TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Станарите на „Скопјанка“ сѐ уште се на улица, се чека специјализирана екипа на АРМ

МКД - 19.09.2018

Повеќе од 4 часа станарите од еден од влезовите на станбено-деловниот компелкс „Скопјанка" во населбата Аеродром сѐ уште се на улица и чекаат надлежните да им дозволат да се вратат во домовите.

Евакуирани станари во „Скопјанка“, мирис им предизвика гушење

ТВ21 - 19.09.2018

Станарите од влез 1 во зградата на Скопјанка во населбата Аеродром вечерва беа евакурани, бидејќи во ходникот на зградата се чувствувал мисрис кој им предизвикувал болки во градите и проблеми на дишните патишта. Хоспитализирани немаше.

Станарите на улица, се чека единица на арм, никој не знае од што е миризбата во скопски Аеродром

Сакам да кажам - 19.09.2018

Сè уште ште не се знае причината поради која се чувствува остар мирис во зградата на булеаврот Кузман Јосифовски Питу 15 во скопската населба Аеродром. Станарите на зградата уште се на булеварот и чекаат да им кажат што ја предизвикува миризбата и ...

Специјалци на АРМ ќе вршат радио-биолошка декоминтација во зградата во Скопјанка

Република - 19.09.2018

Повеќе од шест часа трае агонијата на жителите во зградата на булевар „Кузман Јосифовски Питу“ број 15 во ТЦ Скопјанка, во населбата Аеродром. Станарите уште не можат да влезат во своите станови бидејќи се чекаат специјалците на АРМ да извршат ...

Евакуирани станарите од зграда кај трговскиот центар Скопјанкa, во влезот се ширел остар мирис

Телма - 19.09.2018

Поради неподнослив мирис што се ширел во зградата, евакуирани се станарите на зграда кај трговскиот центар Скопјанка, во населбата Аеродром. Околу 18 часот тие во противпожарната единица пријавиле неподнослива миризба и печење на очите.

(Галерија) Инспектори за животна средина и јавно здравје треба да утврдат дали е безбедно враќањето во зградата

Макфакс - 19.09.2018

Станарите од зградата на улицата Кузман Јосифовски – Питу, број 15, во скопската населба Аеродром, кај „Мезе бар“, веќе неколку часа се надвор од нивните домови, откако беа евакуирани по пријава дека во влезот почувствувале силна миризба и печење на ...

Станарите кај Скопјанка сеуште не смеат да влезат во домовите

Press24 - 19.09.2018

Станарите на првиот влез во ТЦ „Скопјанка“ на булецарот „Кузман Јосифовски Питу“ број 15 се уште не смеат да влезат во домовите, откако почувствуваа загушлив мирис, пренесе Курир. Станарите со мокри крпи и пешкири на устата излегуваа од своите ...

Станарите од зградата во Аеродром уште се на улица, се чека единица на АРМ (ВИДЕО)

Слободен Печат - 19.09.2018

Околу седум часа трае драмата во зградата број 15 на булеварот „Кузман Јосифовски-Питу“ во населбата Аеродром. Станарите се евакуирани поради силна непријатна миризба, но се уште се утврдува за што станува збор.

ВИДЕО: Евакуација на станарите од зграда во Аеродром

Сител - 19.09.2018

Припадници на специјалните единици на МВР и на противпожарната служба на Град Скопје вечерва ги евакуираа жителите од зградата број: 15, влез 1 на булеварот ,,Кузман Јосифовски – Питу‘‘ во општината Аеродром по пријавата за неподнослива миризба која ...

Шилегов дојде на увид, станарите го дочекаа со жалби за заштитните столпчиња

Макфакс - 19.09.2018

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов вечерва дојде во увид на состојбата со зградата кај „Скопјанка“, од каде што поради силен мирис беа евакуирани станарите . Тие ја искористија шансата за да му се пожалат на градоначалникот за поставените ...

Евакуирани станарите од зграда во скопски Аеродром, во влезот се ширел остар мирис

Сакам да кажам - 19.09.2018

Евакуирани се станарите на една од зградите на улицата Кузман Јосифовски Питу број 15 во скопската населба Аеродром во трговскиот центар „Скопјанка“, откако од влезот почуствувале остар мирис.

Се чекаат специјалци на АРМ за радио-биолошка декоминтација

Независен - 19.09.2018

Околу седум часа трае драмата во зградата број 15 на булеварот „Кузман Јосифовски-Питу“ во населбата Аеродром. Станарите се евакуирани поради силна непријатна миризба, но се уште се утврдува за што станува збор.

Станари од зградата Скопјанка во Аеродром се евакуираат поради присуство на непознат гас (ФОТО)

МКД - 19.09.2018

Полициски екипи и противпожарно возило се присутни пред еден од влезовите на зградата Скопјанка во населбата Аеродром, кои по пријава на станари дека почувствувале мирис и печење на очи се обидуваат да откријат за што станува збор.

Инспекторите истражуваа, граѓаните му се „нафрлија“ на Шилегов за столпчињата на тротоарот

А1 On - 19.09.2018

Откако градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов дојде во увид на состојбата со зградата кај „Скопјанка“, од каде што поради силен мирис беа евакуирани станарите , тие му се пожалија на градоначалникот за поставените ступчиња на тротоарот.

Томевски: Миризбата го иритира грлото и пречи на дишењето, неопходно беше да се евакуираат станарите

А1 On - 19.09.2018

Почувствувана била силна миризба која го иритира грлото и пречи на дишењето, па беше неопходно да се евакуираат станарите на безбедно, изјави командирот на Противпожарната бригада, Ѕвонко Томевски.

Евакуирана зграда во Аеродром, паника кај станарите

Макфакс - 19.09.2018

Жителите од зграда на улицата ,,Кузман Јосифовски Питу” број 15 во скопската населба Аеродром, кај Мезе барот се евакуирани по пријава дека во влезот почувствувале силна миризба и печење на очите.

Пожарникарите ги евакуирале граѓаните со гас маски од зградата во „Скопјанка“

А1 On - 19.09.2018

Откако граѓаните пријавилен интензивна миризба во влезот на зградата на улица „Кузман Јосифовски Питу“ број 15, на терен интервенирале итните служби и ги евакуирале станарите. Граѓаните пријавиле многу остар мирис во зградата.

Евакуација на станарите од зграда во скопски Аеродром

Канал5 - 19.09.2018

Евакуирана е шестокатница во скопски Аеродром , поради несносна смрдеа. Станарите од шесткатница во скопски Аеродром на улицата Кузман Јосифовски - Питу се евакуирани , поради неподнослива миризба .

Станарите од првиот влез во ТЦ Скопјанка уште не смеат да влезат во домовите

Република - 19.09.2018

Станарите на првиот влез во ТЦ „Скопјанка“ на булецарот „Кузман Јосифовски Питу“ број 15 се уште не смеат да влезат во домовите. На лице место се екипи и од Брзата помош, известен е Центарот за упрваување со кризи.

(Видео) Драма кај ТЦ „Скопјанка“: Непријатен мирис во зграда, полицијата ги евакуира станарите

Независен - 19.09.2018

Непријатна миризба ги извади надвор станарите на зградите во склоп на тц „Скопјанка“ во населбата Аеродром. Драмата почнала околу 15 часот, по што биле повикани припадниците на МВР и на Противпожарната единица.

Пристигна во моментов специјализираната екипа на АРМ кај Скопјанка

24Инфо - 19.09.2018

Пристигна во моментов специјализираната екипа на АРМ кај Скопјанка Повеќе од 4 часа станарите од еден од влезовите на станбено-деловниот компелкс „Скопјанка” во населбата Аеродром сѐ уште се на улица и чекаат надлежните да им дозволат да се вратат ...

Се чека единица на АРМ кај Скопјанка - никој не знае од што е миризбата

Press24 - 19.09.2018

Се уште ште не се знае причината поради која се чувствува остар мирис во зградата на булеаврот Кузман Јосифовски Питу 15 во скопската населба Аеродром, а станарите се сеуште на улица. Градоначалникот Петре Шилегов кој дојде на местото каде е ...

(Видео)Специјалци на АРМ ќе вршат радио-биолошка декоминтација во зградата во Скопјанка

24Инфо - 19.09.2018

Специјалци на АРМ ќе вршат радио-биолошка декоминтација во зградата во Скопјанка Повеќе од шест часа трае агонијата на жителите во зградата на булевар „Кузман Јосифовски Питу“ број 15 во ТЦ Скопјанка, во населбата Аеродром.

Не се забележани остатоци од течност во зградата кај Скопјанка

24Инфо - 19.09.2018

Не се забележани остатоци од течност во зградата кај Скопјанка Станарите од зградата на улицата Кузман Јосифовски – Питу, број 15, во скопската населба Аеродром, кај „Мезе бар“, веќе неколку часа се надвор од своите домови кога беа евакуирани по ...

Евакуација на станарите од зграда во Аеродром

Пулс24 - 19.09.2018

Припадници на специјалните единици на МВР и на противпожарната служба на Град Скопје вечерва ги евакуираа жителите од зградата број: 15, влез 1 на булеварот ,,Кузман Јосифовски – Питу‘‘ во општината Аеродром по пријавата за неподнослива миризба која ...

Шилегов дојде на увид, станарите го дочекаа со жалби за заштитните столпчиња

Скопје инфо - 19.09.2018

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов вечерва дојде во увид на состојбата со зградата кај „Скопјанка“, од каде што поради силен мирис беа евакуирани станарите. Тие ја искористија шансата за да му се пожалат на градоначалникот за поставените ...

Станари од Скопјанка во Аеродром се евакуираат поради присуство на непознат гас

+инфо - 19.09.2018

Полициски екипи и противпожарно возило се присутни пред еден од влезовите на зградата Скопјанка во населбата Аеродром, кои по пријава на станари дека почувствувале мирис и печење на очи се обидуваат да откријат за што станува збор, јави МКД.мк Се ...

Томевски: Поради острата миризба, станарите мораше веднаш да се евакуираат на безбедно

Макфакс - 19.09.2018

Околу 18 часот добивме дојава од граѓани, кои почувствувале остар мирис на влезот, по што беше испратена екипа. Поради остриот мирис започната е евакуација на луѓето, со помош на гас-маски, изјави командантот на Противпожарната единица на град ...

Евакуирана зграда во Аеродром, паника кај станарите

Точка - 19.09.2018

Жителите од зграда на улицата ,,Кузман Јосифовски Питу” број 15 во скопската населба Аеродром, кај Мезе барот се евакуирани по пријава дека во влезот почувствувале силна миризба и печење на очите.

Детали за драмата: Пожарникарите со гас маски ги ваделе жителите кај Скопјанка

Press24 - 19.09.2018

Откако граѓаните пријавилен интензивна миризба во влезот на зградата на улица „Кузман Јосифовски Питу“ број 15, на терен интервенирале итните служби и ги евакуирале станарите, јави А1.он. Противпожарната служба интервенирала со 5 луѓе и едно возило ...

Евакуација на станарите од зграда во скопски Аеродром

Скопје24 - 19.09.2018

Евакуирана е шестокатница во скопски Аеродром , поради несносна смрдеа. Станарите од шесткатница во скопски Аеродром на булеварот Јане Сандански се евакуирани , поради неподнослива миризба .

Станарите од првиот влез во ТЦ Скопјанка уште не смеат да влезат во домовите

Курир - 19.09.2018

Станарите на првиот влез во ТЦ „Скопјанка“ на булецарот „Кузман Јосифовски Питу“ број 15 се уште не смеат да влезат во домовите. На лице место се екипи и од Брзата помош, известен е Центарот за упрваување со кризи.

Евакуирана зграда во Скопјанка, паника кај станарите

Република - 19.09.2018

Непријатна миризба ги извади надвор станарите на зградите во склоп на тц „Скопјанка“ во населбата Аеродром. Драмата почнала околу 15 часот, по што биле повикани припадниците на МВР и на Противпожарната единица.

Се утврдува дали е безбедно враќање на станарите во зградата во Аеродром

Фокус - 19.09.2018

Станарите од зградата на улицата Кузман Јосифовски – Питу, број 15, во скопската населба Аеродром, кај „Мезе бар“, веќе неколку часа се надвор од своите домови кога беа евакуирани по пријава дека во влезот почувствувале силна миризба и печење на ...

Видео од евакуација на станарите од зградата во Аеродром

Република - 19.09.2018

Припадници на специјалните единици на МВР и на противпожарната служба на Град Скопје вечерва ги евакуираа жителите од зградата број: 15, влез 1 на булеварот ,,Кузман Јосифовски – Питу‘‘ во општината Аеродром по пријавата за неподнослива миризба која ...

Евакуирани станарите од зградата „Скопјанка“, почувствувале силен мирис и печење на очите

Фокус - 19.09.2018

Полициски екипи и противпожарно возило се присутни пред еден од влезовите на зградата Скопјанка во населбата Аеродром, кои по пријава на станари дека почувствувале мирис и печење на очи се обидуваат да откријат за што станува збор, јави МКД.мк Се ...

Томевски: Поради острата миризба станарите мораше веднаш да се евакуираат на безбедно

Скопје инфо - 19.09.2018

Околу 18 часот добивме дојава од граѓани, кои почувствувале остар мирис на влезот, по што беше испратена екипа. Поради остриот мирис започната е евакуација на луѓето, со помош на гас-маски, изјави командантот на Противпожарната единица на град ...

Евакуирана зграда во Аеродром, откако станарите почуствувале силна миризба и печење во очите

Слободен Печат - 19.09.2018

Жителите од зграда на улицата ,,Кузман Јосифовски Питу” број 15 во скопската населба Аеродром, кај Мезе барот се евакуирани по пријава дека во влезот почувствувале силна миризба и печење на очите пренесува Макфакс .

Станарите ТЦ Скопјанка уште не смеат да влезат во домовите

24Инфо - 19.09.2018

Станарите ТЦ Скопјанка уште не смеат да влезат во домовите Станарите на првиот влез во ТЦ „Скопјанка“ на булецарот „Кузман Јосифовски Питу“ број 15 се уште не смеат да влезат во домовите. На лице место се екипи и од Брзата помош, известен е Центарот ...

Инспектори за животна средина и јавно здравје треба да утврдат дали е безбедно враќањето во зградата

Скопје инфо - 19.09.2018

Станарите од зградата на улицата Кузман Јосифовски – Питу , број 15, во скопската населба Аеродром, кај „Мезе бар“, веќе неколку часа се надвор од своите домови кога беа евакуирани по пријава дека во влезот почувствувале силна миризба и печење на ...

ВЕЧЕРВА: Евакуирана зграда во Аеродром, паника кај станарите

Centar - 19.09.2018

Жителите од зграда на улицата ,,Кузман Јосифовски Питу” број 15 во скопската населба Аеродром, кај Мезе барот се евакуирани по пријава дека во влезот почувствувале силна миризба и печење на очите.

(Видео) Евакуирани станарите во зграда во Скопје, полицијата влезе внатре

Макфакс - 19.09.2018

Жителите од зграда на улицата ,,Кузман Јосифовски Питу” број 15 во скопската населба Аеродром, кај Мезе барот се евакуирани по пријава дека во влезот почувствувале силна миризба и печење на очите.

Станарите кај „Скопјанка“ евакуирани со гас-маски

Макфакс - 19.09.2018

Станарите во зградата во близина на трговскиот центар Скопјанка во Аеродром биле евакуирани со гас – маски. Петмина пожарникари учествувале во евакуацијата на станарите, кои што вечерва се пожалиле на интензивна миризба и печење на очите во влезот ...

Паника во „Скопјанка“, евакуирани станарите

А1 On - 19.09.2018

Жителите од зграда на булеварот „Кузман Јосифовски Питу”, број 15. во скопската населба Аеродром, се евакуирани по пријава дека во влезот почувствувале силна миризба и печење на очите. Полицијата, Противпожарна екипа и Брза помош се повикани на ...

ВИДЕО: Евакуирани станарите во зграда во Скопје, полицијата влезе внатре

А1 On - 19.09.2018

Жителите од зграда на улицата „Кузман Јосифовски Питу” број 15 во скопската населба Аеродром се евакуирани по пријава дека во влезот почувствувале силна миризба и печење на очите. Полицијата, Противпожарна екипа и Брза помош се повикани на терен.

(Во живо) Евакуирана зграда во Аеродром, паника кај станарите

Скопје инфо - 19.09.2018

Жителите од зграда на улицата ,,Кузман Јосифовски Питу” број 15 во скопската населба Аеродром, кај Мезе барот се евакуирани по пријава дека во влезот почувствувале силна миризба и печење на очите.

(Во живо) Евакуирани станарите во зграда во Скопје, полицијата влезе внатре

Точка - 19.09.2018

Жителите од зграда на улицата ,,Кузман Јосифовски Питу” број 15 во скопската населба Аеродром, кај Мезе барот се евакуирани по пријава дека во влезот почувствувале силна миризба и печење на очите.

Евакуирана зграда во Аеродром, паника кај станарите

Денар - 19.09.2018

Жителите од зграда на улицата Кузман Јосифовски – Питу, број 15, во скопската населба Аеродром, кај „Мезе бар“, се евакуирани по пријава дека во влезот почувствувале силна миризба и печење на очите.

(Видео) Евакуирани станарите во зграда во Скопје, полицијата влезе внатре

Радар - 19.09.2018

Жителите од зграда на улицата ,,Кузман Јосифовски Питу” број 15 во скопската населба Аеродром, кај Мезе барот по пријава дека во влезот почувствувале силна миризба и печење на очите. Полицијата, Противпожарна екипа и Брза помош се повикани на терен.