TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лазаров: Мораме да се разбудиме против Кил и Барселона

24 Ракомет - 16.09.2020

Екипата на Веспрем славеше на гостувањето кај Нант во првото коло од Лигата на шампионите со 28:24. Во пресметката на македонските репрезентативци победата му припадна на помладиот, Манасков.

Манасков ја доби пресметката со Лазаров и со генијален гол го „запали“ профилот на ЕХФ (Видео)

Дерби - 16.09.2020

Првото коло во новата сезона во Лигата на шампионите ни донесе македонска пресметка во вечерната програма, бидејќи Кирил Лазаров и Дејан Манасков беа едни од најдобрите поединци во тимовите на Нант и Веспрем.

(ВИДЕО) Боли глава од голот на Манасков: Македонецот погоди од зад грб

Спортклуб - 16.09.2020

Македонското дерби во рамки на Лигата на шампионите вечерва го доби Дејан Манасков кој со својот тим Веспрем славеше во Франција против Нант на Кире Лазаров со 24-28. Манасков одигра феноменален натпревар и зад своето име запиша пет погодоци со што ...

Манасков поуспешен од Лазаров во македонската пресметка во ЛШ

Слободен Печат - 16.09.2020

Дербито во првото коло од ракометната Лига на шампионите се одигра во Нант каде Веспрем славеше во 28:24. Овој дуел претставуваше и пресметка помеѓу македонските репрезентативци, Кире Лазаров и Дејан Манасков, а како победник излезе помладиот ...

Манасков и Лазаров одлични, Веспрем со два бода од Нант

24 Ракомет - 16.09.2020

Дејан Манасков одигра одличен натпревар против Нант на Кирил Лазаров, а Веспрем се врати со победа од 28:24 од гостувањето во Франција. Составот на Веспрем имаше одлично второ полувреме така што успеа да стартува како што посакува во новата сезона ...

Манaсков и Веспрем ја покажаа „силата“ во Нант кај Лазаров

TopSport - 16.09.2020

Новокрунисаниот шампион од СЕХА лигата, унгарскиот Веспрем покажа дека ќе биде сериозен кандидат за титулата во ЕХФ Лигата на шампионите, откако лесно со 28:24 славеше на гости кај Нант на Кирил Лазаров.

ВИДЕО: Манасков со гол за паметење – нова „магија“ од зад грб!

Gol.mk - 16.09.2020

Дејан Манасков беше еден од најдобрите играчи на натпреварот меѓу Нант и Веспрем во Лигата на шампионите (24-28), а еден од головите кои го постигна беше вистинска магија која може да биде и гол на колото во елитата.

Манасков го доби мак-дерби со Лазаров, Келце падна кај Фленсбург

SportMedia - 16.09.2020

Македонското дерби во групата Б меѓу македонските репрезентативци, Кирил Лазаров и Дејан Манасков мина во знакот на гостинот на оваа средба. Веспрем благодарение на добрата игра во второто полувреме со триумф ја отвори новата сезона, кај Нанат ...

ВИДЕО: Манасков и Веспрем со лекција за Кире Лазаров и Нант во ЛШ

Дриблинг - 16.09.2020

Веспрем го совлада Нант со 28:24 во воведното коло од новата сезона во Лигата на шампионите во Групата Б. Унгарскиот тим одигра резервирано во првото полувреме но на пауза замина со предност од 11:10.

Веспрем го победи Нант: Манасков и Лазаров со идентичен ефект

Sport 1 - 16.09.2020

Веспрем славеше со 28-24 на гостувањето кај Нант во 1.коло во рамки на Групата А во Лигата на шампиони, во која се наоѓа и нашиот Вардар. Во дуелот на македонските репрезентативци Кире Лазаров и Дејан Манасков, гостинот овој пат беше подобар иако ...

Лазаров и Манасков најдобри стрелци, Веспрем подобар од Нант

Gol.mk - 16.09.2020

Унгарски Веспрем тргна успешно во новата сезона од Лигата на шампионите и славеше (24-28) на гостувањето кај Нант во Франција во рамки на првото коло. На триумф се радуваше Дејан Манасков, против најдобриот стрелец во историјата на ЛШ, капитенот на ...

Магија на Манасков: Шут зад грб – во мрежата на Нант (видео)

Екипа - 16.09.2020

Дејан Манасков уште еднаш покажа дека поседува извонредна ракометна фантазија постигнувајќи фантастичен погодок на дуелот со Нант во првото коло од Лигата на Шампионите. Македонското крило се вклучи како втор пивот на линијата, а потоа со извонреден ...

Наумче Мојсоски е новиот директор на Агенцијата за млади и спорт

Магазин - 16.09.2020

Поранешниот македонски репрезентативец во ракомет, Наумче Мојсоски, ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт. Мојсоски седнува на оваа функција на местото на Дарко Каевски, кој стана пратеник во Собранието, и не може да извршува две ...

Наумче Мојсоски ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт

Спортманија - 16.09.2020

Поранешниот ракометен репрезентативец ќе биде прв човек на АМС и треба да го наследи Дарко Каевски, кој стана пратеник. Наумче Мојсоски ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт, а ќе го наследи Дарко Каевски, кој си заминува, бидејќи ...

Наумче Мојсовски не знае дали ќе биде директор на Агенцијата за млади и спорт

360 степени - 16.09.2020

Името на ракометарот Наумче Мојсовски циркулира низ медиумите како можен нов директор на Агенцијата за млади и спорт. Информацијата засега не e потврдена, бидејќи и самиот Мојсовски вели дека не знае дали ќе биде директор или не.

Мојсоски: Сè уште нема одлука кој ќе биде директор на Агенцијата за млади и спорт

МКД - 16.09.2020

Поранешниот македонски ракометар, Наумче Мојсоски потврди дека е еден од кандидатите за нов директор на Агенцијата за млади и спорт, но сè уште не е донесена конечна одлука. Денеска се појавија гласини дека Наумче Мојсоски ќе биде наследникот на ...

Наумче Мојсовски ќе биде директор на Агенцијата за млади и спорт?

СуперСпорт - 16.09.2020

Поранешниот македонски ракометар Наумче Мојсовски највеојатно ќе го наследи Дарко Каевски на позицијата директор за Агенцијата за млади и спорт, како што објавија дел од македонските медиуми Мојсовски доаѓа на оваа функција откако Каевски стана ...

Наумче Мојсовски го менува Каевски и ќе биде нов директор на Агенцијата за млади и спорт

Gol.mk - 16.09.2020

Поранешниот македонски репрезентативен бек, Наумче Мојсовски ќе го замени Дарко Каевски на позицијата директор на Агенцијата за млади и спорт. Досегашниот прв човек на Агенцијата доби пратеничко место во Собранието на Македонија , па поради ...

Наумче Мојсоски ќе директорува во Агенцијата за млади и спорт

Екипа - 16.09.2020

Поранешниот македонски ракометар Наумче Мојсоски ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт. Тој доаѓа на местото на Дарко Каевски кој стана пратеник во македонското Собрание. Мојсоски по завршувањето на кариерата стана прв човек на ...

Наумче Мојсоски ќе биде нов директор на Агенцијата за млади и спорт

МКД - 16.09.2020

Поранешниот македонски ракометар, Наумче Мојсоски ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт, тврди „ПлусИнфо“. Еден од најдобрите македонски ракометари, Наумче Мојсоски ќе биде новиот директор на АМС, тој ќе седне на местото на Дарко ...

Легендарниот ракометар Наумче Мојсоски нов директор на Агенцијата за млади и спорт

Sport M - 16.09.2020

Поранешниот ракометар на најдобрите времиња на Металург, Наумче Мојсоски и поранешен репрезентативец на Македонија ќе биде нов директор на Агенцијата за млади и спорт. Како што е познато, Дарко Каевски на последните парламентарни избори стана ...

Наумче Мојсовски ќе ја предводи Агенцијата за млади и спорт

Дриблинг - 16.09.2020

Влада го наименува Наумче Мојсовски за нов директор на Агенцијата за млади испорт. Мојсовски доаѓа од спортот, поранешен репрезентативец на Македонија во ракомет за која има над 100 настапи.

Легендарен македонски репрезентативец ќе биде директор на Агенцијата за млади и спорт

24 Ракомет - 16.09.2020

Некогашниот македонски репрезентативец, Наумче Мојсовски, ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт. Стружанецот седнува на оваа функција на местото на Дарко Каевски, кој стана пратеник во македонското Собрание и не може во исто време ...

Наумче Мојсоски ќе биде новиот директор на Агенција за млади и спорт

Sport 1 - 16.09.2020

Поранешниот македонски ракометен репрезентативец, Наумче Мојсоски, ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт, пишува ПлусИнфо. Стружанецот седнува на оваа функција на местото на Дарко Каевски, кој стана пратеник во македонското Собрание.

Наумче Мојсоски нов директор на Агенцијата за млади и спорт

OhridNews - 16.09.2020

Македонската ракометна легенда Наумче Мојсоски ќе биде нов директор на Агенцијата за млади и спорт, пренесува „Спортмедиа.мк“. Сегашниот претседателот на Ракомениот клуб Струга на местото директор ќе го наследи Дарко Каевски кој во новиот мандат од ...

Наумче Мојсоски нов директор на Агенцијата за млади и спорт

Спортски - 16.09.2020

Поранешниот македонски репрезентативец Наумче Мојсоски ќе го наследи Дарко Каевски на позицијата директор за Агенцијата за млади и спорт. Мојсоски доаѓа на оваа функција откако Каевски стана пратеник и не може да извршува две функции во исто време.

Наумче Мојсоски е новиот директор на Агенција за млади и спорт

+инфо - 16.09.2020

Мојсоски седнува на оваа функција на местото на Дарко Каевски, кој стана пратеник во Собранието, и не може да извршува две функции истовремено. Поранешниот македонски репрезентативец во ракомет, Наумче Мојсоски, ќе биде новиот директор на Агенцијата ...

Наумче Мојсоски е новиот директор на Агенцијата за млади и спорт

ММС - 16.09.2020

Новото директорско место во Агенцијата за млади и спорт резервирано е за поранешиот македонски репрезентативец во ракометот, Наумче Мојсоски, пренесува ПлусИнфо. Местото на сега веќе поранешен директор Дарко Каевски го презема Мојсоски, додека пак ...

Наумче Мојсоски нов директор на Агенцијата за млади и спорт

Вечер Прес - 16.09.2020

Наумче Мојсоски, поранешен македонски ракометен репрезентативец е новиот директор на агенцијата за млади и спорт. Тој на ова место ќе го замени Дарко Каевски, кој стана пратеник. Поранешниот ракометар работеше како член на Управниот одбори при ...

Наумче Мојсоски нов директор на Агенција за млади и спорт

SportMedia - 16.09.2020

Некогашниот ракометен македонски репрезентативец Наумче Мојсоски, ќе биде нов директор на Агенцијата за млади и спорт. Мојсоски седнува на оваа функција на местото на Дарко Каевски, кој стана пратеник во Собранието, и не може да извршува истовремено ...

Мојсоски нов директор на Агенција за млади и спорт

Локално - 16.09.2020

Поранешниот ракометен репрезентативец на Македонија, Наумче Мојсоски ќе биде нов директор на Агенцијата за млади и спорт. Тој на местото директор ќе го наследи Дарко Каевски кој е избран за пратеник во Собранието.

Екс-ракометарот Наумче Мојсоски е новиот директор на Агенцијата за млади и спорт

365 - 16.09.2020

Поранешниот македонски ракометен репрезентативец – Наумче Мојсоски, ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт, објави „Плусинфо“ , на местото на Дарко Каевски, кој е пратеник во новиот парламентарен состав.

Дејан Манасков откри: Си фатив девојка за сериозно

Скопје24 - 16.09.2020

Ракометарот Дејан Манасков важи за еден од најпосакуваните ергени во Македонија. Левото крило на Веспрем иако ретко зборува за својот приватен живот, за првото издание во новата есенска сезона на ТВ магазинот „Бекстејџ“, реши да направи преседан и ...

Мојсоски нов директор на Агенција за млади и спорт

Сител - 16.09.2020

Поранешниот македонски репрезентативец во ракомет, Наумче Мојсоски, ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт. Мојсоски седнува на оваа функција на местото на Дарко Каевски, кој стана пратеник во Собранието, и не може да извршува две ...

Поранешниот ракометен репрезентативец Наумче Мојсоски е новиот директор на АМС

Република - 16.09.2020

Поранешниот македонски репрезентативец во ракомет, Наумче Мојсоски, ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт. Мојсоски седнува на оваа функција на местото на Дарко Каевски, кој стана пратеник во Собранието, и не може да извршува две ...

Наумче Мојсоски е новиот директор на Агенцијата за млади и спорт

Курир - 16.09.2020

Поранешниот македонски репрезентативец во ракомет, Наумче Мојсоски, ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт. Мојсоски седнува на оваа функција на местото на Дарко Каевски, кој стана пратеник во Собранието, и не може да извршува две ...

Наумче Мојсоски ќе биде новиот директор на Агенција за млади и спорт

Нетпрес - 16.09.2020

Поранешниот македонски ракометен репрезентативец, Наумче Мојсоски, ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт, пишува ПлусИнфо. Стружанецот седнува на оваа функција на местото на Дарко Каевски, кој стана пратеник во македонското Собрание.

Наумче Мојсоски е новиот директор на Агенција за млади и спорт

Скопје1 - 16.09.2020

Поранешниот македонски репрезентативец во ракомет, Наумче Мојсоски, ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт. Мојсоски седнува на оваа функција на местото на Дарко Каевски, кој стана пратеник во Собранието, и не може да извршува две ...

Поранешниот ракометен репрезентативец Наумче Мојсоски е новиот директор на АМС

Скопје инфо - 16.09.2020

Поранешниот македонски репрезентативец во ракомет, Наумче Мојсоски, ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт. Мојсоски седнува на оваа функција на местото на Дарко Каевски, кој стана пратеник во Собранието, и не може да извршува две ...

Наумче Мојсоски е новиот директор на Агенцијата за млади и спорт

Алфа - 16.09.2020

Поранешниот македонски репрезентативец во ракомет, Наумче Мојсоски, ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт. Мојсоски седнува на оваа функција на местото на Дарко Каевски, кој стана пратеник во Собранието, и не може да извршува две ...

Наумче Мојсоски ќе биде новиот директор на Агенција за млади и спорт

24Инфо - 16.09.2020

Поранешниот македонски ракометен репрезентативец, Наумче Мојсоски, ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт. Стружанецот седнува на оваа функција на местото на Дарко Каевски, кој стана пратеник во македонското Собрание.

Наумче Мојсоски ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт

IPON - 16.09.2020

Поранешниот македонски ракометен репрезентативец, Наумче Мојсоски, ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт, пишува ПлусИнфо. Стружанецот седнува на оваа функција на местото на Дарко Каевски, кој стана пратеник во македонското Собрание.

Наумче Мојсоски е новиот директор на Агенција за млади и спорт

Press24 - 16.09.2020

Поранешниот македонски репрезентативец во ракомет, Наумче Мојсоски, ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт, објави „Плус инфо “. Мојсоски седнува на оваа функција на местото на Дарко Каевски, кој стана пратеник во Собранието, и не ...

Мојсоски: Сè уште нема одлука кој ќе биде директор на Агенцијата за млади и спорт

Press24 - 16.09.2020

По веста дека Мојсоски е новиот директор на Агенција за млади и спорт, тој во изјава за МКД.мк потврди дека е кандидат за директорската позиција во Агенцијата за млади и спорт, но вели дека сè уште нема одлука. „Сè уште нема ништо конкретно.

Наумче Мојсовски не знае дали ќе биде директор на Агенцијата за млади и спорт

Либертас - 16.09.2020

Името на ракометарот Наумче Мојсовски циркулира низ медиумите како можен нов директор на Агенцијата за млади и спорт. Информацијата засега не e потврдена, бидејќи и самиот Мојсовски вели дека не знае дали ќе биде директор или не.

Манaсков и Веспрем ја покажаа „силата“ во Нант кај Лазаров

Макфакс - 16.09.2020

Новокрунисаниот шампион од СЕХА лигата, унгарскиот Веспрем покажа дека ќе биде сериозен кандидат за титулата во ЕХФ Лигата на шампионите, откако лесно со 28:24 славеше на гости кај Нант на Кирил Лазаров.

Ракометарот Дејан Манасков откри каде си фатил девојка за сериозно!

Слободен Печат - 15.09.2020

Ракометарот Дејан Манасков важи за еден од милениците на спортската јавност, а особено е популарен кај женскиот пол. Левото крило на Веспрем иако ретко зборува за својот приватен живот, за естрадниот магазин „Бекстејџ“ реши да направи преседан и ...

Стартуваат возбудувањата во ЛШ, Лазаров со последна шанса да го подобри рекордот!

Gol.mk - 15.09.2020

Со четири натпревари, поделени во два термини, утре стартува новата сезона во ракометната Лига на шампиони, која ќе биде далеку поразлична од претходните, но во истата пак ќе учествува нашиот најдобар ракометар Кирил Лазаров.

Дејан Манасков откри: „На „Инстаграм“ си фатив девојка за сериозно!“ (ВИДЕО)

Вистина.мк - 15.09.2020

Ракометарот Дејан Манасков важи за еден од најпосакуваните ергени во Македонија. Левото крило на Веспрем иако ретко зборува за својот приватен живот, за прваото издание во новата есенска сезона на ТВ магазинот „Бекстејџ“, реши да направи преседан и ...