TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нант и Лазаров ја продолжија победничката серија во Франција

Дерби - 09.10.2019

Ракометарите на Нант го победија Кретеј на гостински терен со 34:27 и продолжуваат со позитивни резултати во домашното првенство, во кое досега имаат пораз само од лидерот ПСЖ. Кире Лазаров и неговите соиграчи вечерва повторно го решаваа победникот ...

Лазаров стрелаше трипати, но додаде и пет асистенции во новиот триумф на Нант

Gol.mk - 09.10.2019

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров и неговиот Нант слават уште една победа во францускиот шампионат, затоа што на гостински терен кај Кретеј дојдоа до бодови со сигурен триумф (27-34).

Лазаров и Нант не видоа мака против Кретеј

24 Ракомет - 09.10.2019

Тимот на Нант по поразот од ПСЖ, забележи три победи во францускиот шампионат, а сега ја продолжи серијата, откако славеше на гостински терен кај Кретеј со 27-34. Кире Лазаров и неговите соиграчи немаа поголеми проблеми со домашниот состав.

Лазаров го водеше Нант во убедлив триумф над Кретеј

SportMedia - 09.10.2019

Петтиот триумф во најсилната француска лига сезонава Кирил Лазаров и Нант го запишаа на гостувањето кај Кретеј каде славеа вечерва со 27:34 (14:15). Лазаров го предводеше Нант со три погодоци од пет обиди, но и пет асистенции.