TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Протестите продолжуваат – Се бара правда за жртвите на Онкологија

Антропол - 02.10.2023

– Протестите против убиствата на Онкологија продолжуваат денес, а протестирачите не се откажуваат од барањето правда за жртвите. Организаторите побараа излезеност и поддршка од граѓаните, затоа што како што велат протестот не е само за онкологија ...

Нов протест пред Влада за случајот „Онкологија“

Локално - 02.10.2023

Вечерва нов протест за скандалот на Онкологија. Се бара истрага за инволвираноста на поранешниот министер Венко Филипче и директорот Нино Васев, проширување на истрагата на работата на Детска онкологија, целосна ревизија на работата на Онкологија, ...

Протест за скандалот на Онкологија: Измените во Кривичниот законик нема да ги аболицираат инволвираните од нивните ...

Макфакс - 01.10.2023

Денеска во 18 часот пред Владата повторно ќе се одржи протест за скандалот на Клиниката за Онкологија. Протестот од пред Владата ќе продолжи пред зградата на Министерството за здравство каде организаторите велат дека ќе побараат одговорност за сите ...

Истрагата за скандалот „онкологија“ се шири кон Косово

Алсат-М - 30.09.2023

Ова се досиејата кои во моментов ги има обезбедено обвинителството за скандалот на Клиниката за онкологија. Од обвинителството велат дека се во фаза на прибирање на докази и од соседните земји бидејќи постои сомневање дека пациенти од Косово и други ...

Нов протест за скандалот на онкологија, утре во 18 часот пред Владата

Опсервер - 01.10.2023

Утре во 18 часот пред Владата повторно ќе се одржи протест за скандалот на клиниката за онкологија. „Ние бараме задоволување на социјалната правда, и тоа е возможно само ако се понесе одговорност за згаснувањето на животите на луѓето како резултат ...

Нов протест за скандалот на онкологија, утре во 18 часот пред Владата

Точка - 01.10.2023

Утре во 18 часот пред Владата повторно ќе се одржи протест за скандалот на клиниката за онкологија. „Ние бараме задоволување на социјалната правда, и тоа е возможно само ако се понесе одговорност за згаснувањето на животите на луѓето како резултат ...

Нов протест во 18 часот пред Владата за скандалот со Онкологија

Слободен Печат - 01.10.2023

Утре во 18 часот пред Владата повторно ќе се одржи протест за скандалот на клиниката за онкологија. Протестот од Влада ќе продолжи пред зградата на Министерството за здравство каде демонстрантите ќе побараат одговорност за сите инволвирани во ...

Нов протест за скандалот на онкологија, утре во 18 часот пред Владата

Press24 - 01.10.2023

Утре во 18 часот пред Владата повторно ќе се одржи протест за скандалот на клиниката за онкологија. „Ние бараме задоволување на социјалната правда, и тоа е возможно само ако се понесе одговорност за згаснувањето на животите на луѓето како резултат ...

Утре нов протест за скандалот на Онкологија

Кајгана - 01.10.2023

Утре во 18 часот пред Владата повторно ќе се одржи протест за скандалот на Клиниката за онкологија. „Ние бараме задоволување на социјалната правда, и тоа е возможно само ако се понесе одговорност за згаснувањето на животите на луѓето како резултат ...

Нов протест за скандалот на онкологија, утре во 18 часот пред Владата

Скопје1 - 01.10.2023

Утре во 18 часот пред Владата повторно ќе се одржи протест за скандалот на клиниката за онкологија. „Ние бараме задоволување на социјалната правда, и тоа е возможно само ако се понесе одговорност за згаснувањето на животите на луѓето како резултат ...

НОВ ПРОТЕСТ ПРЕД ВЛАДА: Утре повторно ќе се бара правда за жртвите на Онкологија

Вечер Прес - 01.10.2023

Одговорност за згаснатите животи и детали од истрагата, денеска, повторно ќе се бара на протест пред Владата. Протестот за скандалот на Онкологија е закажан за утре во 18 часот. Организаторите преку социјалните мрежи повикуваат заедно во еден глас ...

За вечерва закажан нов протест за скандалот на Клиниката за Онкологија

Скопје инфо - 02.10.2023

Денеска во 18 часот пред Владата повторно ќе се одржи протест за скандалот на Клиниката за Онкологија. Протестот од пред Владата ќе продолжи пред зградата на Министерството за здравство каде организаторите велат дека ќе побараат одговорност за сите ...

Протест за скандалот на Онкологија: Измените во Кривичниот законик нема да ги аболицираат инволвираните од нивните ...

Точка - 02.10.2023

Денеска во 18 часот пред Владата повторно ќе се одржи протест за скандалот на Клиниката за Онкологија. Протестот од пред Владата ќе продолжи пред зградата на Министерството за здравство каде организаторите велат дека ќе побараат одговорност за сите ...

И денеска протест за правда за жртвите на Онкологија

Телма - 02.10.2023

Одговорност за згаснатите животи и детали од истрагата, денеска, повторно ќе се бара на протест пред Владата. Организаторите преку социјалните мрежи повикуваат заедно во еден глас да се искаже гневот и револтот против, како што велат, целиот ...

Нов протест за скандалот на Онкологија

Сител - 02.10.2023

Одговорност за згаснатите животи и детали од истрагата, денеска, повторно ќе се бара на протест пред Владата. Организаторите преку социјалните мрежи повикуваат заедно во еден глас да се искаже гневот и револтот против, како што велат, целиот ...

И денеска протести за случајот Онкологија

Фокус - 02.10.2023

И денеска продолжуваат протестите за случајот Онкологија. Протестот започнува во 18 часот пред Владата и ќе продолжи пред зградата на Министерството за здравство каде организаторите велат дека ќе побараат одговорност за сите инволвирани во скандалот ...