TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Колку подолго живеат песните – ќе живее и Аки: Тапанарот објаснил зошто „Парни ваљак“ ја продолжува кариерата

Екран - 23.03.2023

„Парни ваљак“ денеска и официјално ја продолжи кариерата и ја претстави новата песна „Моја глава, мои правила“. Тоа е првата песна на бендот што не ја отпеа Аки Рахимовски, а неговото место го зазеде Игор Дрвенкар.

ВИДЕО | Слушнете ја првата песна на „Парни ваљак“ со новиот пејач Игор

Слободен Печат - 23.03.2023

По неколкумесечни шпекулации и исчекување, легендарниот бенд „Парни ваљак“ ја претставува новата авторска песна и порачува: „Продолжуваме понатаму“. „Моја глава, мои правила“ е нивниот нов сингл, со кој како пејач во бендот дебитира музичарот Игор ...

„Парни ваљак“ објавија песна со нов пејач: „ Духот на Аки секогаш ќе биде присутен во нас, но продолжуваме понатаму“

Точка - 23.03.2023

Бендот „Парни ваљак“ денеска на својот канал на Јутјуб објави нова песна наречена „Moja glava, moja pravila“. Ова е воедно и прва песна по смртта на фронтменот Аки Рахимовски, а ја снимија со младиот пејач Игор Дрвенкар, кој извесно време се ...

„Моја глава, моја правила“- „Парни ваљак“ ја објави првата песна со новиот пејач Игор Дрвенкар (видео)

Независен - 23.03.2023

Денес и во македонскиот радиски етер, како и долж целиот регион, беше емитуван новиот сингл на загребскиот легендарен состав Парни ваљак – Моја глава, моја правила. Во Македонија, синглот ексклузивно го емитуваа: Македонско радио, прва програма, ...

„Парни ваљак“ ја објави првата песна со новиот пејач Игор Дрвенкар (видео)

Сакам да кажам - 23.03.2023

„Парни ваљак“ го претстави својот нов пејач, повеќе од една година по смртта на легендарниот Аки Рахимовски. Хрватската рок група денеска ја објави својата нова песна „Моја глава, мои правила“, на која како нов вокал дебитира Игор Дрвенкар.

(Видео) Слушнете ја новата песна на Парни Ваљак: „Духот на Аки секогаш ќе биде присутен во нас“

Еспресо - 23.03.2023

„Ги надминавме дилемите, продолжуваме понатаму, бидејќи без свирење немаме цел. Духот на Аки секогаш ќе биде присутен во нас, а во Игор препознавме одличен човек со кој тргнуваме во нова авантура“, велат членовите на бендот.

Нов сингл на „Парни ваљак“ – „Моја глава, мои правила“

Опсервер - 23.03.2023

„Моја глава, мои правила“ е новиот сингл на „Парни ваљак“ ,што го отпеа музичарот Игор Дрвенкар. Како што информираат од „Кроација рекордс“, ова е прв сингл на „Парни ваљак“, снимен без вокалот на Аки Рахимовски, кој лани ненадејно почина.

Кое е момчето со рапав глас што ќе го наследи Аки во Парни ваљак: Талентиран за повеќе уметности

Еспресо - 23.03.2023

Омилената група на целиот регион, „Парни ваљак“, официјално објави кој ќе го замени покојниот пејач со препознатлив рапав глас, Аки Рахимовски. Во најавата за промоцијата на нивната нова песна, од групата потврдија дека ќе настапуваат со пејачот ...

ФОТО | „Парни ваљак“ откри кој е наследникот на Аки Рахимовски

Слободен Печат - 23.03.2023

Ненадејната смрт на пејачот Аки Рахимовски , кој беше најпознат по ангажманот во рок групата „Парни ваљак“ , ги растажи неговите многубројни обожаватели ширум регионот. Неговиот моќен глас уште долго ќе одекнува во нашите сеќавања, но се чини дека ...

„ПАРНИ ВАЉАК“ ОФИЦИЈАЛНО ГО ПРЕТСТАВИ НОВИОТ ПЕЈАЧ Еве кој ќе го замени легендарниот Аки Рахимовски (ФОТО)

+инфо - 23.03.2023

И претходно се шпекулираше дека Игор Дрвенкар ќе биде новиот фронтмен на бендот, но бендот дури денеска ги потврдија гласините. Легендарната група „Парни ваљак“ официјално откри кој ќе го замени Аки Рахимовски.

„Парни ваљак“ откри кој ќе го замени Аки Рахимовски

Курир - 23.03.2023

Иако долго се „шушкаше“ кој би можел да биде новиот фронтмен на бендот, „Парни ваљак“ официјално ја објави информацијата за музичарот кој ќе го замени легендарниот Аки Рахимовски. „Мојата глава, моите правила подвиг. Игор Дрвенкар, четврток, 23.3.

(Фото) „Парни Ваљак“ објави кој ќе го замени легендарниот Аки

Еспресо - 23.03.2023

Групата „Парни ваљак“ официјално објави кој ќе го замени Аки Рахимовски. Во најавата за промоцијата на нивната нова песна, од групата потврдија дека ќе настапуваат со пејачот Игор Дрвенкар.

Музички времеплов: Топ 3 песни од „Парни ваљак“ со најмногу прегледи на Јутјуб

Хаштаг - 23.03.2023

Познатиот бенд „Парни вањак“ официјално објави кој ќе го замени легендарниот Аки Ракимовски... По смртта на фронтменот на познатиот бенд „Парни ваљак“, Аки Ракимовски, долго се шпекулираше кој ќе го замени легендарниот пејач, а сега бендот конечно ...

Аки Рахимовски доби замена: Ова е новиот пејач на Парни ваљак (ФОТО)

Локално - 23.03.2023

Легендарниот пејач на групата Парни ваљак, Аки Рахимовски, почина во јануари минатата година. Една година по смртта на Аки Рахимовски, овој популарен бенд излезе со соопштение во кое откри дека нов пејач на Парни ваљак ќе биде Игор Дрвенкар.

„Парни ваљак“ го промовира новиот пејач што ќе го замени Аки Рахимовски

Вечер Прес - 22.03.2023

Од групата „Парни ваљак“ официјално открија кој ќе го замени Аки Рахимовски. Во најавата за утрешната промоција на нивната нова песна, од групата потврдија дека отсега ќе настапуваат со пејачот Игор Дрвенкар.

„Парни ваљак“ официјално го претстави пејачот, кој ќе го замени Аки Рахимовски

Канал5 - 22.03.2023

„Парни ваљак“ официјално откри кој ќе го замени Аки Рахимовски. "Моја глава, мои правила, подвиг. Игор Дрвенкар, четврток, 23.03. во 12:00 часот. Премиера на нашата нова песна на радио станиците низ регионот и видео на нашиот канал на YouTube", ...

Игор Дрвенкар е новиот пејач на „Парни ваљак“

Репортер - 23.03.2023

Хрватската рок група „Парни ваљак“ има нов пејач. Групата на официјалната фејсбук страница објавија дека Игор Дрвенкар ќе биде новиот пејач во групата, по смртта на фронтменот на групата Аки Ракимовски. “Моја глава, мои правила, со Игор Дрвенкар.

„Парни Ваљак“ го пронајде наследникот на Аки Ракимовски

Фокус - 23.03.2023

Бендот „Парни ваљак“ официјално ја објави информацијата за музичарот кој ќе го замени легендарниот Аки Рахимовски. „Игор Дрвенкар, четврток, 23.3. во 12:00 часот. Премиера на нашата нова песна на радио станиците низ регионот и видео на нашиот канал ...

„Парни ваљак“ ја откри замената на Аки Рахимовски

Нетпрес - 23.03.2023

Иако долго се „шушкаше“ кој би можел да биде новиот фронтмен на бендот, „Парни ваљак“ официјално ја објави информацијата за музичарот кој ќе го замени легендарниот Аки Рахимовски. „Мојата глава, моите правила подвиг. Игор Дрвенкар, четврток, 23.3.

„Парни ваљак“ му најде замена на Аки Рахимовски

Република - 25.03.2023

Легендарниот пејач на групата Парни ваљак, Аки Рахимовски, почина во јануари минатата година. Една година по смртта на Аки Рахимовски, овој популарен бенд излезе со соопштение во кое откри дека нов пејач на Парни ваљак ќе биде Игор Дрвенкар.

„Парни ваљак“ конечно доби нов пејач: Еве кој ќе го замени легендарниот Аки Рахимовски (ФОТО)

Вистина.мк - 23.03.2023

Иако долго се „шушкаше“ кој би можел да биде новиот фронтмен на бендот, „Парни ваљак“ официјално ја објави информацијата за музичарот кој ќе го замени легендарниот Аки Рахимовски. „Мојата глава, моите правила подвиг. Игор Дрвенкар, четврток, 23.3.

Нов сингл на „Парни ваљак“ - „Моја глава, мои правила“

MakPress - 23.03.2023

„Моја глава, мои правила“ е новиот сингл на „Парни ваљак“ ,што го отпеа музичарот Игор Дрвенкар. Како што информираат од „Кроација рекордс“, ова е прв сингл на „Парни ваљак“, снимен без вокалот на Аки Рахимовски, кој лани ненадејно почина.

„Парни ваљак“ ја објави првата песна со новиот пејач: Продолжуваме понатаму (ВИДЕО)

Канал5 - 23.03.2023

По неколкумесечни шпекулации и исчекување, Парни ваљак претставува нова авторска песна и порачува: „Продолжуваме понатаму“. „Моја глава, мои правила“ е нивниот нов сингл, отпеан од музичарот Игор Дрвенкар.

Нов сингл на „Парни ваљак“ – „Моја глава, мои правила“

Во Центар - 23.03.2023

– „Моја глава, мои правила“ е новиот сингл на „Парни ваљак“ ,што го отпеа музичарот Игор Дрвенкар. Како што информираат од „Кроација рекордс“, ова е прв сингл на „Парни ваљак“, снимен без вокалот на Аки Рахимовски, кој лани ненадејно почина.