TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јелена Розга распеана падна од столче ВИДЕО

+инфо - 12.06.2019

Хрватската пејачка Јелена Розга на проба со бендот паднала од столче. Јелена на пробата пеела со бендот, и тогаш во еден момент се нашла на подот. Јелена ги насмеа својте фанови и доби многубројни коментари.

(ФОТО) Сите аутфити на Јелена Карлеуша на судењата: Без овој моден детал не се појавува

Женски магазин - 12.06.2019

Јелена Карлеуша е една од водечките музички ѕвезди во регионот, а важи и за модна икона, па затоа нејзните јавни појавувања секогаш се на мета на модните критичари. Имено таа за судењата во Прв основен суд во Белград, секогаш избира отмени и ...

Им беше лојална 10 години, а сега е на улица поради Душко

Република - 12.06.2019

Душко Тошиќ воведува драстични месрки во брачната заедница со Јелена Карлеуша. Фудбалерот пред неколку дена се врати од Кина, а првото нешто што го направил била промена на куќните помошници.

Дадилката и беше верна и лојална иако Карлеуша ја понижуваше и навредуваше, а Тошиќ ја отпушти, еве и зошто

Вистина.мк - 12.06.2019

Таа со Душко и Јелена проживеала се’ и сешто и минала низ разни сиуации. Доживувала навреди и понижувања, но и покрај тоа што и обата сопружници кон неа се однесувале несоодветно, таа никогаш не сакала да се меша во нивниот турбулентен брачен живот.

Дадилката на Карлеуша доби отказ, причина аферата на Карлеуша за која таа знаела

Убавина и Здравје - 12.06.2019

Душко Тошиќ одлучил да воведе драстични мерки се со цел да го спаси бракот со Јелена Карлеуша , а првото нешто што го направил после враќањето од Кина е промена на помошничката, пишува српски „Курир“.

Услови како во кралско семејство- кога ќе видите што требала да исполни дадилката на синот на Пријовиќ ќе останете без ...

Курир - 12.06.2019

Српската пејачка Александра Пријовиќ се врати на музичката сцена само три месеци откако се породи со синот Александар. Како што има се повеќе обврски она и нејзиниот сопруг Филип ангажирале дадилка која се грижи за бебето додека неговите родители не ...

Душко ја отпушти дадилката бидејќи криела дека Јелена и Огнен се во врска

PressingTV - 12.06.2019

Душко Тошиќ реши да покаже кој е газда во домот. Тој реши да ја отпуши дадилката која долги години се грижеше за нивните ќерки. Причина за тоа е што дадилката знаела за врската помеѓу неговата сопруга Јелена Карлеуша и фудбалерот Огнен Врањеш.

Не сакавме да ја мачиме Брена, биравме дадилка со посебни услови: Пријовиќ им се врати на настапите

Женски магазин - 11.06.2019

Српската пејачка Александра Пријовиќ по три месеци откако го роди синот Александар им се врати на настапите. За магазинот „Глорија“ таа раскажа дека иако има доверба во бабите, нејзиниот син сепак го чува дадилка.

Имав цврсти барања: Кои критериуми морала да ги исполни дадилката на Александар?

Република - 11.06.2019

По тримесечна пауза од јавниот живот, Александра Пријовиќ повторно почна со настапи и гостувања во медиумите. Снаата на Лепа Брена вели дека не ѝ недостасувале многу излегувањата бидејќи станала од оние жени кои едвај чекаат да се вратат дома кај ...

ВИДЕО: Јелена Розга распеана падна од столче

Либертас - 12.06.2019

Хрватската пејачка Јелена Розга на проба со бендот паднала од столче. Јелена на пробата пеела со бендот, и тогаш во еден момент се нашла на подот. Јелена ги насмеа својте фанови и доби многубројни коментари.

Првпат не се појави: Ова е причината поради која Цеца не дојде на судењето со Јелена Карлеуша (фото)

Вистина.мк - 11.06.2019

Денес во судот во Белград требаше да биде одрежно судење меѓу Јелена Карлеуша и Цеца Ражнатовиќ. Меѓутоа, овој пат Цеца првпат не се појави на судење и се тоа поради здравствени причини. Цеца денес не беше во можност да се појави на судењето бидејќи ...

Дали ќе падне смирување? Јелена Карлеуша и Цеца се најдоа на суд

Убавина и Здравје - 11.06.2019

Јелена Карлеуша во друштво на својот адвокат денес пристигнала во Првиот основен суд во Нов Белград. Во моментов трае продолжението на судењето по повод тужбата која Цеца Ражнатовиќ ја поднела против Јелена заради нејзините изјави за еден весник.

Ќе ги закопат ли „воените секири“? Јелена Карлеуша пристигна на судењето со Цеца (фото)

Вистина.мк - 11.06.2019

Двете познати пејачки Јелена Карлеуша и Цеца Ражнатовиќ веќе некое време водат „војна“ во медиумите, а пред некое време двете фолк диви завршија на суд. Денес е планирано да биде продолжено судењето по повод тужбата која ја поднесе Светлана Цеца ...

Александра Пријовиќ: „Порано едвај чекав да излезам од дома, а сега да се вратам!“

Убавина и Здравје - 11.06.2019

Александра Пријовиќ после породувањето почна полека да се враќа на настапите и почна со појавувања во јавноста. Меѓутоа, како што вели станала од оние жени кои често гледаат на „часовник“ и едвај чека да се врати дома.

Карлеуша дошла да се мири со Цеца: Јелена во фустан на туфни и огромно деколте се појави на суд

Република - 11.06.2019

Јелена Карлеуша стигна на суд со својот адвокат во Првиот основен суд во Нов Белград. Денеска е планирано да биде продолжено судењето по повод тужбата која Цеца Ражнатовиќ ја поднесе против Јелена Карлеуша, поради изјавите на Карлеуша во еден ...

Александра Пријовиќ откри кои критериуми треба да ги исполни дадилката на нејзиниот син

Вистина.мк - 11.06.2019

Александра Пријовиќ после породувањето почна полека да се враќа на телевизија. Меѓутоа, како што вели станала од оние жени кои често гледаат на „часовник“ и едвај чека да се врати дома. За тоа време нејзиниот син го чуваат или бабите или дадилка.

Јелена Карлеуша призна: „Јас и Душко со години не сме заедно!“

Убавина и Здравје - 11.06.2019

Пејачката Јелена Карлеуша првпат пред ТВ екраните прозборе за бракот со фудбалерот Душко Тошиќ. Претходните месеци, Јелена често беше на мета во медиумите поради нејзиниот брак и се пишуваше дека наводно парот се разведува.

Карлеуша конечно соопшти кој е крив за разводот

ЗаЗабава - 11.06.2019

Јелена Карлеуша првпат пред ТВ екраните проговори за бракот со фудбалерот Душко Тошиќ. Минатиот месеци, Јелена често беше на мета во медиумите поради нејзиниот брак со Душко и се пишуваше дека наводно парот се разведува.

Дадилката и беше верна и лојална, а Тошиќ ја отпушти, еве и зошто

Скопје24 - 12.06.2019

Таа со Душко и Јелена проживеала се’ и сешто и минала низ разни сиуации. Доживувала на*реди и понижувања, но и покрај тоа што и обата сопружници кон неа се однесувале несоодветно, таа никогаш не сакала да се меша во нивниот турбулентен брачен живот.

Бирале дадилка како за кралско семејство – Пријовиќ се врати на ангажманите

Скопје24 - 12.06.2019

Српската пејачка Александра Пријовиќ се врати на музичката сцена само три месеци откако се породи со синот Александар. Како што има се повеќе обврски она и нејзиниот сопруг Филип ангажирале дадилка која се грижи за бебето додека неговите родители не ...

(ФОТО) Карлеуша во „дамско“ издание пристигна на суд за да се смири со Цеца

iPortal - 11.06.2019

Јелена Карлеуша стигна на суд со својот адвокат во Првиот основен суд во Нов Белград. Денеска е планирано да биде продолжено судењето по повод тужбата која Цеца Ражнатовиќ ја поднесе против Јелена Карлеуша, поради изјавите на Карлеуша во еден ...

Карлеуша призна: Јас и Душко со години не сме заедно

Press24 - 11.06.2019

Поп пејачката Јелена Карлеуша првпат пред ТВ екраните проговори за бракот со фудбалерот Душко Тошиќ. Претходните месеци, Јелена често беше на мета во медиумите поради нејзиниот брак со Душко и се пишуваше дека наводно парот се разведува.

Услови како во кралско семејство- кога ќе видите што требала да исполни дадилката на синот на Пријовиќ ќе останете без ...

Пулс24 - 12.06.2019

Српската пејачка Александра Пријовиќ се врати на музичката сцена само три месеци откако се породи со синот Александар. Како што има се повеќе обврски она и нејзиниот сопруг Филип ангажирале дадилка која се грижи за бебето додека неговите родители не ...