TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Му извадил нож на вработен во социјален центар поради укината социјална помош

Фокус - 13.06.2018

Полицијата поднесе кривична пријава против Д.К. (59) од Велес за загрозување на сигурноста. Според МВР, пријавениот на 20.04.2018 година во Центарот за социјални работи во населба Бутел со нож упатувал закани кон вработен поради укината социјална ...

Вработена во Центарот за социјална работа во Бутел претрпела пекол - земал нож и се заканувал

Press24 - 13.06.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против 59-годишниот Д.К. од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“. На 20.04.2018 година во Центарот за социјални работи во населба ...

Поради укината социјална помош со нож и се заканувале на вработена во Центарот за социјални работи ви Бутел

Скопје инфо - 13.06.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против 59-годишниот Д.К. од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“. На 20.04.2018 година во Центарот за социјални работи во населба ...

Му ја укинале социјалната помош: Велешанец со нож се заканувал на вработена во Центарот за социјални работи – Бутел

Република - 13.06.2018

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Д.К. (59) од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“. На 20.04.2018 година во Центарот за социјални работи во населба Бутел – Скопје, пријавениот, ...

Велешанец со нож барал да му ја вратат социјалната помош

еМагазин - 13.06.2018

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Д.К. (59) од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“, соопшти МВР. На 20.04.2018 година во Центарот за социјални работи во населба Бутел - Скопје, ...