TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рутинска победа на ПСЖ, Рен го следи

Нетпрес - 01.11.2020

Во деветтото коло од француското фудбалско првенство во саботата вечерта актуелниот шампион Пари Сен Жермен и без повредниот Нејмар рутински на гости го совлада Нант со 3:0 Париските „Светци“ својата играчка супериорност ја ефектуираа во второто ...

Мбапе диригира, ПСЖ победува (видео)

Спортманија - 01.11.2020

Ѕвездата на Светците е во извонредна форма откако почна сезоната ПСЖ врза седум победи во низа во Лига 1 по вечерашниот триумф на гостувањето кај Нант со убедливи 3-0. Килијан Мбапе повторно блескаше за Светците и ја потврди извонредната форма од ...

ВИДЕО: ПСЖ ги искористи грешките на Нант – Мбапе на врвот меѓу стрелците

Sport M - 31.10.2020

Пари Сен Жермен стигна до победа на гостувањето кај Нант од 0-3 во 9. коло од француската Лига 1. Екипата од Париз ги казни противничките грешки, па најпрво во листата на стрелци се запиша Ерера, по што стрелаше и Мбапе, а во самиот финиш погоди и ...

ВИДЕО: Вака против ПСЖ не смее, Нант го има промашувањето на сезоната!

Gol.mk - 31.10.2020

Фудбалерите на ПСЖ славеа на гостувањето кај Нант со 0-3, но домаќинот силно го намачи фаворитот пред да ги препушти бодовите. Парижани отпорот на противникот го скршија во вториот дел, а во првиот најблизу до предност беше Нант.

ВИДЕО: Победничкиот поход на ПЖС продолжи, Херера и Мбапе му „пресудија“ на Нант

Дриблинг - 31.10.2020

Актуелниот првак на Франција, ПСЖ стигна до седмата победа во Лига 1 откако го совлада Нант со 3:0 во 9 коло. Тухел одличи да комбинира состав за денешниот натпревар со неколку експерименти и Кин поставен како најистурен во нападот.

ВИДЕО: Мбапе на врвот меѓу стрелците, ПСЖ преку Нант до седма победа во низа

Gol.mk - 31.10.2020

ПСЖ се одлепи на врвот во Лига 1 со денешната гостинска победа кај Нант (0-3) во 9. коло од новата сезона. Без Нејмар, ѕвездениот тим на Томас Тухел го скрши отпорот на противникот во вториот дел и запиша рутински три бода на своето конто.

ПСЖ ги казни грешките на Нант за седма победа по ред во Лига 1 (ВИДЕО)

Sport 1 - 31.10.2020

Францускиот шампион ПСЖ продолжи да гази во Лига 1, откако го запиша седмиот триумф откако денеска беше подобар од Нант со 3-0. Екипата од Париз ги казни противничките грешки, па најпрво во листата на стрелци се запиша Ерера, по што стрелаше и ...

ПСЖ ги искористи грешките на Нант (ВИДЕО)

Екипа - 31.10.2020

Пари Сен Жермен стигна до победа на гостувањето кај Нант од 0-3 во 9. коло од француската Лига 1. Иако ПСЖ во текот на целиот натпревар беше далеку подобар противник, големиот фаворит во 16.

ВИДEO: Фудбалер на Нант го има промашувањето на годината

Sport M - 31.10.2020

Моузес Симон успеа да го промаши невозможното. Погледнете го промашувањето на годината од страна на фудбалерот на ...

Фудбалер на Нант се посрамоти на празен гол (Видео)

Дерби - 31.10.2020

Нант вечерва се соочи со францускиот шампион ПСЖ, а во првото полувреме домаќините пропуштија голема можност да стигнат до предност. Фаворитот се извлече и остана без негатива по одличната акција на Нант, само затоа што Моузес Симон не реализираше ...

Фудбалер на Нант го има промашувањето на годината (ВИДЕО)

Екипа - 31.10.2020

Пари Сен Жермен има водство од 0-2 на гостувањето кај Нант, но големиот фаворит имаше неверојатна среќа во 16. минута од мечот. По една одлична акција напаѓачот на Нант, Моузес Симон успеа да го промаши невозможното.

„Ако сака да напредува Мбапе мора да се пресели во Реал“

TopSport - 31.10.2020

Килијан Мбапе неколку години се поврзува со трансфер во Реал Мадрид. Сепак како тинејџер Мбапе од Монако реши да се пресели во ПСЖ. Монако од неговиот трансфер заработија 180.000.000 евра.

Наскоро крај на сите шпекулации: Барселона повеќе не е опција за Нејмар!

Спортски - 31.10.2020

Изгледа дека конечно ќе завршат најавите за враќање на Нејмар во Барселона. Од кога Нејмар премина од Барса во ПСЖ за 222 милиони евра редовно се појавуваа најави за негово враќање на „Камп Ноу“, но сега од Париз пристигнуваат поинакви вести.

Мбапе веќе го гледаат во Мадрид

Спортклуб - 31.10.2020

Роберт Пирес верува дека Килиан Мбапе може да биде следното засилување за „кралевите“ во летниот трансфер период. Уште од времето во Монако, кога беше продаден во Париз, за Мбапе циркулираа шпекулации дека е посакуван од Реал, а тоа овие две години ...

Нејмар не се враќа во Барселона – побарал нов договор од ПСЖ!

Sport 1 - 31.10.2020

Иако повеќе од една година траеше загата за евентуалното враќање во Барселона, неговото незадоволство и тоа што не е среќен во Париз, на крајнајскапиот светски фудбалер Нејмар ќе си остане во француската престолнина и после 2022 година.

Враќање во Барселона? Нејмар ја донесе конечната одлука

Sport M - 31.10.2020

Во текот на целиот летен период се шпекулираше дека Нејмар сака да се врати во Барселона. Поточно речено каталонскиот клуб сакаше повторно да го види во своите редови. Но, оние „тивки“ преговори веројатно не вродија со плод.

Нејмар донесе конечна одлука што ќе ги израдува Светците

Спортманија - 31.10.2020

Бразилецот е подготвен да го продолжи договорот со ПСЖ што му истекува за две години, а во наредната петолетка би заработил вкупно околу 200 милиони евра Нејмар е повреден и ќе паузира до крајот на ноември, што е лоша вест за Пари Сен Жермен, но ...

„Ако Мбапе сака да напредува тогаш мора да оди во Реал Мадрид“

Спортски - 31.10.2020

Легендарниот француски фудбалер Роберт Пирес даде свое мислење за текот на кариерата на Килијан Мбапе за кого се очекува да биде главна ѕвезда во наредните години во светскиот фудбал. Мбапе го носи дресот на ПСЖ, а Пирес смета дека ако сака напредок ...

Роберт Пирес со совет до Мбапе: Ако сака да напредува мора да си оди од ПСЖ и да направи трансфер во…

Дерби - 31.10.2020

Поранешниот легендарен фудбалер на Арсенал и француски репрезентативец, Роберт Пирес даде свое видување за текот на кариерата на еден од најнадежните млади фудбалери, Килијан Мбапе. Младиот француски офанзивец во моментов е дел од ПСЖ, но Роберт ...

Нејмар и Барселона, Бразилецот донесе конечна одлука

Слободен Печат - 31.10.2020

Сега веќе поранешниот претседател Хосеп Марија Бартомеу никогаш не се обиде да го ангажира Нејмар туку само во јавноста создаваше слика дека работи на трансферот, а како што стојат работите ниту новата управа нема да работи на овој трансфер.

Нејмар од три ипол години во Париз, а една цела година - не играл!

Sport 1 - 31.10.2020

Бразилската суперѕвезда Нејмар, најскапиот светски фудбалер на светот, го чека нова пауза поради повреда поради која ќе ги пропушти следните три меча на ПСЖ, како и мундијалските квалификации за Бразил, па практично тој дури на 22 ноември ќе се ...

Мбапе сака да го напушти ПСЖ

Frontline - 30.10.2020

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе, им порача на управата на клубот дека сака да го смени тимот, пренесува „OK Diario“. Според изворот, 21-годишникот сериозно размислува да се пресели во Реал Мадрид и сака да го напушти клубот од француската ...

Мбапе го извести раководството на ПСЖ за желбата да го напушти клубот

Сител - 31.10.2020

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе, им порача на управата на клубот дека сака да го смени тимот, пренесува „OK Diario“. Според изворот, 21-годишникот сериозно размислува да се пресели во Реал Мадрид и сака клубот да го напушти од Кнежеството.

Мбапе го извести клубот дека сака да си замине

+инфо - 30.10.2020

Според изворот, 21-годишникот сериозно размислува да се пресели во Реал Мадрид и сака да го напушти клубот од француската престолнина. Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе, им порача на управата на клубот дека сака да го смени тимот, пренесува ...