TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведен еден од осомничените за собраниските настани кој се бараше со меѓународна потерница

МРТ - 12.01.2018

Според полициски извори Додевски се криел во внатрешноста на земјава, а наводно бил приведен пред ресторан во Скопје. Полицијата синоќа го привела Младен Додевски, еден од осомничените за насилствата во Собранието на 27-ми април, кој се бараше со ...

Осомничен за крвавиот четврток и со меѓународна потерница, тргнал на прослава во ресторан- детали за апсењето на ...

Телма - 12.01.2018

Извори од полицијата за Телма потврдија дека синоќа е уапсен Младен Додевски, еден од осомничените за собраниските инциденти на 27-ми април, кој досега беше во бегство. 30-годишниот Додевски е уапсен пред ресторан во Скопје.

Уапсен уште еден од групата на Нинџа кој се бараше со потерница

Фокус - 12.01.2018

Уапсен е Младен Додевски, кого МВР го бара со потерница за насилствата во Собранието на 27-ми април. Додевски е еден од петмината по кои беше распишана потерница затоа што не беа достапни на органите на прогонот.

Приведен уште еден осомничен за настаните од 27 април, кој се бараше со потерница

Алсат-М - 12.01.2018

Уште едно лице осомничено за настаните од 27 април во македонското Собрание е приведено, ...

Приведен уште еден од групата на Нинџа - осомничен за „крвавиот четврток“

24 Вести - 12.01.2018

Приведен е Младен Додевски, еден од осомничените за насилствата од 27 април, дознава телевизија 24 од свои извори. Додевски е од групата осомничени, по кои беше распишана потерница. Кривичниот суд бараше притвор за Додевски и уште четворица ...

Уапсен еден од маскираните на 27 април кој се бараше со меѓународна потерница

+инфо - 12.01.2018

Од МВР засега ниту ја потврдуваат ниту ја демантираат оваа информација. Еден од петмината осомничени за 27 април кои се бараат со меѓународна потерница е уапсен, дознаваме од извори во истрагата.

Уапсен еден од петтемина осомничени за упадот во Собранието по кои е распишана потерница

Макфакс - 12.01.2018

Полицијата уапсила еден од петтемина осомничени за упадот во Собранието на 27 април минатата година кои се во бегство. Како што дознаваме, станува збор за Младен Додевски, за кого е распишана и меѓународна потерница.

Тргнал на прослава, полицијата го фати - детали за последното апсење за настаните од Собранието

Press24 - 12.01.2018

Полицијата денеска потврди дека синоќа бил уапсен Младен Додевски, еден од осомничените за собраниските инциденти на 27-ми април, кој досега беше во бегство, јави Телма. Тој беше баран со потерница, а беше уапсен пред ресторан во Скопје, каде тргнал ...

Уапсен уште еден од групата на Нинџа што го нападнаа Собранието на 27 април

Сакам да кажам - 12.01.2018

Уапсен е Младен Додевски, кого МВР го бара со потерница заедно со Александар Василевски -Нинџа, Никола Митревски -Кољо, Дејан Давидовски и Митре Питроповски, потврдија од полицијата. Сите се барани за загрозување на уставниот поредок на Македонија и ...

Приведен еден од осомничените за 27 април кој се бараше со меѓународна потерница

Мета - 12.01.2018

Полицијата синоќа во Скопје го привела Младен Додевски, еден од осомничените за насилствата во Собранието од 27 април, кој се бараше со меѓународна потерница. Од МВР засега нема официјална потврда за приведувањето на Додевски.

Уште еден осомничен за настаните од 27 април кој се бараше со потерница е приведен...

Н.Македонија - 12.01.2018

Уште еден осомничен за настаните од 27 април кој се бараше со потерница е приведен Уште едно лице осомничено за настаните од 27 април во македонското Собрание е приведено, потврија од Јавното обвинителство.

По потерницата, во раце на полицијата паднал уште еден „маскиран“ од крвавиот четврток во Собрание

Фактор - 12.01.2018

Неофицијално е уапсен уште еден осомничен по кој МВР трагаше со потерница. Како што се пишува се работи за Младен Додевски кој беше дел од толпата која на 27 27 април лани упадна во Собрание.

Уапсен еден од маскираните на 27 април кој се бараше со меѓународна потерница

Бриф - 12.01.2018

Еден од петмината осомничени за 27 април кои се бараат со меѓународна потерница е уапсен, дознаваме од извори во истрагата. Станува збор за Младен Додевски, а апсењето било спроведено синоќа, пишува Плусинфо.

Приведен еден од бараните со потерница за настаните во Собранието

Press24 - 12.01.2018

Приведен е Младен Додевски, еден од осомничените за насилствата од 27 април во македонското Собрание, дознава телевизија 24. Додевски е од групата осомничени, по кои беше распишана потерница. За овој случај 28.

Приведен Младен Додевски, еден од осомничените за насилствата во Собранието од 27. април

еМагазин - 12.01.2018

Полицијата синоќа го привела Младен Додевски, еден од осомничените за насилствата во Собранието на 27. април, кој се бараше со меѓународна потерница. Медиумите објавија дека Додевски се криел во внатрешноста на земјава, а наводно бил приведен пред ...

Уапсен Младен Додевски, кој се бараше со потерница за насилствата во Собранието

Либертас - 12.01.2018

Уапсен е Младен Додевски, кого МВР го бара со потерница за насилствата во Собранието на 27-ми април. Додевски е еден од петмината по кои беше распишана потерница затоа што не беа достапни на органите на прогонот.

Приведен уште еден осомничен за насилствата од 27 април

Нова ТВ - 12.01.2018

Приведен е Младен Додевски, еден од осомничените за насилствата од 27 април, објави Телевизија 24 повикувајќи се на свои извори. Додевски е од групата осомничени по кои беше распишана потерница.

Приведен уште еден осомничен за настаните од 27 април баран со потерница

Нетпрес - 12.01.2018

Уште едно лице осомничено за настаните од 27 април во македонското Собрание е приведено. Според обвинителството, станува збор за Младен Додевски, кој е дел од групата од петмина осомничени за кои беше распишана потерница.

Уапсен еден од петтемина осомничени за упадот во Собранието

Вечер - 12.01.2018

Полицијата уапсила еден од петтемина осомничени за упадот во Собранието на 27 април минатата година кои се во бегство. Како што дознаваме, станува збор за Младен Додевски, за кого е распишана и меѓународна потерница.

Тргнал на прослава, полицијата го фати – детали за последното апсење за настаните од Собранието

Република - 12.01.2018

Полицијата денеска потврди дека синоќа бил уапсен Младен Додевски, еден од осомничените за собраниските инциденти на 27-ми април, кој досега беше во бегство, јави Телма. Тој беше баран со потерница, а беше уапсен пред ресторан во Скопје, каде тргнал ...

Уапсен уште еден од групата на Нинџа што го нападнаа Собранието на 27 април

Канал 77 - 12.01.2018

Уапсен е Младен Додевски, кого МВР го бара со потерница заедно со Александар Василевски -Нинџа, Никола Митревски – Кољо, Дејан Давидовски и Митре Питроповски, потврдија од полицијата, пренесува порталот Сакам да кажам.

Приведен уште еден осомничен за насилството во Собрание

Р.С.Европа - 12.01.2018

Уште едно лице осомничено за настаните од 27 април 2017-та во македонското Собрание е приведено, потвридиле за МИА од Јавното обвинителство. Според обвинителството, станува збор за Младен Додевски, кој е дел од групата од петмина осомничени за кои ...

Додевски бил уапсен во Градскиот парк, по кратка бркотница со полицајците

Фокус - 12.01.2018

Младен Додевски , кого МВР го бараше со потерница за насилствата во Собранието на 27-ми април, синоќа бил уапсен во Градскиот парк. Според информации на „Фокус“, полицијата добила дојава дека Додевски е во еден од рестораните во Градски парк.

Уапсен уште еден осомничен за настаните од 27 април

Курир - 12.01.2018

Полицијата уапсила еден од петтемина осомничени за упадот во Собранието на 27 април минатата година кои се во бегство. Приведен е Младен Додевски, еден од осомничените за насилствата од 27 април, дознава телевизија 24 од свои извори.

Го фатиле кога излегувал од прослава во ресторан, уапсен осомничен за насилството во Собрание баран по потерница

МКД - 12.01.2018

Полицијата уапсила еден од петтемина осомничени за упадот во Собранието на 27 април минатата година кои се во бегство, потврдуваат од МВР. Станува збор за Младен Додевски, за кого е распишана и меѓународна потерница.

Уапсен еден од петтемина осомничени за упадот во Собранието по кои е распишана потерница

А1 On - 12.01.2018

Полицијата уапсила еден од петтемина осомничени за упадот во Собранието на 27-ми април минатата година кои се во бегство. Станува збор за Младен Додевски, за кого е распишана и меѓународна потерница.

Приведен Младен Додевски осомничен за учество во насилствата во парламентот

Канал5 - 12.01.2018

Уште едно лице осомничено за настаните од 27 април во македонското собрание е приведено, потврдија од Јавното обвинителство. Според обвинителството, станува збор за Младен Додевски, кој е дел од групата од петмина осомничени за кои беше распишана ...

Додевски бил уапсен во Градскиот парк, по кратка бркотница со полицајците

Либертас - 12.01.2018

Младен Додевски, кого МВР го бараше со потерница за насилствата во Собранието на 27-ми април, синоќа бил уапсен во Градскиот парк. Според информации кои ги пренесе „Фокус“, полицијата добила дојава дека Додевски е во еден од рестораните во Градски ...

Приведен уште еден осомничен за нападите во Собранието

Стандард - 12.01.2018

Приведен е Младен Додевски, еден од осомничените за насилствата од 27 април, пренесе ТВ 24 . Додевски е од групата осомничени, по кои беше распишана потерница. Кривичниот суд бараше притвор за Додевски и уште четворица осомничени, меѓу кои ...

Уапсен еден од маскираните на 27 април кој се бараше со меѓународна потерница

Локално - 12.01.2018

Еден од петмината осомничени за 27 април кои се бараат со меѓународна потерница е уапсен, дознаваме од извори во истрагата. Станува збор за Младен Додевски, а апсењето било спроведено синоќа.

Уапсен еден од петтемина осомничени за упадот во Собранието по кои е распишана потерница

Тера - 12.01.2018

Полицијата уапсила еден од петтемина осомничени за упадот во Собранието на 27 април минатата година кои се во бегство. Како што дознаваме, станува збор за Младен Додевски, за кого е распишана и меѓународна потерница.

Уапсен еден од осомничените за „крвавиот четврток“ баран со потерница

Кајгана - 12.01.2018

Полицијата уапсила еден од петте осомничени лица за упадот во Собранието на 27 април минатата година кои се во бегство. Станува збор за Младен Додевски, за кого е распишана и меѓународна потерница.

Уапсено е лицето по кое беше распишана потерница за упадот во Собранието!

Таратур - 12.01.2018

Полицијата го уапсила Младен Додевски за кого беше распишана потерница, а тој е еден од петмината осомничени за упадот во Собранието или „крвавиот четврток“. Останатите четвроица се се уште во бегство.

Уапсен еден од петтемина осомничени за упадот во Собранието по кои е распишана потерница

Точка - 12.01.2018

Полицијата уапсила еден од петтемина осомничени за упадот во Собранието на 27 април минатата година кои се во бегство. Како што дознаваме, станува збор за Младен Додевски, за кого е распишана и меѓународна потерница.

Уапсен еден од петтемина осомничени за упадот во Собранието по кои е распишана потерница

Сител - 12.01.2018

Полицијата уапсила еден од петтемина осомничени за упадот во Собранието на 27-ми април минатата година кои се во бегство. Станува збор за Младен Додевски, за кого е распишана и меѓународна потерница.

Уапсен еден од петтемина осомничени за упадот во Собранието по кои е распишана потерница

ТВ21 - 12.01.2018

Полицијата уапсила еден од петтемина осомничени за упадот во Собранието на 27-ми април минатата година кои се во бегство. Станува збор за Младен Додевски, за кого е распишана и меѓународна потерница.

Уапсен еден од петтемина осомничени за упадот во Собранието по кои е распишана потерница

Поглед - 12.01.2018

Полицијата уапсила еден од петтемина осомничени за упадот во Собранието на 27-ми април минатата година кои се во бегство. Станува збор за Младен Додевски, за кого е распишана и меѓународна потерница.