TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Канело го советува Вајлдер: Движи се повеќе

IPON - 13.10.2021

Неколку дена по завршувањето на трилогијата помеѓу Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер, страстите стивнуваат. Дуелот што го направија сигурно засекогаш ќе остане запаметен, а годишната награда „Меч на годината“ се чини дека ги најде своите нови ...

Вајлдер ќе биде во аут од рингот шест месеци

IPON - 13.10.2021

Дионтеј Вајлдер ќе остане надвор од професионалниот ринг најмалку шест месеци. Ова стана извесно откако Државната спортска комисија во Невада нареди да му се одземе лиценцата од медицински причини во период од 180 дена.

Поранешен светски шампион го предизвика Тајсон Фјури

Sport M - 13.10.2021

Деонти Вајлдер, доби забрана за влез во рингот најмалку во следните шест месеци, поради бруталниот начин на кој беше нокаутиран во неодамнешната борба против Тајсон Фјури. Својата шанса за да боксува против Фјури сака да ја искористи и поранешниот ...

Вајлдер ем претепан ем суспендиран и тоа на – шест месеци!

Sport 1 - 13.10.2021

Американскиот боксер, Деонти Вајлдер, доби забрана за влез во рингот најмалку во следните шест месеци, поради бруталниот начин на кој беше нокаутиран во неодамнешната борба против Тајсон Фјури. Вајдер заврши на подот во 11.

Поранешен светски шампион го предизвика Тајсон Фјури

Вечер Прес - 13.10.2021

Британскиот боксер Тајсон Фури во Лас Вегас го нокаутираше Амерканецот Дионтеј Вајлдер и со тоа го одбрани шампионскиот појас во тешка категорија, во верзијата ВБЦ. Феноменалниот британски боксер во 11.

„Фјури-Вајлдер, еден од најдобрите мечеви во историјата на боксот“

Точка - 13.10.2021

Тајсон Фјури во неделата го победи Дионте Вајлдер. Британецот два пати се најде на подот, но успеа во 11.рунда да го нокаутира Американецот кој потоа не можеше да ја продолжи борбата. „Фјури против Вајлдер ќе биде забележана како една од најголемите ...

Руждија Калач: Репрезентацијата во бокс ја најдов во запуштена ситуација – потребна е многу работа, но на светско се ...

Скопје24 - 13.10.2021

Доколку сте пасивен гледач на боксот веројатно ќе речете дека е тоа еден спорт кој бара само сила, но оние кои се занимавале со него и кои се вљубени во него знаат дека тој е многу повеќе од тоа.

Мајк Тајсон: Фјури-Вјладер беше целосно со храброст, срце и посветеност

IPON - 13.10.2021

Поранешниот боксерски шампион во тешка категорија Мајк Тајсон е многу задоволен од она што го виде на рингот меѓу Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер минатиот викенд. Фјури ја одбрани титулата на ВБЦ нокаутирајќи го Вајлдер во 11-тата рунда.

ЕКИПА ИНТЕРВЈУ – РУЖДИЈА КАЛАЧ: За бокс треба работа и стратегија, а не сликање за фејсбук и инстаграм

Екипа - 12.10.2021

Отворено со најдобрите македонски спортисти. Оние кои секојдневно ги красат спортските страници, но и со оние подзаборавените. Нивните успеси, размислувања, желби и очекувања пред идните спортски предизвици – секој вторник на ЕКИПА.МК.

На Вајлдер му смета тоа што Фјури имал коњско влакно во ракавиците; Кралот на Ромите: Тренерите проверија се

IPON - 12.10.2021

Тајсон Фјури беше подобар од Дионтеј Вајлдер и во вториот меч. Британскиот боксер го победи Бронзениот бомбардер со нокаут во 11-тата рунда минатиот викенд во Лас Вегас и го одбрани појасот во тешка категорија на ВБЦ.

Нов спектакл во 2022 или 2023: Фјури ги знае можните противници!

Sport 1 - 12.10.2021

Британскиот боксер Тајсон Фјури го одбрани појасот во тешка категорија откако го совлада Американецот Деонтај Вајлдер, а англиските медиуми веќе почнаа да шпекулираат за тоа кој ќе му биде следен противник на Фјури.

Новиот спектакл со Фјури во 2022 или 2023 година, татко му инсистира за меч со Усик

IPON - 12.10.2021

Британскиот боксер Тајсон Фјури го одбрани појасот во тешка категорија откако го совлада Американецот Деонтај Вајлдер, а англиските медиуми веќе почнаа да шпекулираат за тоа кој ќе му биде следен противник на Фјури.

Скот: Вајлдер ќе се престави 10 пати подобро на средба со Усик

IPON - 12.10.2021

Малик Скот верува дека Дионтеј Вајлдер може да настапи многу подобро против Александар Усик отколку против Тајсон Фјури. Минатиот викенд во Лас Вегас, видовме како Фјури го нокаутира Вајлдер вторпат по ред во борба за титулата на ВБЦ во тешка ...

Мекгрегор објасни зошто Вајлдер изгуби од Фјури

Кајгана - 12.10.2021

Изминатиот викенд британскиот боксер Тајсон Фјури ја задржа титулата на светски шампион во WBC откако во 11 рунда го нокаутира Дионтеј Вајлдер и ја испиша втората победа против него. Мечот предизвика огромно внимание во светот, а меѓу оние кои ...

И Конор Мек Грегор импресиониран од пресметката меѓу Фјури и Вајлдер

IPON - 11.10.2021

Големата УФЦ ѕвезда, Конор Мек Грегор имаше потреба да го каже својот коментар за боксерскиот спектакл одржан минатиот викенд во Лас Вегас, во кој Тајсон Фјури го нокаутира Дионтеј Вајлдер во 11-тата рунда и го одбрани појасот на ВБЦ во тешка ...

Фјури заработи 10 милиони долари повеќе од Вајлдер по борбата во Лас Вегас

IPON - 11.10.2021

Спектакуларниот боксерски меч меѓу Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер беше во центарот на вниманието во изминатиот период, на крајот Британецот триумфираше во „трилогијата“ и го задржа шампионскиот појас на ВБЦ.