TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Подвигот на Прокупчанката го обиколи светот (ВИДЕО)

МКД - 12.01.2019

Ирена Ивиќ во Прокупље, Србија работела како наставничка, но животниот пат ја одвел во Милвоки, САД каде работи како возач на автобус а јавноста ја освои со своето херојско спасување на мало дете.

Ирена Ивиќ спасила едногодишно дете и станала херој во Америка

Точка - 11.01.2019

Ирена Ивиќ, возачка на автобус од Милвоки, станала херој во Америка откако спасила едногодишно дете, кое само талкало по улиците. Ирена додека возела забележала дете како босо трча по тротоарот, а било облечено само во боди.

Видео: Жена возач на автобус спаси бебе додека талкаше на улица

Канал5 - 11.01.2019

Возач на автобус спаси едногодишно дете во Милвоки кое босоного, по студено време одеше покрај улица. Бебето старо 19 месеци, облечено во тенка облека, го забележала Ирена Ивиќ, Србинка по потекло, која го управувала градскиот автобус.

Ирена стана вистински херој во Америка: Видела босо детенце на улица, па направила нешто неверојатно (ВИДЕО)

Скопје24 - 11.01.2019

Ирена Ивиќ, возач на градски превоз во американски Милвоки покажа дека има многу големо срце. Таа додека го возела автобусот на 22 декември минатата година, приметила босо детенце облечено само по боди.

СРБИНКА ПРОГЛАСЕНА ЗА ЖЕНА ХЕРОЈ ВО АМЕРИКА:Спасила дете оставено голо на улица

Вечер - 11.01.2019

Ирена Ивиќ, возач на автобус по потекло од Прокупње, спасила едногодишно дете во Миливоки кое босоного, по ладно време одело по улица додека на себе имало само боди и пелени Таа возела градски автобус по улиците на Милвокиа, на својата секојдневна ...

Србинка возејќи автобус во Милвоки, спаси 19 месечно дете голо и премрзнато на улица (видео)

AKO - 11.01.2019

Србинката Ивона Ивиќ,која работи како возач на автобус во Милвоки, на 22 декември минатата година, возејќи на автопат забележала тукушто проодено бебе, речиси премрзнато, како голо и босо трча на тротоар крај прометна сообраќајница, по што застанала ...

Жена херој: Србинка возејќи автобус во Америка, спаси 19 месечно дете премрзнато од студ

24Инфо - 11.01.2019

Жена херој: Србинка возејќи автобус во Америка, спаси 19 месечно дете премрзнато од студ Србинката Ивона Ивиќ,која работи како возач на автобус во Милвоки, на 22 декември минатата година, возејќи на автопат забележала тукушто проодено бебе, речиси ...