TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еден маж загина во експлозија во фабрика за месо во Нови Сад

Сител - 22.07.2019

Еден 57-годишен маж загина во експлозија на котел во фабриката Месна индустрија Матијевиќ во Нови Сад. Екипата на брза помош, која добила дојава три минути пред 12 часот, излегла на лице место и само констатирала смрт, јави телевизијата Н1.

Експлозија во Нови Сад, загина едно лице

+инфо - 22.07.2019

Едно лице загина, а едно е повредено во експлозија која одекнала во Нови Сад, пренесува „ Курир.рс “. Како што дознава медиумот, експлозијата се случила околу 12 часот. Неофицијално, експлодирал котел.

Еден маж загина во експлозија во фабрика за месо во Нови Сад

Независен - 22.07.2019

Еден 57-годишен маж загина во експлозија на котел во фабриката Месна индустрија Матијевиќ во Нови Сад. Екипата на брза помош, која добила дојава три минути пред 12 часот, излегла на лице место и само констатирала смрт, јави телевизијата Н1.

Загина маж во експлозија во фабрика кај Нови Сад

Фокус - 22.07.2019

Еден 57-годишен маж загина во експлозија на котел во фабриката Месна индустрија Матијевиќ во Нови Сад. Екипата на брза помош, која добила дојава три минути пред 12 часот, излегла на лице место и само констатирала смрт, јави телевизијата Н1.

Еден маж загина во експлозија во фабрика за месо во Нови Сад

Локално - 22.07.2019

Еден 57-годишен маж загина во експлозија на котел во фабриката Месна индустрија Матијевиќ во Нови Сад. Екипата на брза помош, која добила дојава три минути пред 12 часот, излегла на лице место и само констатирала смрт, јави телевизијата Н1.

Еден маж загина во експлозија во фабрика за месо во Нови Сад

А1 On - 22.07.2019

Еден 57-годишен маж загина во експлозија на котел во фабриката Месна индустрија Матијевиќ во Нови Сад. Екипата на брза помош, која добила дојава три минути пред 12 часот, излегла на лице место и само констатирала смрт, јави телевизијата Н1.

Еден маж загина во експлозија во фабрика за месо во Нови Сад

Опсервер - 22.07.2019

Еден 57-годишен маж загина во експлозија на котел во фабриката Месна индустрија Матијевиќ во Нови Сад. Екипата на брза помош, која добила дојава три минути пред 12 часот, излегла на лице место и само констатирала смрт, јави телевизијата Н1.

ДРАМА ВО НОВИ САД: Експлодирал котел во месната индустрија Матијевиќ, еден работник загина

Слободен Печат - 22.07.2019

Екипата на брза помош, која добила дојава три минути пред 12 часот, излегла на лице место и само констатирала смрт, јави телевизијата Н1. Еден 57-годишен маж загина во експлозија на котел во фабриката за месо Матијевиќ во Нови Сад.

Еден маж загина во експлозија во фабрика за месо во Нови Сад

24Инфо - 22.07.2019

Еден 57-годишен маж загина во експлозија на котел во фабриката Месна индустрија Матијевиќ во Нови Сад. Екипата на брза помош, која добила дојава три минути пред 12 часот, излегла на лице место и само констатирала смрт, јави телевизијата Н1.

Трагедија во Нови Сад: Маж загина во експлозија во фабрика за месо, неколку лица повредени (ВИДЕО)

Курир - 22.07.2019

Еден 57-годишен маж загина во експлозија на котел во фабриката Месна индустрија Матијевиќ во Нови Сад. Екипата на брза помош, која добила дојава три минути пред 12 часот, излегла на лице место и само констатирала смрт, јави телевизијата Н1.

Експлозија во Нови Сад: Загина работник во фабрика за месо

Денешен - 22.07.2019

Еден 57-годишен маж загина во експлозија на котел во фабриката Месна индустрија Матијевиќ во Нови Сад. Екипата на брза помош, која добила дојава три минути пред 12 часот, излегла на лице место и само констатирала смрт, јави телевизијата Н1.

Експлозија во фабрика за месо, има мртви и повредени

Магазин - 22.07.2019

Трагедија се случи во Нови Сад откако при експлозија во фабрика за месо загина едно лице. Како што информираат тамошните медиуми, 57-годишен маж загина во експлозија на котел во фабриката Месна индустрија Матијевиќ во Нови Сад.

Еден маж загина во експлозија во фабрика за месо во Нови Сад

MakPress - 22.07.2019

Еден 57-годишен маж загина во експлозија на котел во фабриката Месна индустрија Матијевиќ во Нови Сад. Екипата на брза помош, која добила дојава три минути пред 12 часот, излегла на лице место и само констатирала смрт, јави телевизијата Н1.

Еден маж загина во експлозија во фабрика за месо во Нови Сад

PressingTV - 22.07.2019

Еден 57-годишен маж загина во експлозија на котел во фабриката Месна индустрија Матијевиќ во Нови Сад. Екипата на брза помош, која добила дојава три минути пред 12 часот, излегла на лице место и само констатирала смрт, јави телевизијата Н1.