчески, со Регионалната стопанска комора, одговарајќи на прашање за тоа дали ќе подржи евентуален договор кој би го ...

Мицкоски: Нема да почитуваме едностран договор со Бугарија

Press24

Мицкоски стравува дека Заев ќе потпише нов штетен договор со Бугарија

Фактор

Мицкоски: Заев може да потпише нов договор со Бугарија

Локално

Мицкоски има информации дека Заев ќе потпише договор со Бугарија, ВМРО-ДПМНЕ нема да го почитува

Скопско Ехо

Мицкоски: Немаме намера да почитуваме едностран договор со Бугарија потпишан од влада без кредибилитет

Нетпрес

Мицкоски: Заев е спремен пред заминување да потпише нов договор со Бугарија

Фокус

MakPress Алсат-М

Христијан Мицкоски смета дека постои ризик премиерот Зоран Заев да потпише договор со Бугарија пред да ја напушти ...

Алсат-М - 03.12.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека постои ризик премиерот Зоран Заев да потпише договор со Бугарија пред да ја напушти извршната власт. Според Мицкоски, овој договор би бил штетен за идентитетот и интересите на Македонија.

Mицкоски: Заев на заминување е подготвен да потпише нов договор со Бугарија

Точка

Мицкоски: Нема да прифатиме договор со Бугарија, што ќе го потпише Заев

Канал5

Мицкоски: Нема да прифатиме договор со Бугарија, што ќе го потпише Заев

Lider

Мицкоски: Нема да прифатиме договор со Бугарија, што ќе го потпише Заев (ВИДЕО)

Zoom

Мицкоски: Нема да почитуваме едностран договор со Бугарија потпишан од политичкиот бегалец Заев

Скопско Ехо

Мицкоски до Софија: ВМРО-ДПМНЕ нема да почитува едностран договор потпишан со Заев

Алсат-М

360 степени Курир Либертас Нова ТВ Република Скопје1 Република Скопје1