TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чулев тврди дека вработувањето во Агенција за разузнавање е по пропис

Слободен Печат - 22.05.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вели дека лицето А.С. има право да биде вработено во МВР, откако Либертас објави дека истото лице го барале од Интерпол и од Федералното биро за истраги на САД ФБИ.

Чулев не разбрал дека Мицкоски и Николовски треба да се прислушувани, ќе го барал Маленко

Frontline - 22.05.2020

пишува: РИБАРО Денес Мицкоски од ВМРО-ДПМНЕ, а пред некој ден и потпретседателот му Александар Николовски, се пожалија дека биле следени ем прислушувани. Македонската јавност остана збунета на овие тврдења, дотолку повеќе зашто Министерот Чулев ...

Скари И гитари

Сакам да кажам - 22.05.2020

1 „Нема никој посилен од државата, ни функционер, ни верски лидер, ни институција“, изјави премиерот Оливер Спасовски на прашање дали има притисок врз Владата околу полицискиот час за празниците Рамазан бајрам и Свети Кирил и Методиј заради заштита ...

Наќе Чулев сака да вработи во МВР лице за кое ФБИ водело истрага за хакерски напад, а Интерпол го барал со потерница?!

Либертас - 22.05.2020

Техничкиот министер Наќе Чулев сака во МВР да вработи лице по кое своевремено истрага водело американското ФБИ и македонската полиција, велат извори од МВР за Либертас. Се работи за Ангел С.

Спасовски го обвини Чулев дека ја повикува полицијата да не работи И да постапува спротивно на владините мерки за ...

Сакам да кажам - 22.05.2020

Премиерот Оливер Спасовски денеска на прием на донација на респираторите во Министерството за здравство не ги нападна полицијците кои сè поретко ги има да ги контролираат и казнуваат граѓаните кои не ги почитуваат мерките за забрана на собирање и ...

Сто и три полицајци во изолација, 14 од нив позитивни на ковид-19

Канал5 - 22.05.2020

Вкупно 14 полицајци до сега се заразени со коронавирусот, а на 103 им се издадени решенија и се ставени во самоизолација. Седуммина од заразените се дел од оние кои од 8-ми до 14-мај престојуале во одморалиштето на МВР во Охрид, кое во моментов е ...

Барањето на Чулев за бонуси за полицајците за Спасовски е „гол популизам“

360 степени - 22.05.2020

Предлогот на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за парична награда на полицајците од 15 000 денари, техничкиот премиер Оливер Спасовски го смета за популизам. На денешната прес-конференција тој го повтори ставот на министерката за финансии ...

Крои ли власта „свилен гајтан“ на Наќе Чулев

Алфа - 22.05.2020

Продолжен полициски час, политичка или здравстена одлука. Владата тактизираше до самиот крај, колку време ќе трае полицискиот час за продолжениот викенд. Како владеачката СДСМ да сака да го матира министерот за внатрешни работи Наке Чулев, ...

Полицијата ќе ги заострува контролите и санкциите за неносење заштитна опрема

Сител - 22.05.2020

Полицијата ќе ги интензивира контролите поврзани со носењето на заштита опрема од страна на граѓаните. Ова денеска од струмица го најави министерот за внатрешни работи Наќе Чулев. Контролите пред се ќе однесуваат на носењето на заштитните маски кои ...

Чулев: Униформираната полиција го даде својот придонес во намалување на последиците од пандемијата

Слободен Печат - 22.05.2020

Воедно, министерот Чулев се заблагодари и на професионалните возачи за исклучителниот ангажман во надминување на оваа состојба. Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска оствари работна посета на Граничниот премин „Богородица“, Полициската ...

Спасовски за предлогот на Чулев за награда од 15.000 денари за вработените во МВР: Гол популизам!

Фокус - 22.05.2020

Барањето на министерот за внатрешни работи, Наќе Ќулев, за награда на полицајците од 15.000 денари, премиерот Оливер Спасовски го оцени како гол популизам. -Неговото барање е гол популизам кој не може да се поврзе со наградите за вработените во ...

Чулев: Со олабавување на мерките против Ковид-19 очекуваме зголемен број на илегални мигранти

Курир - 22.05.2020

Безбедносната состојба на територијата што ја покрива СВР-Струмица е поволна, истакна техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев по посетата на граничниот премин Богородица, ОВР Гевгелија и на СВР-Струмица.

МВР не би сакало да врши притисок врз верските заедници

Република - 22.05.2020

На жалбите од верници од ИВЗ дека полициски службеници ги замолувале да немаат молитви за празникот Рамазан Бајрам, министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев со став дека Координативното тело при МВР донело одлука припадниците на МВР превентивно да ...

Чулев нема сознанија дека е следен и прислушуван врвот на ВМРО ДПМНЕ

ММС - 22.05.2020

Тврдењето на потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николовски, дека е прислушувано и следено раководството на опозициската партија, министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, не можеше да го потврди.

Чулев:Нема пријава дека е следено и прислушкувано раководството на ВМРО – ДПМНЕ, за контролата во магацинот на ...

Опсервер - 22.05.2020

Струмица, 22 мај 2020 () – Досега до МВР нема пријава дека е следено и прислушкувано раководството на ВМРО – ДПМНЕ. Доколку дојде, ние согласно оперативните процедури ќе постапиме и ќе го информираме Јавното обвинителство, рече техничкиот министер ...

Спасовски: Гол полулизам е барањето на Чулев за 15 илјади денари награда за полицијата

CivilMedia - 22.05.2020

За премиерот Оливер Спасовски барањето на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за 15 илјади денари награда за припадниците на МВР е гол популизам, што никако не може да се поврзе со наградите за здравство.

Контрадикторност до крај, бегаат од избори заради здравјето на граѓаните, а Чулев се буни за полициски час! – коментар ...

Граѓански збор - 22.05.2020

“Јас припаѓам на партијата ВМРО уште од основањето, ама некои работи се контрадикторни. Не може да бегаме од избори заради здравјето на граѓаните, а ваму Чулев да се буни за полициски час во сабота, недела и понеделник. Тоа не ми е јасно.

Министерот Чулев во посета на ГП Богородица

Опсервер - 22.05.2020

Скопје, 22 мај 2020 () – Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска беше во работна посета на граничниот премин „Богородица“ каде се сретна со раководството и ги посети полициските службеници кои изминатиот период, како што напиша на неговиот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта не се справи со коронавирусот. Експлозија од нови случаи само за еден ден нови 40 заразени

Канал5 - 21.05.2020

Факти на денот: 1.Власта не се справи со коронавирусот. Експлозија од нови случаи само за еден ден нови 40 заразени. 2.Заев и Спасовски го одбија предлогот на Наќе Чулев за парична награда на полицајците.

Манчевски на 24 ТВ: Предолго трае политиката на неказнување на Чулев, факт е дека досега не е санкциониран никој за ...

Граѓански збор - 21.05.2020

Дамјан Манчевски, министерот за администрација и информатичко општество во техничката влада и потпретседател на СДСМ, во денешното издание на “Отворено студио” на 24 телевизија, со свој став во однос на ризикот кој го носи нереагирањето на ...

Манчевски на ТВ 24: Чулев на ниту една седница на Влада на која се дебатираше за ребалансот на буџетот не спомна ...

Граѓански збор - 21.05.2020

Во денешното издание на “Отворено студио” на 24 телевизија, министерот за администрација и информатичко општество во техничката влада и потпретседател на СДСМ, Дамјан Манчевски, со свој став во однос на ребалансот на буџетот и кратењата од сите ...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта не се справи со коронавирусот, само за еден ден нови 40 заразени

24Инфо - 21.05.2020

Факти на денот: 1.Власта не се справи со коронавирусот. Експлозија од нови случаи само за еден ден нови 40 заразени. 2.Заев и Спасовски го одбија предлогот на Наќе Чулев за парична награда на полицајците.

Власта не се справи со коронавирусот. Експлозија од нови случаи само за еден ден нови 40 заразени

Опсервер - 21.05.2020

Факти на денот: 1.Власта не се справи со коронавирусот. Експлозија од нови случаи само за еден ден нови 40 заразени. 2.Заев и Спасовски го одбија предлогот на Наќе Чулев за парична награда на полицајците.

ВМРО-ДПМНЕ: Факти на денот - Власта го одби предлогот за награда на полицајците, експлозија на нови заразени со корона

MakPress - 22.05.2020

Факти на денот: 1.Власта не се справи со коронавирусот. Експлозија од нови случаи само за еден ден нови 40 заразени. 2.Заев и Спасовски го одбија предлогот на Наќе Чулев за парична награда на полицајците.

Чулев ги посети полицајците на граничниот премин Богородица

МКД - 22.05.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска бил на граничниот премин Богородица на средба со раководството и полицајците. „Денес бев на граничниот премин Богородица каде се сретнав со раководството и ги посетив полициските службеници кои ...

(ФОТО) Чулев во посета на полициските службеници на граничниот премин Богородица

Скопје1 - 22.05.2020

Министерот Чулев денес ги посети полициските службеници на граничниот премин Богородица. Во објавата на ФБ Министерот напиша: ❗ Пандемијата од Корона вирусот значително го смени текот по кој функционираше општеството и нашите животи.

Чулев на Богородица им се заблагодари на полицајците и на камионџиите за посветеноста за надминување на кризата

24Инфо - 22.05.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска ги посети полициските службеници на граничниот премин „Богородица“ да им се заблагоди за ангажманот и посветеноста за сите вработени, но и на професионалните возачи за исклучителниот ангажман во ...

Министерот Чулев во посета на ГП „Богородица“

Сител - 22.05.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска беше во работна посета на граничниот премин „Богородица“ каде се сретна со раководството и ги посети полициските службеници кои изминатиот период, како што напиша на неговиот ФБ профил, неуморно и ...

Министерот Чулев во посета на ГП Богородица

Press24 - 22.05.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска беше во работна посета на граничниот премин „Богородица“ каде се сретна со раководството и ги посети полициските службеници кои изминатиот период, како што напиша на неговиот ФБ профил, неуморно и ...

Министерот Чулев во посета на ГП Богородица

А1 On - 22.05.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска беше во работна посета на граничниот премин „Богородица“ каде се сретна со раководството и ги посети полициските службеници кои изминатиот период, како што напиша на неговиот ФБ профил, неуморно и ...

Чулев во посета на ГП „Богородица“: Со својот труд и посветеност униформираната полиција го даде својот придонес ...

Република - 22.05.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска беше во работна посета на граничниот премин „Богородица“ каде се сретна со раководството и ги посети полициските службеници кои изминатиот период, како што напиша на неговиот ФБ профил, неуморно и ...

Министерот Чулев во посета на ГП Богородица

Вечер - 22.05.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска беше во работна посета на граничниот премин „Богородица“ каде се сретна со раководството и ги посети полициските службеници кои изминатиот период, како што напиша на неговиот ФБ профил, неуморно и ...

Министерот Чулев во посета на ГП Богородица, се заблагодари за посветеноста на сите вработени во МВР

Курир - 22.05.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска беше во работна посета на граничниот премин „Богородица“ каде се сретна со раководството и ги посети полициските службеници кои изминатиот период, како што напиша на неговиот ФБ профил, неуморно и ...

Министерот Чулев во посета на ГП Богородица

Канал5 - 22.05.2020

Со својот труд, ангажман и посветеност тука и на сите други премини униформираната полиција го даде својот придонес пандемијата да нема влијание врз реалниот живот, вели министерот Чулев. Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска беше во ...

ЧУЛЕВ НА ГП БОГОРОДИЦА: И во пандемија транспортот непречено функционира

Денешен - 22.05.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска беше во работна посета на граничниот премин „Богородица“ каде се сретна со раководството и ги посети полициските службеници кои изминатиот период, како што напиша на неговиот ФБ профил, неуморно и ...

Чулев: Полицајците на граничните премини дадоа сѐ од себе за да нема застој на камионскиот транспорт

Макфакс - 22.05.2020

Министерот за внатрешини работи во знак на благодарност поради тоа што економијата и транспортот продолжија да функционираат без поголеми отстапувања и за време на пандемијата, денеска го посети граничниот премин „Богородица“ каде се сретна со ...

Чулев во посета на ГП Богодорица: Благодарност до сите униформирани и цивилна лица во МВР за нивната пожртвуваност

MakPress - 22.05.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска беше во работна посета на граничниот премин „Богородица“ каде се сретна со раководството и ги посети полициските службеници кои изминатиот период, како што напиша на неговиот ФБ профил, неуморно и ...

Чулев: Полицајците на граничните премини дадоа сѐ од себе за да нема застој на камионскиот транспорт

Н.Македонија - 22.05.2020

Министерот за внатрешини работи во знак на благодарност поради тоа што економијата и транспортот продолжија да функционираат без поголеми отстапувања и за време на пандемијата, денеска го посети граничниот премин „Богородица“ каде се сретна со ...

Министерот Чулев во посета на ГП Богородица

Скопје инфо - 22.05.2020

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска беше во работна посета на граничниот премин „Богородица“ каде се сретна со раководството и ги посети полициските службеници кои изминатиот период, како што напиша на неговиот ФБ профил, неуморно и ...

Чулев: Полицајците на граничните премини дадоа сѐ од себе за да нема застој на камионскиот транспорт

Точка - 22.05.2020

Министерот за внатрешини работи во знак на благодарност поради тоа што економијата и транспортот продолжија да функционираат без поголеми отстапувања и за време на пандемијата, денеска го посети граничниот премин Богородица, каде што се сретна со ...

Чулев: Полицајците на граничните премини дадоа сѐ од себе за да нема застој на камионскиот транспорт

MTM - 22.05.2020

Министерот за внатрешини работи во знак на благодарност поради тоа што економијата и транспортот продолжија да функционираат без поголеми отстапувања и за време на пандемијата, денеска го посети граничниот премин Богородица, каде што се сретна со ...

Чулев: Полицајците на граничните премини дадоа сѐ од себе за да нема застој на камионскиот транспорт

Скопје инфо - 22.05.2020

Министерот за внатрешини работи во знак на благодарност поради тоа што економијата и транспортот продолжија да функционираат без поголеми отстапувања и за време на пандемијата, денеска го посети граничниот премин Богородица, каде што се сретна со ...

Спасовски: Барањето на Чулев за награди на полицајците е гол популизам

Независен - 22.05.2020

Барањето на министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, за награда на полицајците од 15.000 денари, премиерот Оливер Спасовски го оцени како гол популизам. -Неговото барање е гол популизам кој не може да се поврзе со наградите за вработените во ...

Спасовски: Барањето на Чулев е гол популизам кој не може да се поврзе со наградите за вработените во здравство

Локално - 22.05.2020

На новинарското прашање во врска со предложената парична награда за полицијата од страна на министерот Наќе Чулев, премиерот, Оливер Спасовски рече дека неговото барањето е гол популизам. -Неговото барање е гол популизам кој не може да се поврзе со ...

За Спасовски гол полулизам е барањето на Чулев за 15 илјади денари награда за полицијата

24Инфо - 22.05.2020

За премиерот Оливер Спасовски барањето на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за 15 илјади денари награда за припадниците на МВР е гол популизам, што никако не може да се поврзе со наградите за здравство.

За Спасовски гол полулизам е барањето на Чулев за 15 илјади денари награда за полицијата

Канал5 - 22.05.2020

За премиерот Оливер Спасовски барањето на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за 15 илјади денари награда за припадниците на МВР е гол популизам, што никако не може да се поврзе со наградите за здравство.

За Спасовски гол популизам е барањето на Чулев за 15.000 денари награда за полицијата

Слободен Печат - 22.05.2020

Во однос на заразените припадници на полицијата со Ковид 19, премиерот Спасовски потенцира дека сериозност мора да има секаде, а сериозност во работењето значи и заштита на вработените. За премиерот Оливер Спасовски барањето на министерот за ...

Чулев: Со олабавување на мерките против Ковид-19 очекуваме зголемен број на илегални мигранти

Опсервер - 22.05.2020

Струмица, 22 мај 2020 () – Безбедносната состојба на територијата што ја покрива СВР-Струмица е поволна, истакна техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев по посетата на граничниот премин Богородица, ОВР Гевгелија и на СВР-Струмица.

За Спасовски гол полулизам е барањето на Чулев за 15 илјади денари награда за полицијата

Опсервер - 22.05.2020

Скопје, 22 мај 2020 () – За премиерот Оливер Спасовски барањето на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за 15 илјади денари награда за припадниците на МВР е гол популизам, што никако не може да се поврзе со наградите за здравство.

Чулев: Со олабавување на мерките против Ковид-19 очекуваме зголемен број на илегални мигранти

Слободен Печат - 22.05.2020

Ќе бидат засилени и централните контроли на секторите за внатрешни работи со цел интензивирање на полициските контроли во насока на носење на заштитна лична опрема, рече Чулев. Безбедносната состојба на територијата што ја покрива СВР-Струмица е ...