TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија има пад од две места на новата ФИФА ранг листа

24Фудбал - 23.06.2022

Македонската фудбалска репрезентација е на 64. место на најновата ФИФА ранг листа, што е пад од две позиции во однос на претходниот месец. Овој месец Македонија одигра четири натпревари во Лигата на нации, двапати го победивме Гибралтар, загубивме ...

Очекувано – Македонија падна за две места и е 64-та фудбалска сила на светот, Бразил е прв на ФИФА-листата(Фото)

Спортманија - 23.06.2022

Македонија падна за две позиции и сега е на 64-то место на новата ранг-листа на ФИФА што е објавена денеска. Бевме на 62-рото место на претходното рангирање во март, а падот е најмногу поради поразот од Грузија во Лигата на нациите и ремито со ...

Македонија со пад на ФИФА листата од две места

SportMedia - 23.06.2022

Со оглед на половичниот успех на четирите мечеви од јунскиот циклус од Лигата на Нациите во кој Македонија играше против Бугарија, Грузија и Гибралтар, следува пад на најновата ФИФА листа од две места. Досегашното 62.

Пад на Македонија на ранг листата на ФИФА

Оff.net - 23.06.2022

Македонската фудбалска репрезентација падна две места на најновото рангирање на ФИФА објавено ...

ФИФА ранг листа: Симболичен пад на Македонија од две позиции по дуелите во Лигата на нации

Фактор - 23.06.2022

Македонската фудбалска репрезентација, на најновата ранг листа на ФИФА, има пад од симболични две позиции по јунските мечеви во Лигата на нации. Македонија сега се наоѓа на 64.позиција, по двете победи против Гибралтар, нерешениот меч со Бугарија и ...

Македонија забележа пад на новата ФИФА ранг листа

Gol.mk - 23.06.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија одигра четири натпревари во рамките на Лигата на нациите. Јунскиот циклус не беше максимално успешен, бидејќи „рисовите“ запишаа две победи над Гибралтар, реми со Бугарија и тежок порад од Грузија.

Македонија со пад на ФИФА ранг-листата

Екипа - 23.06.2022

Македонската фудбалска репрезентација доживеа пад од две места на најновата ФИФА ранг-листа и сега се наоѓа на 64. место. „Црвено-жолтите“ одиграа четири натпревари во јуни во Лигата на нации во кои запишаа две победи (Гибралтар) и по едно реми ...

Македонија падна две позиции на ранкингот на ФИФА

МакФудбал - 23.06.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија забележа пад од две места на најновиот ранкинг на ФИФА и сега се наоѓа на 64.позиција. Нашиуот национален тим забележа две победи, но против аутсајдерот Гибралтар, а ремизираше против Бугарија и доживеа пораз ...

Македонија падна две места на ФИФА ранг-листата

Sport 1 - 23.06.2022

Македонската фудбалска репрезентација се најде на 64.место на најновата ФИФА ранг-листа, што излезе денеска. Тоа е пад од две позиции од претходното рангирање. Нашиот национален тим овој месец одигра четири натпревари во рамки на Лигата на нации на ...

Македонија падна за две позиции на ФИФА ранг листата

Слободен Печат - 23.06.2022

Во најновата ФИФА ранг листа Македонија бележи пад од две места и моментно се наоѓа на 64 позиција со 1375,2 поени. Пред јунските настапи во Лигата на нации, на 31 март 2022 година бевме рангирани на 62 место.

Македонија падна две позиции во рангирањето на ФИФА

TopSport - 23.06.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија има пад од две позиции на најновото рангирање на ФИФА и сега се наоѓа на 64.место. Нашата селекција забележа две победи, но против аутсајдерот Гибралтар, а ремизираше против Бугарија и доживеа пораз дома од ...

Македонија падна на ФИФА листата

Sport M - 23.06.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија назадуваше две позиции на најновата ранг листа на ФИФА. Сега, нашиот најдобар фудбалски состав се наоѓа на 64-то место. Од нашите ривали во Лигата на нации Грузија е 82.место, Бугарија е 74-та, додека ...

Македонија падна две позиции во рангирањето на ФИФА

Макфакс - 23.06.2022

Фудбалската репрезентација на Македонија има пад од две позиции на најновото рангирање на ФИФА и сега се наоѓа на 64.место. Нашата селекција забележа две победи, но против аутсајдерот Гибралтар, а ремизираше против Бугарија и доживеа пораз дома од ...

Македонија има пад од две места на новата ФИФА ранг листа

МКД - 23.06.2022

Македонската фудбалска репрезентација е на 64. место на најновата ФИФА ранг листа, што е пад од две позиции во однос на претходниот месец. Овој месец Македонија одигра четири натпревари во Лигата на нации, двапати го победивме Гибралтар, загубивме ...