TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рамос и Навас остануваат во ПСЖ и следната сезона

МакФудбал - 28.05.2022

Пари Сен Жермен планира да ги задржи во тимот ветераните, шпанскиот дефанзивец Серхио Рамос и голманот Кејлор Навас, пишува „Ле Паризиен“. Според изворот, клубот не планира да се раздели со играчите, но тие нема да имаат водечка улога во тимот.

Зидан и дефинитивно кажал „не“ на богатата понуда од Париз – познати и причините!

Спортски

ПСЖ изненаден од ненадејната одлука на Зидан

Спортклуб

Зидан кажал „не“ на ПСЖ

Екипа

Зидан му удри „корпа“ на ПСЖ

TopSport

ПСЖ без шанси, Зинедин Зидан ја одби богатата понуда!

SportMedia

Зидан му удри „корпа“ на ПСЖ

Макфакс

Sport M Точка

ЕСПН: Нејмар ќе биде ставен на трансфер-листата

TopSport - 28.05.2022

ПСЖ заврши одлична работа откако успеа да го задржи во Париз, Килијан Мбапе. Младиот напаѓач го продолжи договорот со клубот до јуни 2025 година. Откако го решија најголемиот проблем, во следниот период клупските челници ќе треба да изберат нов ...

Челзи влегува во игра за потписот на Нејмар?

Спортски

Челси се интересира за Нејмар

МакФудбал

Само еден клуб го сака Нејмар, но тоа би било понижување за него

Спортски

ЕСПН: Нејмар ќе биде ставен на трансфер-листата

Макфакс