TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прв фудбалер исклучен од ЕП поради корона

Спортклуб - 11.06.2021

Рускиот фудбалски репрезентативец Андреј Мостовој е првиот играч што е отстранет од тим на Европското првенство поради вирусот корона. Според Фудбалскиот сојуз на Русија, Мостовој бил позитивен на вирусот корона, а неговото место во тимот ќе го ...

Руски фудбалер е првиот кој ќе го пропушти ЕП поради коронавирус

Gol.mk - 11.06.2021

Андреј Мостовој нема да биде дел од репрезентацијата на Русија на Европското првенство, кое започнува денес. Руската фудбалска федерација одлучи да го отстрани од тимот поради позитивен тест на коронавирус.

Коронавирусот повторно прави проблеми – еден позитивен во Русија

Екипа - 11.06.2021

Европското првенство кое беше одложено за една година поради пандемијата на коронавирус започнува денеска, но вирусот повторно прави проблеми, а овој пат во центарот е руската репрезентација.

На еден ден пред натпревар остана без ЕУРО, бидејќи имал - Ковид-19!

Sport 1 - 11.06.2021

Руската фудбалска репрезентација се соочи со хендикеп на еден ден до почетокот на своите натпревари на ЕУРО 2020. Крилниот напаѓач Андреј Мостовој е отстранет од тимот, затоа што бил позитивен на Ковид-19.

Коронавирус во руската репрезентација на ден пред мечот со Белгија

Дриблинг - 11.06.2021

Проблеми во руската репрезентација на само ден пред првиот меч на ЕУРО 2020 против Белгија. Андреј Мостовој, играчот на Зенит од Санкт Петерсбург е позитивен на Ковид 19 и во репрезентацијата ќе го замени Ронан Јевгениј.