TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Братство-единство во Кина: Во дрес на Хрватска со сето срце навиваше за – Србија! (ФОТО)

Sport 1 - 12.09.2019

Во групата навивачи на Србија на денешниот натпревар против САД, кој заврши со победа на селекцијата на нашиот северен сосед, помалку невообичаено можеше да се види и човек облечен во дрес на Хрватска, кој постојано скокаше и се радуваше на секој ...

Хрват во „коцкаст“ дрес навиваше за Србија во Кина (фото)

TopSport - 12.09.2019

Мечот меѓу Србија и САД на Мундобаскетот во Кина одлучуваше за пласман од 5 до 8 позиција (Србите славеа победа со 94-89), но пред арената и на трибините вниманието го привлече навивач облечен во дрес на Хрватска.

Хрват во „коцкест“ дрес навиваше за Србија во Кина (фото)

Макфакс - 12.09.2019

Мечот меѓу Србија и САД на мундобаскетот во Кина одлучуваше за пласман од 5. до 8. позиција (Србите славеа победа со 94-89), но пред арената и на трибините вниманието го привлече навивач облечен во дрес на Хрватска.