TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dacia подготвува нов Logan караван

24auto - 04.05.2021

На новата генерација на лимузината Logan, ќе и се придружи попрактична верзија. Dacia минатата година претстави потполно нова генерација од семејството на моделот Sandero/Logan, но тогаш недостигаше караван верзијта.

Dacia меѓу „Најдобрите марки“ во изборот на читателите на Auto Bild

Automedia - 03.05.2021

Четири модели на Dacia победија во категоријата за противвредноста во традиционалниот избор на читателите на германскиот магазин Auto Bild. Големиот победник во читателското гласање за најдобрите марки што го организира ценетиот Auto Bild е марката ...

Што ново подготвуваат од Dacia?

Кајгана - 02.05.2021

Dacia минатата година претстави потполно нова генерација на моделот Sandero, но тогаш не претставија караван. Неодамна е фотографиран камуфлираниот наследник на актуелниот модел Logan MCV.