TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Откриени вработени и функционери во МВР со фалсификувани дипломи

24 Вести - 12.10.2018

Бил заменик командир на Алфите, имал само основно образование завршено, а лажел дека завршил и средно. Во друг случај пак вработен во Министерството за внатрешни работи бил унапреден за неколку позиции со лажна диплома.

Koj и се заканува на опозицијата? Министерот за внатрешни работи потврди дека има пријави

ТВ21 - 12.10.2018

Со наближувањето на парламентарната седница за Договорот од Преспа, сѐ повеќе расте и притисокот врз мнозинството и опозицијата. Иако има надеж, власта сѐ уште не е сигурна дали ќе успее да обезбеди 2/3 мнозинство, имајќи предвид дека ѝ недостигаат ...

40 Вработени во МВР со фалсификат дипломи, кривични пријави за факултетите што ги издале дипломите

ТВ21 - 12.10.2018

„Од 2015 година па се до денеска ние имаме преку 40 вакви случаи за кои е откриено дека имаат фалсификувани дипломи. Тие се симнати од својата позиција и за сите нив е покрената кривична постапка.

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ поднело пријави за закани до МВР

Телма - 12.10.2018

МВР не открива колку лица од раководството на ВМРО-ДПМНЕ поднеле пријави за закани. Се работи за доверливи информации и секое откривање на имињата и деталите може само да и наштети на истрагата, посочуваат од министерството.

Спасовски тврди дека 40 полицајци работеле со лажни дипломи

Сител - 12.10.2018

Со фалсификувана диплома за завршено средно се вработил во МВР а потоа зел и факултетска диплома.. Ова е само еден од 40-мината полицајци за кои е утврдено дека не се стекнале со степенот на образование кој го приложиле за да се вработат..

Кој им се заканува на членовите на ВМРО-ДПМНЕ?

Канал5 - 12.10.2018

МВР не ги открива политичарите кои добивале закани околу донесувањето на предлогот за уставните измени. Од полицијата не откриваат ниту кој им се заканува на раководните лица и членови на ВМРО - ДПМНЕ, за кои вчера на јавен настап зборуваше ...

Заменик шеф на „Алфите“ со основно – припадник на МВР и универзитетски професор со лажна диплома

1tv - 12.10.2018

Заменик командир на „Алфите“ бил со основно, а лажирал дека завршил средно образлование. При пероверката во МВР е откриено дека неговата диплома со средно образование е фалсификувана. Во друг случај, вработен во МВР напредувал неколку места со лажна ...

Спасовски: Во МВР откриени 40 лица кои работеа со фалсификувани дипломи

24 Вести - 12.10.2018

Во Министерството за внатрешни работи биле откриени 40 вработени кои имале фалсификувани факултетски дипломи, откри министерот Оливер Спасовски во неговото гостување во емисијата „Клик-Плус“ на ТВ 21.

Во МВР се откриени 40 вработени со фалсификувани дипломи (видео)

AKO - 12.10.2018

,,До сега беа откриени преку 40 лица вработени во МВР со фалсификувани дипломи. Овие лице стигнале и до значајна функција во МВР, но по откривањето добија отказни решенија и кривични пријави.

Спасовски: Членови на ВМРО-ДПМНЕ пријавуваат закани, кривични пријави и за факултетите кои издавале фалсификувани ...

МКД - 12.10.2018

Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи за ТВ 21 прашан дали до сега некој од пратениците пријавил закани околу донесувањето на предлогот од Владата за уставните измени, вели дека ниту еден пратеник нема пријавено какво било кршење на ...

Факултети издавале незаслужени дипломи за вработени во МВР

Фактор - 12.10.2018

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на гостување во телевизиската емисија во ТВ21 наведе дека откриени се 40 лица кои се вработиле со незаслужни дипломи и дека ќе има санкции против факултетите кои ги изработиле истите.

(ВИДЕО) Спасовски: 40 лица во МВР работеа со фалсификувани дипломи

ТВ21 - 11.10.2018

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во вечерашното издание на дебатниот магазин „Click Plius“ рече дека околу 40 лица вработени во МВР работеле со фалсификувани дипломи. Тој потенцираше дека овие лице стигнале и до значајна функција во ...

(ВИДЕО) Спасовски: Амнестија се бара за бившото раководство на ВМРО-ДМНЕ

ТВ21 - 11.10.2018

Во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ 21, министерот Спасовски вели дека се бара амнестија за лица кои биле дел од бившото раководство на ВМРО-ДПМНЕ, тој вели дека се бара амнестија за луѓето кои им се од ...

(ВИДЕО) Спасовски: Пријави за закани, поднесуваат членови и раководство од ВМРО-ДПМНЕ

ТВ21 - 11.10.2018

Министерот Спасовски во студиото на ТВ 21 запрашан дали до сега некој од пратениците има пријавено закани околу донесувањето на предлогот од Владата за уставните измени, тој вели дека ниту еден пратеник нема пријавено било какво кршење на законот.

(ВИДЕО) Спасовски: Бојкотирањето на ВМРО-ДПМНЕ е причина за неизлезноста на референдумот

ТВ21 - 11.10.2018

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во вечерашното издание на Click Plus рече дека главната причина поради која на референдумот имаше слаба излезност е бојкотот на ВМРО-ДПМНЕ.

(ВИДЕО) Спасовски: И двете страни не се задоволни од Преспанскиот договор, тој е само компромисно решение

ТВ21 - 11.10.2018

Оливер Спасовски во вечерашното издание на дебатниот магазин Click Plus на ТВ 21 рече дека граѓаните се ориентирани кон ЕУ и НАТО тоа се покажало од референдумот, но тој вели дека со Преспанскиот договор е постигнат компромис, бидејќи и двете страни ...

ВО ЖИВО: Оливер Спасовски во Click Plus на ТВ 21

ТВ21 - 11.10.2018

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски е вечерва гостин во студиото на ТВ 21 во дебатниот магазин „Click Plus“. Следете ја емисијата во ...

Спасов: Не е доцна за договор меѓу власта и опозицијата

Канал5 - 11.10.2018

Спасов: ВМРО-ДПМНЕ ќе биде под притисок да го смени ставот за преспанскиот договор За уставните измени, процедурите, однесувањето на ВМРО-ДПМНЕ и евроинтеграциите, Александар Видиновски разговараше со професорот на Правниот факултет Александар ...

Заменик шеф на „Алфите“ со основно – припадник на МВР и универзитетски професор со лажна диплома

Либертас - 12.10.2018

Заменик командир на „Алфите“ бил со основно, а лажирал дека завршил средно образлование. При пероверката во МВР е откриено дека неговата диплома со средно образование е фалсификувана. Во друг случај, вработен во МВР напредувал неколку места со лажна ...

(ВИДЕО) Спасовски: Во МВР откриени 40 лица кои работеа со фалсификувани дипломи

еМагазин - 12.10.2018

Во Министерството за внатрешни работи биле откриени 40 вработени кои имале фалсификувани факултетски дипломи, откри министерот Оливер Спасовски во неговото гостување во емисијата „Клик-Плус“ на „ТВ 21“.

Спасовски: Откриени преку 40 лица вработени во МВР со фалсификувани дипломи

Press24 - 12.10.2018

До сега беа откриени преку 40 лица вработени во МВР со фалсификувани дипломи. Овие лица стигнале и до значајна функција во МВР, но по откривањето добија отказни решенија и кривични пријави.

Во МВР фатени 40 вработени со фалц дипломи ВИДЕО

+инфо - 12.10.2018

Во Министерството за внатрешни работи биле откриени 40 вработени кои имале фалсификувани дипломи од факултети, откри министерот Оливер Спасовски во неговото гостување во емисијата „Клик-Плус“ на ТВ 21.

Спасовски: Кривични пријави за 40 лица кои со фалсификат дипломи работеле во МВР

Таратур - 12.10.2018

Во синоќешното издание на „Click Plus“, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски откри дека околу 40 лица вработени во МВР работеа со фалсификувани дипломи. Тој потенцираше дека овие лице стигнале и до значајна функција во МВР, но по ...

Спасовски објави детали за големата чистка во МВР

Centar - 11.10.2018

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во вечерашното издание на дебатниот магазин „Click Plus“ рече дека околу 40 лица вработени во МВР работеле со фалсификувани дипломи, пренесе Тв21.

Спасовски: Членови и лица од раководството на ВМРО-ДПМНЕ пријавуваат закани

+инфо - 11.10.2018

Министерот Спасовски во студиото на ТВ 21 прашан дали до сега некој од пратениците има пријавено закани околу донесувањето на предлогот од Владата за уставните измени, тој вели дека ниту еден пратеник нема пријавено било какво кршење на законот.

Заменик командир на „Алфите“ бил со основно, а лажирал дека завршил средно

Фокус - 12.10.2018

Заменик командир на „Алфите“ бил со основно, а лажирал дека завршил средно образование, пишува „1тв“ откако министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, објави дека околу 40 лица вработени во МВР работеле со фалсификувани дипломи.

СПАСОВСКИ: Откази во МВР добиja 40 лица кои работеа со фалсификувани дипломи

Денешен - 12.10.2018

Во Министерството за внатрешни работи биле откриени 40 вработени кои имале фалсификувани факултетски дипломи, откри министерот Оливер Спасовски во неговото гостување во емисијата „Клик-Плус“ на ТВ 21.

Спасовски: Откриени преку 40 лица вработени во МВР со фалсификувани дипломи

Скопје инфо - 12.10.2018

До сега беа откриени преку 40 лица вработени во МВР со фалсификувани дипломи. Овие лица стигнале и до значајна функција во МВР, но по откривањето добија отказни решенија и кривични пријави.

Спасовски: Преку 40 лица вработени во МВР со фалсификувани дипломи (ВИДЕО)

Слободен Печат - 12.10.2018

Во Министерството за внатрешни работи биле откриени 40 вработени кои имале фалсификувани дипломи од факултети, откри министерот Оливер Спасовски во неговото гостување во емисијата „Клик-Плус“ на ТВ 21.

(ВИДЕО) Спасовски: Раководство и членови на ВМРО ДПМНЕ пријавуваат закани

Centar - 11.10.2018

Министерот Спасовски во студиото на ТВ 21 запрашан дали до сега некој од пратениците има пријавено закани околу донесувањето на предлогот од Владата за уставните измени, тој вели дека ниту еден пратеник нема пријавено било какво кршење на законот.

Заменик командир на „Алфите“ бил со основно, а лажирал дека завршил средно

iPortal - 12.10.2018

Заменик командир на „Алфите“ бил со основно, а лажирал дека завршил средно образование, пишува „1тв“ откако министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, објави дека околу 40 лица вработени во МВР работеле со фалсификувани дипломи.

Спасовски: Во МВР откриени 40 лица кои работеа со фалсификувани дипломи

Телма - 12.10.2018

Во Министерството за внатрешни работи биле откриени 40 вработени кои имале фалсификувани факултетски дипломи, откри министерот Оливер Спасовски во неговото гостување во емисијата „Клик-Плус“ на ТВ 21.

Спасовски: Членови и лица од раководството на ВМРО-ДПМНЕ пријавуваат закани

Слободен Печат - 11.10.2018

Во неговото гостување тој рече и дека се бара амнестија за бившото раководство на опозицијата. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во студиото на ТВ 21 прашан дали до сега некој од пратениците има пријавено закани околу донесувањето на ...

Заменик шеф на „Алфите“ со основно – припадник на МВР и универзитетски професор со лажна диплома

Бриф - 12.10.2018

Заменик командир на „Алфите“ бил со основно, а лажирал дека завршил средно образлование. При пероверката во МВР е откриено дека неговата диплома со средно образование е фалсификувана. Во друг случај, вработен во МВР напредувал неколку места со лажна ...

Спасовски: Во МВР откриени 40 лица кои работеа со фалсификувани дипломи

МКД - 12.10.2018

Во Министерството за внатрешни работи биле откриени 40 вработени кои имале фалсификувани факултетски дипломи, откри министерот Оливер Спасовски во неговото гостување во емисијата „Клик-Плус" на ТВ 21.

Членови и дел од раководството на ВМРО ДПМНЕ пријавуваат закани

Нова ТВ - 12.10.2018

Министерот Спасовски во студиото на ТВ 21 запрашан дали до сега некој од пратениците има пријавено закани околу донесувањето на предлогот од Владата за уставните измени, тој вели дека ниту еден пратеник нема пријавено било какво кршење на законот.

Заменик шеф на „Алфите“ со основно – припадник на МВР и универзитетски професор со лажна диплома

МК News - 12.10.2018

Заменик командир на „Алфите“ бил со основно, а лажирал дека завршил средно образлование. При пероверката во МВР е откриено дека неговата диплома со средно образование е фалсификувана. Во друг случај, вработен во МВР напредувал неколку места со лажна ...

Спасовски: Во МВР откриени 40 лица кои работеа со фалсификувани дипломи

Канал5 - 12.10.2018

Во Министерството за внатрешни работи биле откриени 40 вработени кои имале фалсификувани факултетски дипломи, откри министерот Оливер Спасовски. Овие лица, според Спасовски, стигнале и до значајна функција во МВР, но, по откривањето добиле отказни ...

Спасовски: Во МВР 40 лица работеле со фалсификувани дипломи (видео)

Н.Македонија - 12.10.2018

Во Министерството за внатрешни работи биле откриени 40 вработени кои имале фалсификувани факултетски дипломи, изјави министерот Оливер Спасовски во неговото гостување во емисијата „Клик-Плус“ на ТВ 21.

Спасовски: Се бара амнестија за бившото раководство на ВМРО-ДПМНЕ, за луѓе кои се од нивен интерес си ги средуваат ...

Фокус - 12.10.2018

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во вечерашното издание на Click Plus рече дека главната причина поради која на референдумот имаше слаба излезност е бојкотот на ВМРО-ДПМНЕ.

Спасовски: Кривични пријави за факултетите кои издавале фалсификувани дипломи за работа во МВР

Локално - 12.10.2018

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во вечерашното издание на дебатниот магазин „Click Plius“ рече дека околу 40 лица вработени во МВР работеа со фалсификувани дипломи. Тој потенцираше дека овие лице стигнале и до значајна функција во ...

Спасовски: Пријави за закани поднесуваат раководни лица и членови на ВМРО-ДПМНЕ

Радар - 12.10.2018

Министерот Спасовски во студиото на ТВ 21 запрашан дали до сега некој од пратениците има пријавено закани околу донесувањето на предлогот од Владата за уставните измени, тој вели дека ниту еден пратеник нема пријавено било какво кршење на законот.

Спасовски: Во МВР откриени 40 лица кои работеа со фалсификувани дипломи

Стандард - 12.10.2018

Во Министерството за внатрешни работи биле откриени 40 вработени кои имале фалсификувани факултетски дипломи, откри министерот Оливер Спасовски во неговото гостување во емисијата „Клик-Плус“ на ТВ 21.

Спасовски: Се бара амнестија за бившото раководство на ВМРО-ДПМНЕ

iPortal - 12.10.2018

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во вчерашното издание на Click Plus рече дека главната причина поради која на референдумот имаше слаба излезност е бојкотот на ВМРО-ДПМНЕ. Тој додаде дека не е во ред да се бојкотира нешто за кое нема ...

Спасовски: Во МВР откриени 40 лица со фалсификувани дипломи

Кајгана - 12.10.2018

Скопје, 12 октомври 2018 (МИА) - „Во Министерството за внатрешни работи се откриени 40 вработени кои имале фалсификувани факултетски дипломи“, откри министерот Оливер Спасовски. Овие лица, според Спасовски, стигнале и до значајна функција во МВР, ...

Спасовски: Во МВР 40 лица работеле со фалсификувани дипломи (видео)

Либертас - 12.10.2018

Во Министерството за внатрешни работи биле откриени 40 вработени кои имале фалсификувани факултетски дипломи, изјави министерот Оливер Спасовски во неговото гостување во емисијата „Клик-Плус“ на ТВ 21 .

Во МВР откриени 40 лица кои работеа со фалсификувани дипломи

Тера - 12.10.2018

Во Министерството за внатрешни работи биле откриени 40 вработени кои имале фалсификувани факултетски дипломи, откри министерот Оливер Спасовски во неговото гостување во емисијата „Клик-Плус“ на ТВ 21.

Спасовски: Во МВР откриени 40 лица кои работеа со фалсификувани дипломи (видео)

1tv - 12.10.2018

Во Министерството за внатрешни работи биле откриени 40 вработени кои имале фалсификувани факултетски дипломи, откри министерот Оливер Спасовски во неговото гостување во емисијата „Клик-Плус“ на ТВ 21.

(ВИДЕО) Спасовски: Во МВР 40 лица работеле со фалсификувани дипломи

iPortal - 12.10.2018

Во Министерството за внатрешни работи биле откриени 40 вработени кои имале фалсификувани факултетски дипломи, изјави министерот Оливер Спасовски во неговото гостување во емисијата „Клик-Плус“ на ТВ 21 .

Спасовски: Во МВР откриени 40 лица кои работеа со фалсификувани дипломи

Вечер - 12.10.2018

Во Министерството за внатрешни работи биле откриени 40 вработени кои имале фалсификувани факултетски дипломи, откри министерот Оливер Спасовски во неговото гостување во емисијата „Клик-Плус“ на ТВ 21.